Witaj na MagazynDomowy.pl!

ANDRZEJ BIELAWSKI "BEZ TYTUŁU. PRACE 2004-2007"
wystawa w Galerii Zachęta

Do 10 czerwca w warszawskiej Galerii Zachęta można oglądać najnowsze prace Andrzeja Bielawskiego - artysty znanego z różnorodnych form wypowiedzi, zajmującego się malarstwem, grafiką, rysunkiem i książka artystyczną. Główny temat wystawy stanowią obrazy z wielkiego cyklu WOSKI.

Poza nimi oglądać można także prace kontynuujące inne znane cykle malarskie artysty: POPIOŁY, ATRAMENTY, GABLOTY, a także jedną z ważniejszych dziedzin działalności Andrzeja Bielawskiego - książkę artystyczną, pokazywaną w formie niematerialnych projekcji.

Wystawie towarzyszy obszerny, bogato ilustrowany katalog, z tekstami Marii Poprzęckiej, Petera Herbstreutha, Urszuli Makowskiej oraz Izabeli Dzioby według projektu graficznego Andrzeja Bielawskiego.

Andrzej Bielawski

Malarz, grafik, rysownik. Ukończył studia na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Zadebiutował w latach 70. grafikami w technikach metalowych, z których najważniejszy człon stanowił cykl PRZESTRZENI NIEDYSKRETNYCH. W dużym zbliżeniu przedstawiał na nich fragmenty rzeczywistości uważane zwykle za nieinteresujące, takie jak trawnik czy kawałek ogrodzenia. Wkrótce zaczął je w sposób dosłowny wprowadzać w obręb dzieła, zamykając w gablotach zeschnięte liście, kamienie, patyki, kawałki tkanin i ziemię. W latach 80. podjął się tematyki religijnej i społecznej. Częstym elementem jego artystycznych kompozycji stał się wówczas krzyż. W latch 90. znów powrócił do grafiki, a także zaczął tworzyć obrazy olejne na blaszanych matrycach graficznych. Ważną częścią jego twórczości od wielu lat jest książka artystyczna.

Miejsce wystawy:

"Zachęta" Narodowa Galeria Sztuki w Warszawie
Plac Małachowskiego 3, 00-916 Warszawa
godziny otwarcia:
wtorek-niedziela 12.00-20.00
w czwartki wstęp wolny
bilety: normalny 10 zł, ulgowy 7 zł
www.zacheta.art.pl

więcej zdjęć » Galeria zdjęć

Dodaj komentarz
Zadaj pytanie

Pytania

Eksperci i użytkownicy czekają aby odpowiedzieć.

Najpopularniejsze w Kultura

Ostatnio na MagazynDomowy.pl