Witaj na MagazynDomowy.pl!

Witaj na forum MagazynDomowy.pl!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Jak przygotowac sie do ciazy?

Zgłoś nadużycie #1 29 października 2018, 12:38

nosleep avatar Posty: 239 Podziękowania: 2
Hejka,
czy Wy planowalyscie swoje ciaze? Jakos specjalnie sie do nich przygotowywalyscie czy nie?

Zgłoś nadużycie #2 30 października 2018, 8:57

liwia avatar Posty: 38 Podziękowania: 0
Tak, ja ciążę planowała i przygotowywałam się do niej oczywiście. Wcześniej już zaczełam brać witaminy a od 4 miesiąca ciąży smarowałam zapobiegawczo brzuch olejkiem bio oil żeby mi się nie porobiły rozstępy

Zgłoś nadużycie #3 30 października 2018, 21:36

TakaSobie avatar Posty: 103 Podziękowania: 0
Wydaje mi się, że przede wszystkim zdrowe odżywianie i odpowiednia suplementacja. Oczywiście też bardzo ważne są badania - warto już przed planowanym poczęciem zrobić najważniejsze badania diagnostyczne. Ja długo starłam się o dzidziusia i niestety nie było mi dane w naturalny sposób zostać matką. Zdecydowaliśmy sie na in vitro ale tez wcześniej zrobiliśmy badania preimplantacyjne http://badanieprenatalne.com/diagnostyka-preimplatacyjna/ aby upewnić się, że dziecko będzie zdrowe.

Zgłoś nadużycie #4 31 października 2018, 21:27

Lidka avatar Posty: 179 Podziękowania: 0
W sumie warto smarowac się czymś przeciwko rozstępom ale to raczej tak od 4-5 miesiąca bo wczesniej nie ma potrzeby. Ja przed ciążą i potem w ciązy brałam kwast foliowy a konkretnie mama dha bo ma takze inne witaminy niezbędne do prawidłowego rozwoju dziecka(np magnez, jod , witamina D, DHA) . Wydaje mi sie, ze jednak najważniejsze sa własnie witaminy bo w ciazy jest na nie wieksze zapotrzebowanie.

Zgłoś nadużycie #5 15 listopada 2018, 9:58

edziak avatar Posty: 22 Podziękowania: 0
My mieliśmy mnóstwo badań diagnostycznych przed inseminacją, byliśmy pod opieką https://warszawa.klinikabocian.pl/wiedza/artykuly/inseminacja. Przygotowywaliśmy się pod skrzydłami lekarza prowadzącego procedurę i późniejszą ciążę :) Bardzo dużo cennych rad otrzymaliśmy, ogólnie na początku stresowałam się bardzo, ale im bliżej rozwiązania tym lepiej się czułam, przede wszystkim psychicznie.

Zgłoś nadużycie #6 18 listopada 2018, 14:37

kariska avatar Posty: 130 Podziękowania: 0
też mamadha premium znam, świetne witminy, jak porównywałam składy różnych preparatów to te zdecydoani wygrywają pod względem ilości dha, a to ważny składnik dla mózgu dziecka, ja ryb jem śladowe ilości i w diecie bym tej dawki zalecaniej nie uzupełniła

Zgłoś nadużycie #7 27 listopada 2018, 19:05

nellon avatar Posty: 356 Podziękowania: 2
Zawsze tego typu informacji możesz poszukać na blogu http://www.mamopedia.pl/czkawka-u-niemowlaka-robic/ jest on idealny dla matek, które nie mają jeszcze doświadczenia.

Zgłoś nadużycie #8 19 grudnia 2018, 12:51

shaza avatar Posty: 267 Podziękowania: 0
Koniecznie już wcześniej powinno się zacząć brać niektóre witaminy, dlatego że w ciąży nagle wzrasta na nie zapotrzebowanie a wiem że niedobór witaminy d http://www.vigantoletten.pl/objawy bywa bardzo niebezpieczny nawet dla nienarodzonego jeszcze dziecka

Zgłoś nadużycie #9 30 stycznia 2019, 17:12

Pamela020 avatar Posty: 137 Podziękowania: 0
Z pewnością przy podjęciu decyzji o chęci posiadania dziecka trzeba zacząć już dbać o swój organizm i to, aby był dobrze przygotowany na przyjęcie maluszka. Już nawet 3 miesiące przed planowaną ciążą warto jest zacząć łykać odpowiednie suplementy jak Inofem - https://inofem.pl/. Zawiera on dużą dawkę mio-inozytolu oraz kwas foliowy, które są niezbędne dla prawidłowego rozwoju dziecka.

Zgłoś nadużycie #10 28 lutego 2019, 6:44

alok565 avatar Posty: 217 Podziękowania: 0
Jeśli szukasz informacji na temat tego jak przygotować się do Ciąży, to na pewno pomoże Ci ten artykuł https://www.zaufane-apteki.pl/blog/leki-i-suplementy-dla-planujacych-dziecko-311.html Sami z żoną właśnie stosujemy się do zaleceń z niego :) ponieważ też chcemy się postarać o dziecko