Witaj na MagazynDomowy.pl!

Balkony inne niż zwykle

Kto chce mieć inny balkon czy taras niż sąsiad, lub znudziły nam się kwiaty balkonowe, może posadzić kwiaty domowe, byliny czy nawet drzewka ozdobne.Ogranicza nas jedynie konstrukcja balkonu i położenie.

Położenie balkonu

Na balkonie możemy ustawić skrzynię takiej wielkości, która nie groziłaby zawaleniem. Innym ograniczeniem jest położenie balkonu, czy ma wystawę południową, północną itp. Od tego zależy wybór roślin i ich wytrzymałość na wiatr, mróz czy suszę. Nie wszystkie rośliny nadają się na bardzo wietrzny balkon, lepiej sprawdzą się te o zwartym pokroju.

kalanchoe kalanchoe

Wybór roślin

Niektóre gatunki kwiatów domowych doskonale radzą sobie, a nawet lepiej rosną kiedy wystawimy je na zewnątrz. Draceny, kalanchoe, palmy, storczyki, kliwia, kaktusy, fikus, znoszą taką przeprowadzkę doskonale, ale już fiołek afrykański czy syninglom nie lubią deszczu i chłodu. Jeśli wystawiamy kaktusy, grubosze, skrytokwiaty, to lepiej aby umieścić je w lodżii niż na odkrytym balkonie, gdzie grozi im zalanie. Z kolei paprocie czy cissusy lepiej ustawić w cieniu. Storczyki wyniesione latem na dwór, gdzie odczuwają różnicę w temperaturze pomiędzy dniem a nocą, lepiej będą kwitły. Rośliny domowe, które wynosimy na zewnątrz najlepiej pozostawić w ich własnych pojemnikach. Można je zamaskować ziemią czy wstawić do większego pojemnika.

Najmniej ryzykowne jest posadzenie na balkonie bylin ogrodowych. Warto je dobierać tak, by kwitły od wiosny do jesieni. Tłem dla kwiatów kwitnących będą ozdobne trawy czy drzewka iglaste. Możemy też posadzić rośliny bagienne czy cebulowe. A jeżeli chcemy nieco prywatności to posadźmy kwiaty pnące się po kratce.

Dodaj komentarz
Zadaj pytanie

Pytania

Eksperci i użytkownicy czekają aby odpowiedzieć.

Newsletter

W każdy czwartek prześlemy na Twój adres email darmowe podsumowanie nowości na Magazyn Domowy.

Najpopularniejsze w Kwiaty

Ostatnio na MagazynDomowy.pl