Witaj na MagazynDomowy.pl!

Witaj na forum MagazynDomowy.pl!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Jak dobrać szambo?

Zgłoś nadużycie #11 17 czerwca 2019, 14:34

animala avatar Posty: 181 Podziękowania: 0
A nie lepiej jednak rozważyć montaż oczyszczalni przydomowej? Jestem zdania, że to znacznie lepsze rozwiązanie. Tylko trzeba dobrze zbadać sprawę. Tutaj: http://domabc.pl/dom,ac253/kiedy-trzeba-instalowac-studnie-chlonne,8433 macie artykuł o tym, kiedy trzeba instalować studnie chłonne.

Zgłoś nadużycie #12 7 października 2019, 13:14

Patryk avatar Posty: 20 Podziękowania: 0
Bez względu na to, jakie szambo wybierzesz, pomyśl jeszcze o preparacie do szamba. Ja polecam w tym zakresie https://aquafor.com.pl Korzystam z Aquafor Biosanit i jestem mega zadowolony. Środek jest wydajny, starcza na długi czas i faktycznie się sprawdza. Niweluje przykry zapach i przyspiesza rozkład związków organicznych.

Zgłoś nadużycie #13 14 listopada 2019, 20:46

rossa_pp avatar Posty: 215 Podziękowania: 0
A nie lepiej postawic na dobrą, ekologiczną oczyszczalnię, np. od http://oczyszczalnieprimeko.pl/ ? Słysząłam,że takie projekty są dofinansowywane... moim zdaniem naprawdę warto zadbać o ekologię!

Zgłoś nadużycie #14 18 listopada 2019, 11:02

Romet avatar Posty: 13 Podziękowania: 0
Jeśli już zdecydujesz się na któreś szambo, to pomyśl też o firmie, która będzie zajmowała się jego wywozem. Ja polecam ci gorąco firmę https://sts-ekon.pl/ profesjonalni, zawsze na czas, sprawnie realizują każde zlecenie. Dlatego zawsze korzystam z ich pomocy przy wywożeniu szamba. Nigdy mnie nie zawiedli.

Zgłoś nadużycie #15 12 grudnia 2019, 13:19

Daro22 avatar Posty: 14 Podziękowania: 0
Tak, ja akurat mam szambo ekologiczne od https://www.oczyszczalnie-szamba.pl/ Jest to zbiornik z tworzywa sztucznego, niezwykle szczelny i trwały. Jest odporne na wszystkie substancje, które znajdują się w ściekach. Również z zewnątrz nic nie jest w stanie im zaszkodzić. Firma zajęła się wszystkim - dostarczyli mi zbiornik i osadzili go w ziemi. Bardzo sprawnie i szybko zrealizowali całą usługę. A do tego pomogli mi wybrać najlepszy zbiornik, który sprawdzi się akurat w moim gospodarstwie domowym.

Zgłoś nadużycie #16 13 marca 2020, 20:47

wowin avatar Posty: 238 Podziękowania: 0
Moim zdaniem jak już inwestować to lepiej w przydomową oczyszczalnię ścieków. Oczyszczalnie przydomowe są dużo lepszą inwestycją niż szambo, bo nie ma z nimi tyle zawracania głowy, nie trzeba tak często jak w przypadku tradycyjnego szamba płacić za wywóz nieczystości, wystarczy raz na 9 miesięcy wybrać osad, a sama inwestycja zwraca się już po dwóch latach i dalej możecie liczyć na oszczędności. Co więcej oczyszczona woda służyć może do podlewania ogrodu. Sprawdźcie sobie firmę EKO-BIO https://oczyszczalnia.net/ my u nich właśnie kupowaliśmy oczyszczalnię, mają tam rozsądne ceny i dają 10 lat gwarancji na produkt. Także jak widzicie warto o tym pomyśleć.

Zgłoś nadużycie #17 23 marca 2020, 15:29

eleni avatar Posty: 43 Podziękowania: 0
Przed podjęciem decyzji warto się zapoznać z tym artykułem: https://www.biozym.pl/przydomowe-oczyszczalnie-sciekow-szamba/. Wyjaśnia wiele kwestii w przystępny sposób.