Witaj na MagazynDomowy.pl!

Diabelski szyk Coco Chanel!

Życie młodziutkiej Isabelle zmienia się, gdy trafia ona do domu mody Coco Chanel. Jej perypetie to piękna i wciągająca opowieść o Paryżu, krawieckiej karierze, ale przede wszystkim o szczegółach z życia Mademoiselle.

Kolekcja wciąga w szalone lata paryskiego międzywojnia, w świat wielkich kreatorów mody, zawrotnie drogich sukien, pięknych modelek i ekskluzywnych pokazów. Tworzy też wyjątkowy portret niezwykłej osobowości - wizjonerki, rewolucjonistki, diablicy o ludzkich pragnieniach: Coco Chanel.

Młodziutka, utalentowana Isabelle Varlet dociera do Paryża w momencie życiowego zakrętu. Dzięki wyjątkowemu poczuciu smaku i wyczuleniu na nowinki mody zdobywa pracę w miejscu, o którym można tylko pomarzyć - w salonie mody Coco Chanel. Salonie narzucającym szyk, skandalizującym, miejscu, któremu przewodzi charyzmatyczna Madame.

Znakomita intuicja i zdobyte doświadczenie powodują, że Isabelle szybko zyskuje uznanie w paryskich kręgach haute-couture. Zaskakujące okoliczności wplątują dziewczynę w porachunki wielkich konkurentów świata mody. Isabelle musi podjąć wyzwanie i zdobyć zaufanie despotycznej szefowej. Odejść pokornie, by tryumfalnie wrócić i stworzyć suknię, która znacząco wpłynie na charakterystyczny styl Chanel.

Kolekcja to książka, którą czyta się jednym tchem. Gioia Diliberto obdarowała nas masą genialnych dialogów, które czyta się raz ze łzami w oczach, a raz pękając ze śmiechu.

Książka inteligentna, a jednocześnie taka babska. Wydawać się może, że lekka i przyjemna. A i owszem... ale jaka przy tym mądra!

Wydawnictwo Znak. Cena: 32 zł

Dodaj komentarz Komentarze (6)

 • Zgłoś nadużycie
  laisy_ (Gość), 17 kwietnia 2008, 21:10

  hmm chyba sie skuszę ;d

 • Zgłoś nadużycie
  klaudina (Gość), 19 kwietnia 2008, 15:55

  ojj na bank ją przeczytam ;p

 • Zgłoś nadużycie
  szafamody (Gość), 21 kwietnia 2008, 21:51

  Skończyłam dziś czytać . Banalna historyjka, czyta się szybko ale za dużo nie wnosi intelektualnie. Jedno czego nie można jej zarzucić moim zdaniem to to, że przenosi w zaczarowny świat pracowni krawieckiej, której klimat dane mi było poczuć w dzieciństwie u mojej babci.

 • Zgłoś nadużycie
  koko (Gość), 25 sierpnia 2008, 12:10

  dla fanek mody-całkiem przyjemna, nic górnolotnego, ale wciąga, klimat ówczesnego świata mody oddaje znakomicie, jest to chyba największy plus tej książki.

 • Zgłoś nadużycie
  <3 (Gość), 10 listopada 2008, 18:11

  dlaczego nagle jest jakiś buum na coco? książka biogrraficzna, film, tak książka .. ? jeszcze niedawno chanel to była tylko marka wogóle nieutorzsamiana z coco ...

 • Zgłoś nadużycie
  benkowy. (Gość), 28 listopada 2008, 13:14

  ja jestem trakcie. Wymiata, po prostu wymiata.

Dodaj komentarz
Zadaj pytanie

Pytania

Eksperci i użytkownicy czekają aby odpowiedzieć.

Najpopularniejsze w Kultura

Ostatnio na MagazynDomowy.pl