Witaj na MagazynDomowy.pl!

Anturium - Kwiaty jak żagle

Ozdobą rośliny jest pochwa - to duży okazały liść wyglądający jak płatek kwiatu. Otacza go właściwy kwiatostan, który wygląda jak kolba. Dominującą barwą anturium jest czerwień.

Istnieją również odmiany fioletowe, żółte, bordowe, białe, a także biało-różowo-zielone.

Ze względu na urodę kwiatów uprawia się dwa gatunki anturium - Andreego i Scherzera. Pierwsze zostały odkryte w Gwatemali i dorastają do 90 cm, drugie są mniejsze, przeważnie czerwone i pochodzą z Kolumbii.

Anturium należy do epifitów (rosnących na koronach drzew) i kwitną praktycznie nieprzerwanie. Roślina lubi światło rozproszone, zimą konieczne nawilżanie powietrza. Korzenie anturium muszą mieć dostęp powietrza, dlatego najlepszym podłożem są kawałki kory i włókna torfu.

Podlewanie: najlepiej zanurzyć całą doniczkę w wodzie i po 15 minutach odstawiamy do odcieknięcia. Woda nie powinna być zimna ani twarda. Roślina lubi spryskiwanie, ale tylko liści, bowiem na kwiatach mogą pojawiać się brązowe plamy. Przesadzamy dopiero wtedy, gdy korzenie przerosną doniczkę. Ich odrosty mogą posłużyć do rozmnożenia rośliny.

Chociaż anturium kwitnie przez cały rok, to powinno w zimie przejść krótki okres spoczynku w niższej temperaturze. Anturium nadaje się do uprawy hydroponicznej.

Dodaj komentarz Komentarze (3)

 • Zgłoś nadużycie
  miko (Gość), 29 grudnia 2008, 11:57

  Ładne te kwiatki, ale wyglądają jak plastikowe i nie pachną. Dlatego ich nie lubię.

 • Zgłoś nadużycie
  ela (Gość), 21 stycznia 2010, 16:48

  te kwiatki są piękne

 • Zgłoś nadużycie
  Ewelina20 lat (Gość), 6 kwietnia 2010, 10:10

  Czy są odmiany antchurium żułte?

Dodaj komentarz
Zadaj pytanie

Pytania

Eksperci i użytkownicy czekają aby odpowiedzieć.

Najpopularniejsze w Kwiaty

Ostatnio na MagazynDomowy.pl