Witaj na MagazynDomowy.pl!

Witaj na forum MagazynDomowy.pl!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Budowa fundamentów

Zgłoś nadużycie #21 6 marca 2018, 11:50

nosleep avatar Posty: 239 Podziękowania: 2
O taka stabilizacja gruntu to dobra rzecz. Warto też zabezpieczyć wykopy pod fundamenty przed zalaniem. My tego nie zrobilismy podczas budowy i trzeba było odwadniać wykopy. Sami nie dalismy rady tego zrobić dlatego zleciliśmy odwadnianie firmie http://wodinz.pl/oferta/odwodnienia-wykopow/ . Bez problemu poradzili sobie z nagromadzoną wodą.

Zgłoś nadużycie #22 17 czerwca 2018, 19:25

Zak9090 Zak9090 awatar Posty: 6 Podziękowania: 0
Po roku udało się w końcu zbudować dom, tak jak pisałem wcześniej tutaj na forum wybrałem pompę ciepła.
Osobiście sprawdziłem ponad 20 firm na śląsku do budowy domu. Jedynie normalnie podeszła do mnie firma http://ecobud.pl , która na spokojnie wytłumaczyła mi jak budują domy szkieletowe, które w Norwegii istnieją ponad 100 lat i nic im nie ma. Są odporne na wstrząsy górnicze na Śląsku. Firma geobud.pl zainstalowała mi pompę ciepła, którą mogę sterować online. O pompach na https://gejzer.com , są do wyboru różne rodzaje, w zależności od zapotrzebowania klienta. Ogrzewanie po roku czasu razem z ciepłą wodą użytkową domu 115m2 wyszło 1300 złotych. Ja jestem zwolennikiem wykonania domu raz a dobrze, reszta moich znajomych ma ogrzewania na gaz i płacą ponad 5000 złotych za ogrzewanie. Sprawdźcie dofinansowania w swoim mieście i nie oszczędzajcie na swoim domu.

Zgłoś nadużycie #23 19 czerwca 2018, 20:33

Grardonyth avatar Posty: 584 Podziękowania: 1
Budowa domu to w ogóle bardzo duże wyzwanie! Ja teraz zabrałam się za porządny system odwadniania. Już widziałam na https://betoniarniakaczmarek.pl/produkty/korytka-betonowe-odwodnienia/ dobre korytka betonowe, które wchodzą w skład systemów odwadniania. Budując dom koniecznie trzeba o tym pamiętać! Dobrze działające odprowadzanie wody to podstawa, dlatego wybrałam dobre produkty :)

Zgłoś nadużycie #24 23 czerwca 2018, 14:26

Pokrzywa avatar Posty: 196 Podziękowania: 0
Czytam i za głowę sie łapię. Strach sie brać za budowę będąc laikiem. Mysle, że trzeba będzie sie podszkolić. Może tutaj https://www.mgprojekt.com.pl/blog/ ? Blog wydaje sie być konkretny, a artykuły bardzo przemyślane. Znajdują sie tu porady architektów, ekspertów i wykonawców. Blog prowadzą ludzie robiący projekty domów, zatem chyba lepiej trafic nie można.

Zgłoś nadużycie #25 3 września 2018, 17:41

Domek avatar Posty: 83 Podziękowania: 0
Czy stosujecie to do fundamentów- http://www.ars1.pl/podkladki-dystansowe.html ? Czy nie jest to niezbędny element?

Zgłoś nadużycie #26 3 września 2018, 17:41

Domek avatar Posty: 83 Podziękowania: 0
Czy stosujecie to do fundamentów- http://www.ars1.pl/podkladki-dystansowe.html ? Czy nie jest to niezbędny element?

Zgłoś nadużycie #27 12 lutego 2019, 20:16

hloncisfs avatar Posty: 3 Podziękowania: 0
Akcesoria i preparaty do osuszania ścian, budynków, piwnic i murów. Oferta w sklepie https://tanisklad.pl/

Zgłoś nadużycie #28 4 marca 2019, 11:03

Eva12 Eva12 awatar Posty: 4 Podziękowania: 0
Cieszę się, że w końcu znalazłam odpowiedni temat jeśli chodzi o fundamenty. Powiedzcie mi proszę co powinnam zrobić. Jestem zrozpaczona ponieważ wraz z mężem w naszym domu zauważyliśmy przy dolnej części ściany osadzającą się pleśń... Czy to już ten moment, w którym powinniśmy skorzystać z pomocy firmy, która zajmuje się osuszaniem budynków w Poznaniu? W internecie znalazłam wiele dobrych opinii o http://www.aquapol.pl/poznan/.

Zgłoś nadużycie #29 5 marca 2019, 12:55

Targova Targova awatar Posty: 4 Podziękowania: 0
Co do wypowiedzi poprzedniego użytkownika to muszę przyznać, że podmokłe fundamenty to ogromny problem. Rok temu musiałam uporać się z tym samym i tak samo jak u Ciebie mokre ściany i pleśń pojawiły się po zimie, gdy naszedł odwilż. Ja akurat skorzystałam z pomocy firmy, która zajmuje się osuszaniem ścian, a dokładnie była to http://osuszaniebudynku.com/osuszanie-scian/. Całe szczęście, że wszystko skończyło się po mojej myśli.

Zgłoś nadużycie #30 14 maja 2019, 8:27

animala avatar Posty: 181 Podziękowania: 0
Zanim pomyślicie o wylewaniu fundamentów, zajmijcie się porządnie gruntem, na którym mają stanąć. To nie jest obojętne, jaką ma nośność. Zerknijcie do artykułu zamieszczonego na https://budujesam.pl/prace-geotechniczne-i-geotechnika-w-budownictwie-na-czym-po... i poczytajcie sobie o pracach geotechnicznych.