Witaj na MagazynDomowy.pl!

Czas na złocienie

Schyłek lata to przede wszystkim astry, złocienie, wrzosy i jaskrawo wybarwione liście. To również najlepszy czas na zmianę aranżacji naszego balkonu czy tarasu.

Na dekoracyjne aranżacje nadają się długowieczne i mało wrażliwe na chłody jesienne byliny, np. rozchodnik okazały, żurawka i wilczomlecz. Nie bójmy się kojarzyć roślin kwitnących i tych o ozdobnych liściach. Kompozycje możemy uzupełnić dokoracyjnymi trawami.

Nie zapominajmy też o złocieniach. W ofercie handlowej jest cała gama gatunków i kolorów tych pięknych roślin. Bardzo ciekawą kompozycję można stworzyć ze złocienia w formie piennej, a na spód posadzić miniaturowe astry czy wrzosy.

Jesień kojarzy się nam również z chryzantemą. Te piękne kwiaty przestały być tylko ozdobą grobów na 1 listopada, są wspaniałym uzupełnieniem na naszym balkonie, tarasie czy ogrodzie. Co roku na rynku poszerza się asortyment tych kwiatów. Są odmiany drobnokwiatowe, półpełne, pełne, płaskie oraz igiełkowe. Wśród nich są odmiany bardzo wczesne - zakwitające już pod koniec lipca i odmiany jesienne.

Do dekoracji jako typowe rośliny pojemnikowe nadają się odmiany drobnokwiatowe. Jeden egzemplarz warto postawić w domu, gdyż chryzantemy są jednymi z roślin najskuteczniej oczyszczającymi powietrze z formaldehydu (substancja toksyczna), benzonu i amoniaku. Chryzantemy cięte bardzo długo zachowują świeżość w wazonie.

Dodaj komentarz
Zadaj pytanie

Pytania

Eksperci i użytkownicy czekają aby odpowiedzieć.

Najpopularniejsze w Kwiaty

Ostatnio na MagazynDomowy.pl