Witaj na MagazynDomowy.pl!

Działka w lesie

Masz ogród na leśnej działce i nie wiesz jak ją zagospodarować? Podpowiem co można posadzić w cieniu drzew i jak urządzić rabaty.

Planowanie zagospodarowania leśnego ogrodu rozpoczynamy od obejrzenia stanu drzew i krzewów już w nim rosnących. Zastanówmy się, które z nich można usunąć, a które tylko przyciąć. Jeśli drzewa oddalone są od siebie w większej odległości możemy dosadzić kilka młodych krzewów ozdobnych. Nim się rozrosną możemy wypełniać puste powierzchnie sezonowymi roślinami kwitnącymi. Dla urozmaicenia, co sezon warto wybierać inne gatunki lub odmiany, jednak muszą to być rośliny płytko się korzeniące. Sprawdzą się tutaj rośliny balkonowe np. aksamitki, lobelie, żeniszek. pelargonie, surfinie, werbeny. Gatunki zwisające na takiej rabacie będą się płożyły, pokrywając ziemię kwiecistym dywanem.

W cieniu sosen możemy urządzić rabatę z żywotników wschodnich, różaneczników, jałowców, żarnowców, a do czasu kiedy się rozrosną posadźmy sezonowe kwiaty. W podobny sposób możemy zagospodarować okrąg wokół pni drzew wysokich. Oczyszczamy to miejsce z chwastów, płytko przekopujemy, dodając trochę kompostu i sadzimy sezonowe kwiaty. Pod każdym drzewem może to być np. inny kolor lub inny gatunek. Dla nadania ogrodowi tajemniczości posadźmy też bluszcze, które będą się wiły wołół pnia. Pamiętajmy, że posadzone kwiaty wymagają regularnego podlewania, ponieważ jest tam zwykle bardzo sucho.

Jeśli w naszym ogrodzie musimy wyciąć jakieś drzewo, to zostawmy wyższy pień.Wyłóżmy go folią, nasypmy ziemi i posadźmy kwiaty. Taka doniczka z pewnością będzie sama w sobie już ozdobą.

Ciekawym elementem leśnego ogrodu może być postawienie drewnianej studni z kwiatami lub drewnianej rzeźby, koszy wiklinowych.

więcej zdjęć » Galeria zdjęć

Dodaj komentarz Komentarze (1)

  • Zgłoś nadużycie
    Nguyen (Gość), 27 marca 2015, 9:40

    it isn't really a seequl but is in the same world. Would it help to read both?Thanks for this great review. I had not heard of this book and now it sounds wonderful!

Dodaj komentarz
Zadaj pytanie

Pytania

Eksperci i użytkownicy czekają aby odpowiedzieć.

Najpopularniejsze w Ogród

Ostatnio na MagazynDomowy.pl