Witaj na MagazynDomowy.pl!

Witaj na forum MagazynDomowy.pl!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Jak oszczędzać w domu

Zgłoś nadużycie #41 1 marca 2017, 11:20

larrenns avatar Posty: 14 Podziękowania: 0
Najlepszą oszczędnością jest automatyzacja pewnych procesów takich jak ogrzewanie itp. Potrzebna do tego jest Automatyka przemysłowa i to wyższa szkoła jazdy, ale da się to zrobić i można na tym sporo oszczędzić!

Zgłoś nadużycie #42 25 marca 2017, 19:51

cathy586 avatar Posty: 31 Podziękowania: 0
To fakt, że największe koszta w domu wiążą się z jego ogrzaniem. Dlatego dobre ocieplenie budynku jest niezbędne. Do tego oczywiście dochodzi kwestia przemyślanego dobrania sposobu ogrzewania. Według mojej wiedzy chyba najtaniej wychodzi ogrzewanie węglowe, np. poprzez kocioł z podajnikiem: http://kotlarstwo.co/pl/kwm-sgr/. Jest to dość tanie wyjście i z pewnością w pełni ogrzewające cały budynek.

Zgłoś nadużycie #43 27 marca 2017, 9:41

Azyya Azyya awatar Posty: 3 Podziękowania: 0
Przede wszystkim, można nieźle zaoszczędzić na jakimś ekonomicznym systemie ogrzewania wady :) Ja właśnie zastanawiam się nad montażem czegoś takiego http://ogrzewacze.dafi.pl

Zgłoś nadużycie #44 29 marca 2017, 14:52

Gornas avatar Posty: 1 Podziękowania: 0
a co jeśli już mamy dom wykończony pozostaje jedynie szukanie tańszego dostawcy. Ceny opału można sprawdzać przez http://www.gielda-paliw.com/ekogroszek-cena.html jest zdecydowanie niższa od tej jakie najczęściej płacimy

Zgłoś nadużycie #45 3 kwietnia 2017, 10:32

Goga avatar Posty: 3 Podziękowania: 0
W kwestii oszczędzania na ogrzewaniu to na pewno warto rozważyć zmianę sposobu ogrzewania na gazowe. Do tego koniecznie dobry kocioł. Z tego, co wiem, to warto zastanowić się nad kotłem kondensacyjnym, np. https://www.immergas.pl/Produkty,1852/KOTLY_KONDENSACYJNE . Przy takich kotłach jest niższe zużycie gazu, a przy tym dużo mniejsze są straty ciepła niż w kotłach tradycyjnych.

Zgłoś nadużycie #46 3 kwietnia 2017, 16:59

dianka13 avatar Posty: 10 Podziękowania: 0
Sposobów na oszczędzanie jest jak widać mnóstwo.

Zgłoś nadużycie #47 26 kwietnia 2017, 9:42

albrecht98 avatar Posty: 152 Podziękowania: 0
A czy nie najlepiej po prostu postawić na wydajne ogrzewanie gazowe? Zamiast kombinować, osobiście pozostałabym przy standardowym rozwiązaniu. Tak przynajmniej poradzili fachowcy z http://machaczka.pl/ , bo właśnie kombinujemy by zmienić stary kaflowy piec w mieszkaniu babci.

Zgłoś nadużycie #48 22 czerwca 2017, 9:00

martak avatar Posty: 407 Podziękowania: 0
Dobry kominek to podstawa oszczędności. Pomyśl na przykład o kominku z płaszczem wodnym. To ostatnio modne i często spotykane rozwiązanie. Najróżniejsze modele znajdziesz na stronie http://sklep.kominki-vector.pl/ .

Zgłoś nadużycie #49 29 lipca 2017, 11:28

lepka avatar Posty: 41 Podziękowania: 0
Najwięcej możemy zaoszczędzić na energii elektrycznej. Ja i mój mąż mieszkamy z teściami i wspólnie złożyliśmy się na instalację baterii słonecznych firmy http://www.fotowolt-instal.pl/ - firma ma siedzibę we Wrocławiu ale na ich stronie wszystko jest świetnie opisane. Jest to inwestycja na lata a już po roku korzystania z ogniw słonecznych zauważyliśmy dużą oszczędność na prądzie, ponieważ baterie same go gromadzą z energii słonecznej. Podobna inwestycja jak ze zmywarką. Warto zainwestować w fajny sprzęt a później widać jak to odzwierciedla się na domowym budżecie.

Zgłoś nadużycie #50 7 sierpnia 2017, 11:50

bili avatar Posty: 140 Podziękowania: 0
W przypadku ogrzewania gazowego ostatnio coraz więcej ludzi decyduje się na zmianę sprzedawcy gazu. Na rynku pojawia się coraz więcej firm z atrakcyjnymi ofertami, a sama zmiana jest teraz bardzo prosta: http://www.rp.pl/Zmiana-dostawcy-gazu-jak-zrobic-to-najszybciej-i-najlepiej