Witaj na MagazynDomowy.pl!
Na Boże Narodzenie ozdoby z poinsecji, czyli "gwiazdy betlejemskiej" prezentują się wspaniale i dlatego wszystkie chcemy mieć ten kwiat w domu. W tym roku nie kupuj gotowego stroika, zrób go sama!
Na początek kilka porad, jak pielęgnować ten piękny kwiat, aby długo zachował kolorową barwę swoich liści.
Dekoracje wykonane z poinsecji mogą stać się wspaniałą ozdobą twojego mieszkania i świątecznego stołu. Najpierw wybierz kolor, jaki odpowiada ci najbardziej. Poinsecja wybarwia swe liście na piękne karminowe odcienie, delikatne seledynowe i pudroworóżowe. Możesz np.wstawić całą doniczkę z kwiatem do jednokolorowej torebki, ozdobionej wycinaną, choinkową ozdobą, łańcuchem bombek lub kokardką.
Poinsecja jak wszystkie wilczomlecze zawiera sok mleczny, który wypływa z łodygi przy jej uszkodzeniu lub przycięciu. Sok ten jest uważany za trujący i może podrażnić skórę, do przycinania rośliny najlepiej jest więc zakładać gumowe rękawiczki.
Gdy chcesz, by w te święta twój dom zdobiła świeża zieleń i kwiaty, skorzystaj z naszych porad. Wystarczy na tydzień przed Wielkanocą wysiać do miseczki ziarna owsu, a potem ozdobić je ... Czytaj dalej »
Zamiast kupować drogie bombki, stroiki czy zawieszki, zrób sama ozdoby na swoją choinkę. To na prawdę nic trudnego. Czytaj dalej »
Euphorbia pulcherrima, wilczomlecz piękny, poinsecja, czy też gwiazda betlejemska. W grudniu wszędzie widzimy ją wokół nas. Jak dbać ten kwiat ten z rodziny wilczomleczowatych, by cieszyć się jego ... Czytaj dalej »
Przed świętami zabieramy się za generalne porządki całego mieszkania. Myjemy okna, odkurzamy, czyścimy dywany, układamy rzeczy w szafkach i wynosimy sterty śmieci. Jak zrobić to szybko i ... Czytaj dalej »
Odpowiedź na pytanie, co jest lepsze, wanna czy prysznic, ...
Wiosna tuż, tuż. Mimo łagodnej zimy wszyscy z ...
Obserwując zjawiska przyrodnicze np. zachodzące słońce, ...
a gdzie ja mogę kupić taki głóg?
Dzięki bardzo za podpowiedzi
Wszystko jest super... ;P
wszystko ładnie,pieknie ale jaki klej umocuje mi te limonkę do szkła ?
Zrobie sobie takie coś . dzięki za Pomysł !! ; )
Jak widać wcale nie trzeba sie szczególnie mocno wysilać, żeby stworzyć cudny stroik z poinsecją na czele