Witaj na MagazynDomowy.pl!
Przyozdabiamy dom ciętymi kwiatami, których pełno rośnie latem w naszych ogródkach. Sprawdź, co zrobić, by zachowały świeżość na dłużej.
Przypal ich łodyżki żywym ogniem (przez kilka sekund). Taki zabieg przedłuża życie wszystkim kwiatom, których łodygi wydzielają mleczny sok.
Dosyp do wody w wazonie cukier. 1 łyżeczka na litr wody wystarczy. Należy go dobrze rozpuścić, zanim włożymy do wazonu kwiaty.
- Delikatnym kwiatom, jak np. groszek pachnący
Wrzuć miedzianą monetę do wazonu. Sprawi to, że woda będzie długo świeża, a listki i łodygi kwiatów nie będą gniły. Możesz też wrzucić kawałek węgla drzewnego. Efekt będzie ten sam.
Zakwaś wodę poprzez dodanie do niej 1 tabletki aspiryny lub kilka granulek kwasku cytrynowego. Dokładnie rozpuść je w wodzie i dopiero wówczas włóż przycięte kwiaty.
Czy można sprawić, by cięte kwiaty, z których układamy bukiety, jak najdłużej były piękne i świeże? Oczywiście, że tak! Zdradzamy ci sekrety florystów, dzięki którym ty również będziesz ... Czytaj dalej »
Ojczyzną róży są Chiny, gdzie była uprawiana już w VI wieku p.n.e. Do Europy trafiła dzięki Grekom I Rzymianom. Ogrodnicy od wieków ulepszają stare odmiany róż i poszukują nowych. Czytaj dalej »
Schyłek lata to przede wszystkim astry, złocienie, wrzosy i jaskrawo wybarwione liście. To również najlepszy czas na zmianę aranżacji naszego balkonu czy tarasu. Czytaj dalej »
Majowe kwiaty i krzewy już powoli przekwitają. Trzeba się nimi dobrze zaopiekować. Jednak szczególnie czułą troską trzeba obdarzyć te rośliny, które dopiero w czerwcu zaczynają nam ... Czytaj dalej »
Na elegancko nakrytym stole nie powinno zabraknąć ...
Pisanki malowane farbami czy metodą batikową, obsypywane ...
Malowanie pisanek wielkanocnych ma długą tradycję. To ...
Koszyczki wielkanocne, które są najlepszym miejscem na ...
Plama z czerwonego wina to nie tragedia. Usuniesz zarówno ...
Wspaniałe ciasto na święta, czekoladowo-orzechowe, z ...
Przepis ten może posłużyć do przygotowania kapusty ...
Podczas upałów, gdy nie mamy apetytu warto jeść ...