Witaj na MagazynDomowy.pl!

Brama garażowa w twoim domu

Brama garażowa to nie tylko wizytówka domu, ale także jego ochrona. Dlatego powinna wyróżniać się jednocześnie funkcjonalnością i estetycznym wyglądem. Odpowiedni dobór bramy zarówno pod względem użytkowym, jak i wizualnym to gwarancja bezpieczeństwa oraz długoletniego zadowolenia mieszkańców domu.

Zakup bramy garażowej to inwestycja na lata, w związku z czym należy wybrać produkt spełniający nasze upodobania i potrzeby. Istotne są także warunki zabudowy domu oraz rodzaj sterowania. Otwierana i zamykana w pionie nie zabiera cennego miejsca oraz umożliwia maksymalne wykorzystanie posiadanej przestrzeni zarówno od strony zewnętrznej, jak i wewnętrznej garażu. W przypadku dużego podjazdu brama segmentowa prezentuje się równie elegancko oraz efektownie.

bramy garażowe Nice bramy garażowe Nice

Brama w dobrym stylu

Przed wyborem bramy garażowej należy się zastanowić, na jakich funkcjach najbardziej nam zależy. Istotny jest dobór odpowiedniego wzoru i koloru, który skomponuje się z fasadą oraz stolarką okienną i drzwiową. W zależności od elewacji budynku, rodzaju okien oraz drzwi możemy zdecydować się na bramę garażową gładką lub z przetłoczeniami – szerokimi bądź wąskimi.

Bogata paleta kolorów oraz oklein umożliwi dopasowanie bramy garażowej nie tylko do okien i drzwi, ale także do fasady budynku, dachu czy rynien. Kolory podstawowe i standardowe (biel, brąz, srebrny, antracyt), które odzwierciedlają najnowsze trendy w nowoczesnym budownictwie oraz dekory drewnopodobne (8 najpopularniejszych oklein: Złoty Dąb, Orzech, Ciemny Dąb, Dąb Bagienny, Mahoń, Winchester, Siena Rosso, Siena Noce) dają nieograniczone możliwości skomponowania bramy z domem i jego otoczeniem.

Najwyższy komfort oraz bezpieczeństwo

Zgodnie z potrzebami można także wybrać sterowanie ręczne bramą. Odbywa się to niezwykle lekko i płynnie, dzięki zastosowaniu dwóch sprężyn skrętnych dobranych indywidualnie do powierzchni oraz wagi bramy. Dodatkowe zabezpieczenie blokuje ją, w przypadku pęknięcia sprężyny. W każdym momencie można także wyposażyć bramę w automatykę Nice. Pilot Flor do zdalnego sterowania posiada aż 4,5 miliarda kombinacji. Dynamicznie zmienne kodowanie uniemożliwi otwarcie bramy niepożądanej osobie. Ponadto tym samym pilotem można sterować także innymi napędami w domu, np. roletami lub markizami.

O nasze bezpieczeństwo dba również niezwykle czuły amperometryczny system wykrywania przeszkody oraz funkcja zwolnienia prędkości podczas otwierania i zamykania bramy. Dodatkowe zabezpieczenie w postaci fotokomórek zapewni długoletnie i bezawaryjne użytkowanie. Unikatowa konstrukcja segmentów uniemożliwia przycięcie palców zarówno podczas otwierania, jak i zamykania. Zamek zatrzaskowy z wkładką patentową pozwala na obsługę bramy od wewnątrz i od zewnątrz. Możliwa jest także opcja dwustronnego ryglowania, co dodatkowo zwiększa ochronę garażu. To doskonałe rozwiązanie w przypadku bramy sterowanej ręcznie, a w przypadku bramy automatycznej w garażach bez dodatkowego wejścia zamek z klamką pełni funkcję otwarcia awaryjnego z zewnątrz, np. gdy zabraknie zasilania.

Dodaj komentarz Komentarze (2)

Dodaj komentarz
Zadaj pytanie

Pytania

Eksperci i użytkownicy czekają aby odpowiedzieć.

Newsletter

W każdy czwartek prześlemy na Twój adres email darmowe podsumowanie nowości na Magazyn Domowy.

Najpopularniejsze w Dom

Ostatnio na MagazynDomowy.pl