Witaj na MagazynDomowy.pl!

Audrey Tautou jako Coco Chanel

Audrey Tautou wcieliła się w filmową postać Coco Chanel, jednej z najsłynniejszych kreatorek mody XX w. Oto pierwszy z plakatów promujących film, na którym aktorka występuje ucharakteryzowana na francuską projektantkę.

Zdjęcia do filmu w reżyserii Anne Fontaine (która wraz z Christopherem Hamptonem napisała też scenariusz), rozpoczęły się na początku roku. To opowieść przede wszystkim o młodych latach Chanel i jej drodze do sławy i kariery.
- Chcę opowiedzieć o wewnętrznej drodze, jaką przeszła ta młoda kobieta. Była biedna, nie wykształcona, ale dzięki niezwykłej osobowości stała się ikoną swoich czasów - powiedziała Fontaine w wypowiedzi dla filmowego magazynu „Le Film Francais”.
Realizatorom zależało na tym, aby główną rolę w filmie odegrała Audrey Tautotu. Jak zapewnia autorka filmu, bez udziału tej aktorki nie doszłoby do realizacji. Nie jest jeszcze znana dokładna data premiery filmu, ale już pojawił się pierwszy plakat, na którym możemy podziwiać stylizację Tautou na Coco Chanel.

Aktorka ubrana jest na nim w klasyczny czarny kostium ze spodniami, tak charakterystyczny dla francuskiej projektantki, która nawiązywała w swych stylizacjach do mody męskiej. Jej stroje były wygodne, a zarazem eleganckie i proste. To ona zrezygnowała z projektowania krępujących gorsetów na rzecz eleganckich, komfortowych kostiumów oraz garniturów ze spodniami. Uważała, że kobieta nigdy nie może być zbyt elegancka. Sama historia życia Chanel jest niezwykle barwna , dlatego z niecierpliwością oczekujemy na premierę filmu w Polsce.

Coco Chanel - paryska dyktatorka mody urodziła się w 1883 roku w ubogiej rodzinie. W wieku 12 lat trafiła do sierocińca. Występowała w paryskich kawiarniach i kabaretach pod pseudonimem Coco. Dzięki swojemu protektorowi w 1913 roku założyła w Paryżu swój własny sklep z konfekcją damską. Sześć lat później miała już dom mody przy ulicy Cambon. Była pionierką haute couture i rewolucjonistką stylu. W 1921 roku wprowadziła na rynek słynne perfumy Chanel No. 5. Wylansowała też "małą czarną" – sukienkę wszech czasów.

Dodaj komentarz Komentarze (1)

  • Zgłoś nadużycie
    kamelia1401 (Gość), 31 maja 2008, 19:42

    jak ten film pojawi się na ekranach polskich kin to na pewno znajdę czas aby się na niego wybrać :) zapowiada się ciekawie

Dodaj komentarz
Zadaj pytanie

Pytania

Eksperci i użytkownicy czekają aby odpowiedzieć.

Najpopularniejsze w Kultura

Ostatnio na MagazynDomowy.pl