Witaj na MagazynDomowy.pl!

Witaj na forum MagazynDomowy.pl!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

ciąża a detergenty

Zgłoś nadużycie #1 3 stycznia 2011, 16:36

ewar avatar Posty: 3 Podziękowania: 0
DETERGENTY I CIĄŻA.
Przeczytaj to, jeśli jesteś w ciąży lub masz zamiar być!
Czy wiesz, ze możesz sprawić, że Twoje dziecko na pewno nie urodzi się alergikiem, tylko poprzez odpowiednie zachowanie się w czasie ciąży? A mianowicie:
Masowa w Polsce alergia dzieci rodzi się z używania złych detergentów i kosmetyków (tj., detergentów i kosmetyków, które są silnymi alergenami) w Polsce. Złe detergenty są zasadniczo produkowane tylko przez zachodnie firmy dla krajów wschodu i częściowo przez kraje wschodnie same dla siebie na wzór tamtych. Moi znajomi z Anglii nazywają to zjawisko „zbrodnią zachodu na narodzie polskim”. Dlatego tak to nazywają, gdyż 80 lat temu zaczęło się rodzić bardzo dużo alergicznych dzieci w krajach zachodnich. I po tym zjawisku naukowcy znaleźli jego przyczynę. Stwierdzono mianowicie, iż:
„Jeśli rodzic jest alergikiem, to jest 80% szans, że dzieci też będą alergikami. A jeśli rodzice nie są alergikami, to dzieci powinny być zdrowe tak samo jak rodzice. Ale jeśli matka w czasie ciąży używa złych detergentów albo złych kosmetyków, tj. takich, które są silnymi alergenami, i dostanie od nich choćby najmniejszej wysypki, to powstanie natychmiast 80% szansy, że dziecko zdrowych rodziców urodzi się alergiczne, czyli kalekie.”
Więc jest prosty przepis na to, żeby dzieci zdrowych rodziców nie urodziły się alergiczne i żeby jednocześnie zmniejszyć ryzyko alergii przy rodzicach alergicznych: W czasie ciąży nie używać złych kosmetyków i złych detergentów.
A jakie kosmetyki są złe, czyli uczulające. To proste: złe są te mocno pachnące. Na szczęście mamy dużo w Polsce dobrych kosmetyków, mamy nawet 2 polskie serie idealnych kosmetyków: Bambino i Eris, ale wszystkie polskie są niezłe. Zaś zagraniczne trzeba po prostu powąchać i jeżeli pachną to schować na potem i nie używać w czasie ciąży.
A z detergentami jest gorzej. Wszystkie środki do prania są złe oprócz jednego dobrego, który się nazywa Jelp. I tylko Jelp używaj w czasie ciąży, a inne proszki oddaj na te kilka miesięcy komukolwiek, a nie trzymaj w domu, żeby nie rozpylały się w powietrzu. Jeszcze gorzej jest ze środkami do szorowania, po prostu nie ma nieuczulających w ogóle. Był jeszcze kiedyś dobry polski Skrzat, który nie uczulał, ale już dawno go nie ma, i wszystko co jest, to uczula. Więc jest tylko jedna możliwa strategia: w czasie ciąży wyrzucić z domu proszki do szorowania, żeby nie rozpylały się w powietrzu, a szorować mleczkami w zakręcanych butelkach i do szorowania do tego wkładać rękawiczki gumowe lub foliowe.
I zwróćcie uwagę, że ten jedyny dobry proszek do prania Jelp ma jako jedyny proszek atest Instytutu Matki i Dziecka. I że wszystko co ma Atest Instytutu Matki i Dziecka lub jest opracowane przez Instytut Matki i Dziecka jest idealnie zdrowe i dobrze jest takie rzeczy używać w czasie ciąży.
I pamiętajcie mamy, że to w czasie ciąży decydujecie, czy dziecko urodzi się alergikiem, czy nie. Bo jak się już dziecko urodzi, to od urodzenia jest alergikiem lub nie i jeśli jest alergikiem, to co byście nie wyczyniały, ono będzie się cale życie na coś uczulać. Po prostu jak już się dziecko urodzi, to jest za późno na walkę z alergią.
I tylko szkoda, że tak mało się w Polsce o tym pisze, bo to wszystko powinna wiedzieć każda polska kobieta.

Druga sprawa, że w naszym kraju powinny być sprzedawane tylko zdrowe kosmetyki i detergenty, tak jak jest w wielu krajach świata. Szczególnie chodzi o mocno uczulające proszki do prania i szorowania, które są niebezpieczne nie tylko dla rodzących się dzieci, lecz mogą czasem być niebezpieczne i dla całkiem dorosłego człowieka. Czyż nie powinniśmy być przed nimi zabezpieczeni, gdy kupujemy po prostu proszek do prania w przeciętnym polskim sklepie? Prawda?
Dr Ewa Rydzyńska

Zgłoś nadużycie #2 19 maja 2018, 15:14

nellon avatar Posty: 356 Podziękowania: 2
Z bloga http://www.gdzieciaki.pl/goraczka-bez-innych-objawow-u-doroslego-rozne-przyczyny... dowiesz się jak dbać o dziecko w ciąży, o tym jakie witaminy warto przyjmować i czy należy jakoś szczególnie zmienić swoje życie.

Zgłoś nadużycie #3 20 sierpnia 2018, 14:51

emilka8767 avatar Posty: 323 Podziękowania: 0
zazdroszczę wszystkim, kiedy czytam o tych Waszych ciążowych dolegliwościach. Też chciałabym mieć dziecko, niestety po dłuższych staraniach wydaje mi się, że nam się nie uda. Wybieramy się z mężem na diagnostykę niepłodności. Niestety ta diagnostyka niepłodności jest dla nas tak stresująca, że odkładamy ją ciągle na później. Na stronie: http://premium-medical.pl/aktualnosci/diagnostyka-i-leczenie-nieplodnosci-warsza... można znaleźć ofertę kliniki, dla której leczenie niepłodności to codzienność, być może to nasza jedyna szansa...

Zgłoś nadużycie #4 12 września 2018, 12:45

karyt avatar Posty: 177 Podziękowania: 0
No według mnie na detergenty trzeba bardzo uważać. W ogóle będąc w ciąży trzeba podwójnie o siebie dbać. Bo dbamy i o dziecko i o siebie. Warto też zadbać o ochronę od środka na przykład tego typu produktami http://www.compositamama.pl/
Composita MAMA to zestaw witamin i minerałów stworzony dla kobiet w okresie ciąży i okresie laktacji. Ma mnóstwo dobrych rzeczy w środku na przykład żelazo, które jest niezbędne w czasie ciąży oraz po porodzie. Teraz trudno cokolwiek jest przyswoić z pożywienia, bo wszystko jest wyjałowione z wartościowych mikroelementów więc warto o tym pomyśleć.

Zgłoś nadużycie #5 14 września 2018, 14:08

merfi89 merfi89 awatar Posty: 5 Podziękowania: 0
To jest według mnie sprawa dla specjalisty z tego obszaru.

Zgłoś nadużycie #6 17 października 2018, 19:25

martusiann avatar Posty: 169 Podziękowania: 0
Coraz częściej przyczyną niepłodności jest niepłodność u mężczyzn, dlatego popularne stają się badania pod kątem jakości nasienia i "żywotności" plemników w klinikach leczenia niepłodności, na Plmedis https://www.polmedis.pl/ile-to-kosztuje/promocja-kompleksowe-badanie-nasienia/ opisali na czym to badanie polega i zapraszają na badanie w okazyjnej cenie, warto skorzystać planując macierzyństwo/ojcostwo.

Zgłoś nadużycie #7 27 listopada 2018, 19:03

nellon avatar Posty: 356 Podziękowania: 2
Dobrym startem dla matek, które nie są jeszcze doświadczone jest portal http://www.mamopedia.pl/prac-ubranka-dla-niemowlaka/ dla mnie pomógł on bardzo w wychowaniu dziecka.

Zgłoś nadużycie #8 12 stycznia 2020, 22:12

franka avatar Posty: 16 Podziękowania: 0
No ja raczej staram się naturalne

Zgłoś nadużycie #9 7 lutego 2020, 12:20

nconroy nconroy awatar Posty: 4 Podziękowania: 0
Bardzo ciekawy wątek, mam nadzieje, że trafi do wszystkich przyszłych mam.

Zgłoś nadużycie #10 20 kwietnia 2020, 21:23

celia.celia84 avatar Posty: 126 Podziękowania: 0
Z pewnością do ciąży warto zacząć się przygotowywać już kilka miesięcy wcześniej. W tym celu nie tylko warto czytać fachowe artykuły co szkodzi w ciąży, a co pomaga, ale także rozpocząć suplementację kwasem foliowym. Polecam szczególnie Inofem - http://www.inofem.pl/, który dzięki zawartości kwasu foliowego, ale także mio-inozytolu pobudza owulację i reguluje cykl, dzięki czemu ułatwi Wam zajście w ciążę.