Witaj na MagazynDomowy.pl!

Choinka - prawdziwa czy sztuczna

Dla jednych święta bez żywej choinki są niewyobrażalne, ale większość osób kupuje sztuczne drzewko, kierując się wygodą.

Z roku na rok jakość sztucznych choinek jest coraz lepsza i z powodzeniem udają żywe drzewko. Chociaż ekolodzy uważają, że plastikowe choinki zaśmiecają środowisko, gdyż plastik rozkłada się nawet setki lat. Kupując żywą choinkę wcale nie przyczyniamy się do niszczenia lasów. Choinki te pochodzą wyłącznie ze specjalnych hodowli. Nie musimy też kupować choinek ciętych. W ofercie mamy rosnące w doniczce, z nieuszkodzoną bryłą korzeniową, można ją wysadzić na wiosnę w ogrodzie. Taka żywa choinka jest bardzo korzystna dla naszego zdrowia - wydziela korzystnie działające olejki eteryczne. Pozostaje tylko wybór czy sosnę, świerk a może jodłę.

Sosna

Olejek sosnowy ma działanie wzmacniające i pobudzające. Pączki sosny wykorzystywane są w produkcji syropów łagodzących kaszel - syrop piniowy. Zaś z żywicy sosny produkuję się terpentynę, pomocną przy bólach reumatycznych i katarze.

Świerk

Olejek ze świerka ma działanie odprężające, łagodzi napięcie mięśni i wycisza.

Jodła

Olejek jodłowy posiada wyjątkowe właściwości - ma działanie odkażające gardło, a w formie maści i balsamów rozgrzewające. Z jodły syberyjskiej pozyskiwany jest olejek pichtowy. Zwalcza on bakterie, grzyby i wirusy. Stosuje się go w leczeniu nawracających infekcji dróg oddechowych, leczeniu kataru. Ma działanie łagodzące w migrenowych bólach głowy.

Dodaj komentarz Komentarze (1)

Dodaj komentarz
Zadaj pytanie

Pytania

Eksperci i użytkownicy czekają aby odpowiedzieć.

Najpopularniejsze w Dom

Ostatnio na MagazynDomowy.pl