Witaj na MagazynDomowy.pl!

Witaj na forum MagazynDomowy.pl!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Brama garażowa

Zgłoś nadużycie #1 4 października 2016, 20:37

misia avatar Posty: 100 Podziękowania: 1
Przyszedł czas na wykończenie garaży, a tym samym zakup bramy garażowej do niego. Chcę ją zamówić wraz z montażem w firmie, która montowała u mnie okna i drzwi zewnętrzne (Sampre) niestety nie wiem jaki typ bramy wybrać i na co zwrócić uwagę przy jej wyborze. Proszę podpowiedzcie mi z własnego doświadczenia co się sprawdza?

Zgłoś nadużycie #2 17 października 2016, 23:23

Mantra2 Mantra2 awatar Posty: 7 Podziękowania: 0
Sampre to dobry wybór. Cena nie bywa już głównym kryterium decydującym o zakupie bramy garażowej. Ważniejsze są niezawodność, energooszczędność, estetyka i dobry serwis. Najważniejszym w ostatnim czasie kryterium decydującym o wyborze materiałów budowlanych jest to, jak mogą one obniżyć koszty eksploatacyjne budynków. Dlatego na przykład klienci wybierający bramę do garażu znajdującego się w bryle budynku wolą kupić droższą, ale dobrze ocieploną bramę, aby potem przez lata oszczędzać na kosztach energii. Jednorazowy większy wydatek w dłuższej perspektywie przyniesie znaczne oszczędności na kosztach ogrzewania. Coraz ważniejszym kryterium jest też estetyka, brama staje się bowiem ważnym elementem elewacji, często podkreślającym, a czasami nadającym budynkowi charakter. Dlatego tak istotna jest szeroka gama wzorów, kolorów, dekorów. Klienci zwracają też uwagę na niezawodność i bezpieczeństwo, mają świadomość, że bezpieczna brama powinna być co pewien czas poddawana przeglądowi.

Zgłoś nadużycie #3 23 października 2016, 21:09

Sabrina203 avatar Posty: 4 Podziękowania: 0
Ja posiadam bramę z przetłoczeniem niskim. Sprawdza się ona tak jak powinna. Nie mam z nią żadnych problemów, a cena którą za nią dałam nie była taka straszna. Sprężyny naciągowe są schowane, co jest wielkim plusem, bo wygląda ona bardzo dobrze.

Zgłoś nadużycie #4 27 października 2016, 11:43

mark2 avatar Posty: 1 Podziękowania: 0
Ja również posiadam bramę zakupioną w firmie Sampre, bez przetłoczenia ze schowanymi sprężynami co poza estetyką podkreśla klasę tego produktu. Może i cena nie należy do najniższych jednak przynajmniej wiem, że to nie przysłowiowy "chińczyk" i tak jak dotychczas funkcjonuje cicho i sprawnie tak będzie działała przez długie lata.

Zgłoś nadużycie #5 2 listopada 2016, 9:53

misiek34 avatar Posty: 275 Podziękowania: 1
Wygoogluj sobie różne oferty i wybierz ofertę najlepszej firmy.

Zgłoś nadużycie #6 13 listopada 2016, 18:39

misia avatar Posty: 100 Podziękowania: 1
Nie googlowałam lecz wybrałam się do siedziby Sampre by zasięgnąć opinii i zobaczyć co mi polecą. Przedstawili mi całościową ofertę bram Wiśniowski, które mają w swej ofercie. Dzięki tej wizycie troszkę mi się rozjaśniło i zastanawiam się nad bramą uchylną lub segmentową oraz czy mieć zamykane w wersji ręcznej czy automatycznej. Jedna brama, a tyle dylematów :(

Zgłoś nadużycie #7 24 listopada 2016, 18:23

Karotka avatar Posty: 18 Podziękowania: 0
W garażu u rodziców miałam do czynienia z bramą uchylną ręcznie zamykaną. Użytkowana jest już kilka dobrych lat i nie było w tym okresie żadnej awarii. Myślę, że ten typ bramy jest godny uwagi. Jeżeli masz możliwość wybrania automatycznego otwierania/zamykania to się nie wahaj. Znacznie ułatwi Ci życie.

Zgłoś nadużycie #8 30 listopada 2016, 14:58

vitek12 avatar Posty: 142 Podziękowania: 0
Osobiście wyznaję zasadę, że im mniej automatyki tym mniejsze prawdopodobieństwo, że coś się zepsuje :) Dlatego sam posiadam bramę tradycyjną i nie zamierzam jej zmienić :)

Zgłoś nadużycie #9 19 grudnia 2016, 23:20

misia avatar Posty: 100 Podziękowania: 1
Zdecydowałam się na bramę segmentową UniPro. W moim wyborze zadecydowało to, że garaż mam ogrzewany, a ta brama charakteryzuje się bardzo dobrym współczynnikiem przenikania ciepła. Wybrałam do niej napęd automatyczny Metro - postawiłam na wygodę. Myślę, że to dobry wybór, wybrane produkty cieszą się dużą popularnością, a dzięki zakupowi i montażowi dokonanemu przez Sampre otrzymam produkt z gwarancją, który posłuży mi długie lata.

Zgłoś nadużycie #10 1 stycznia 2017, 19:11

Sylvia avatar Posty: 24 Podziękowania: 0
vitek12 napisał(a):
Osobiście wyznaję zasadę, że im mniej automatyki tym mniejsze prawdopodobieństwo, że coś się zepsuje :) Dlatego sam posiadam bramę tradycyjną i nie zamierzam jej zmienić :)

Technika idzie do przodu i staje się coraz mniej awaryjna. Już teraz możemy mieć rozwiązania, które są trwałe i niezawodne. Oczywiście ręczne rozwiązania są pod tym względem bardziej trwałe ale świat idzie do przodu i po to mamy automatykę by było łatwiej, bardziej komfortowo i bezpieczniej. Znam przypadek, gdy ktoś podjechał autem, zostawił je otwarte i poszedł otwierać bramę (był sam) i w tym czasie ktoś wsiadł i odjechał. Z automatyką by to się nie stało.