Witaj na MagazynDomowy.pl!

Witaj na forum MagazynDomowy.pl!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Jak oszczędzać w domu

Zgłoś nadużycie #51 23 sierpnia 2017, 20:02

Ramoneska avatar Posty: 270 Podziękowania: 0
Czasem trzeba najpierw zainwestować żeby potem oszczędzać. Ja zdecydowałam się na system sterowania domem firmy DEIMIC http://deimic.pl/ . To prosty w montażu system do zarządzania domem. Jak na tym oszczędzić? Bardzo prosto. System steruje mediami tak, by zoptymalizować ich zużycie. Dzięki temu rachunki są niższe.

Zgłoś nadużycie #52 26 sierpnia 2017, 10:54

lepka avatar Posty: 41 Podziękowania: 0
Koniecznie pomyślcie nad fotowoltaiką dla Waszych domów. My zainstalowaliśmy na swoim baterie fotowoltaiczne od http://www.fotowolt-instal.pl/baterie-fotowoltaiczne-dla-domu.html i oszczędność prądu jest ogromna :) Sami generujemy energię słoneczna. Rachunki o 70% niższe :)

Zgłoś nadużycie #53 24 października 2017, 20:24

wysimirski avatar Posty: 109 Podziękowania: 0
Grunt, to też własnie zainwestować w energooszczędne żarówki - https://www.ultra-elektro.pl/141-zarowki-led-mr11 . No i samemu też można oszczędzać, po prostu wyłączając za sobą światło itd. Warto też kupić zmywarkę - wtedy też będzie oszczędność w zużyciu wody :)

Zgłoś nadużycie #54 25 października 2017, 0:03

majab avatar Posty: 10 Podziękowania: 2
Zakręcać wodę podczas mycia zębów, używać żarówek energooszczędnych.

Zgłoś nadużycie #55 31 października 2017, 1:49

Merdens avatar Posty: 22 Podziękowania: 1
Przede wszystkim wyłączać światło gdy nie jest używane

Zgłoś nadużycie #56 31 października 2017, 19:52

zoska avatar Posty: 56 Podziękowania: 1
Koniecznie pomyślcie o fotowoltaice. Jest to dość szerokie zagadnienie na fajny i ekologiczny sposób oszczędności. Generujemy sami prąd na własne potrzeby. My skorzystaliśmy z usług firmy http://www.fotowolt-instal.pl/zestawy-monokrystaliczne.html , która dobrała nam panele monokrystaliczne. Jesteśmy bardzo zadowoleni po roku użytkowania :)

Zgłoś nadużycie #57 1 grudnia 2017, 0:11

natala.domagal avatar Posty: 15 Podziękowania: 1
Na energii na pewno. Ledowe żarówki zuzywają dużo mniej prądu. Tutaj https://www.morele.net/wiadomosc/jak-wybrac-zarowki-led-jakie-najlepsze-czy-wart... sobie możecie na ich temat poczytać. Ledy to najlepsze z możliwych rozwiazań.

Zgłoś nadużycie #58 1 grudnia 2017, 10:06

AnetaMalejczyk AnetaMalejczyk awatar Posty: 56 Podziękowania: 0
Ja dużo zaoszczędziłam, dzięki zamontowaniu w domu okien i drzwi energooszczędnych od http://oknamazurskie.pl/. Jestem bardzo zadowolona z zakupu, bo oszczędność na ogrzewaniu jest duża. Tylko, że za okna trzeba trochę jednak wydać.

Zgłoś nadużycie #59 12 grudnia 2017, 10:35

Dopler Dopler awatar Posty: 10 Podziękowania: 0
Zgadzam się z tym, że aby zaoszczędzić w dłuższej perspektywie najpierw należy zainwestować w dobrej jakości okna, drzwi czy bramę. Dobrym uzupełnieniem okien chroniącym budynek przed utratą energii cieplnej są rolety zewnętrzne. Wzbogacenie ich dodatkowo o automatyczny system kontroli, to bardzo użyteczne rozwiązanie. Rolety zewnętrzne przydadzą się każdemu, komu zależy również na ochronie akustycznej i antywłamaniowej. Nigdy nie jest za późno na wprowadzenie tego typu rozwiązań o czym można przeczytać na http://www.dopler.pl/1,ROLETY-ZEWNETRZNE

Zgłoś nadużycie #60 22 grudnia 2017, 12:04

kulik86 avatar Posty: 104 Podziękowania: 0
Hej,
polecam skorzytstać ze świetnego poradnika http://zakupowyszal.pl/ dzięki niemu będziecie wiedzieli jak zachować się podczas zakupów, jak na nich zaoszczedzić i nie wydać dużo pieniędzy :) Wdrożyłam pewne zasady do swojego życia i wiem jak właściwie wybierac akcesoria do domu :)