Witaj na MagazynDomowy.pl!

Witaj na forum MagazynDomowy.pl!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Jak rozwijać gospodarstwo rolne?

Zgłoś nadużycie #1 16 grudnia 2017, 20:26

nosleep avatar Posty: 239 Podziękowania: 1
Mój brat dostał od ojca gospodarstwo jednak nie bardzo wie w co zainwestować aby przynosiło zyski. Jakie uprawy/hodowle sa obecnie najbardziej opłacalne?

Zgłoś nadużycie #2 16 grudnia 2017, 21:22

Ramoneska avatar Posty: 264 Podziękowania: 0
Polecam uprawę rzepaku. Na rynku dostępna jest technologia Clearfield https://www.agro.basf.pl/agroportal/pl/pl/clearfield_1/clearfield_startpage.html , która zdecydowanie ułatwia uzyskanie zdrowych i dużych plonów. To połączenie herbicydu z wyselekcjonowanymi nasionami rzepaku hybrydowego. Więcej informacji na temat technologii znajdziesz na podanej stronie.

Zgłoś nadużycie #3 13 grudnia 2018, 23:36

aszka avatar Posty: 278 Podziękowania: 0
Warto postawić na kukurydzę. U nas plony były w tym roku naprawdę świetne. Mimo suszy ziarno ładnie sypało. Zmieniliśmy w tym roku odmianę na Inventive i to było dobre posunięcie. Jakość to jakość. Nawet tutaj https://agrii.pl/kukurydza/es-inventive/ widać że zdjęcia nie są jakieś naciągane, tylko robione na żywo.

Zgłoś nadużycie #4 18 lutego 2019, 6:10

bili avatar Posty: 140 Podziękowania: 0
Formą rozwoju dla gospodarstwa rolnego może być też inwestycja w nowoczesne budynki gospodarcze. Mam na myśli na przykład takie hale inwentarskie https://www.frisomat.pl/seria-pro/hale-rolnicze/budynki-inwentarskie/

Zgłoś nadużycie #5 22 lipca 2019, 15:47

TakaSobie avatar Posty: 103 Podziękowania: 0
Przede wszystkim trzeba wprowadzać nowoczesne technologie oraz preparaty. Jeśli zajmujecie sie hodowlą zwierząt to zastanowicie się nad suplementami do pasz, które zadbają o układ pokarmowy zwierząt hodowlanych. Bardzo dobre preparaty oferuje firma Vetsorb http://vetsorb.pl/ . Tu zamówicie np produkty zapobiegające i zwalczające biegunki czy np mykotoksyny.

Zgłoś nadużycie #6 20 stycznia 2020, 20:22

paluch686 avatar Posty: 135 Podziękowania: 1
https://sklep.poradnikogrodniczy.pl/obornik-bydlecy-granulowany-5l-id-581 - pomocne z pewnością okażą się w tym przypadku tego typu preparaty. Stosuję osobiście, mogę polecić z czystym sumieniem.

Zgłoś nadużycie #7 4 lutego 2020, 13:05

Grandi avatar Posty: 43 Podziękowania: 0
Hodowla to dobry pomysł - jeśli oczywiście masz o tym pojęcie i masz odpowiednie budynki i przestrzeń. Może to być całkiem dochodowy biznes. Tylko musisz pamiętać, że taka hodowla powoduje tzw. uciążliwości zapachowe i to może okazać się poważnym problemem. Dlatego wcześniej trzeba pomyśleć jak uniknąć tego. Firma Eko Projekt - http://ekspertyzy-mykologiczne.pl/ zajmuje się wdrażaniam programów minimalizacji uciążliwości zapachowych. I to jest najlepsze rozwiązanie - zgłosić się do nich, by taki program opracowali dla twojej hodowli.