Witaj na MagazynDomowy.pl!

Witaj na forum MagazynDomowy.pl!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Jak zaopiekować się na starość rodzicem?

Zgłoś nadużycie #11 25 czerwca 2018, 10:35

martak avatar Posty: 403 Podziękowania: 0
Taki dom seniora to naprawdę dobre rozwiązanie. Tam rodzic będzie miał bardzo dobrą, całodobową opiekę. Z reguły też tego typu domy zlokalizowane są w bardzo przyjaznym środowisku, jak na przykład ten dom Nad Strumykiem: http://www.domsenioraczestochowa.pl/ . Warto rzucić okiem.

Zgłoś nadużycie #12 29 czerwca 2018, 13:45

karolina_B avatar Posty: 2 Podziękowania: 0
DOm pogodnej starości wydaje mi się złym pomysłem, lecz wszystko zależy od zasobności portfela. Jeśli jesteś bogaty to wynajmij opiekunkę nie skazuj starszej osoby na samotność i oddalenie od rodziny, to jest najgorsze co może być. Samotność na starość jest przygnębiająca i paskudnie działa na człowieka.

Zgłoś nadużycie #13 13 lipca 2018, 12:19

Pokrzywa avatar Posty: 217 Podziękowania: 0
Oczywiście że dom pogodnej starości to zły pomysł, bo jaka ona wtedy pogodna. Juz starość sama w sobie jest do bani, a jeszcze daleko od bliskich to juz zupełnie zła opcja. Trzeba zrobić wszystko co tylko możemy, by rodzice byli z nami. Pamietajcie też, że jaki przykład dacie sami, tak i Wam kiedys odpłacą Wasze dzieci. Opiekę mozna ze spokojem rozłozyć na domowników, można również zorganizować by do domu przyjeżdżał lekarz, jak chocby geriatra z Warszawy http://www.lekarzdodomu.pl/wizyty-domowe.html Mozna też umówić wizyty domowe innych specjalistów, nie tylko geriatry z Warszawy, tak by bliscy mieli stały kontakt z lekarzem. Im częściej tym lepiej, tym dłużej będą w zdrowiu żyć wśród nas.

Zgłoś nadużycie #14 16 lipca 2018, 12:55

sersa avatar Posty: 194 Podziękowania: 0
To zależy od warunków mieszkaniowych, materialnych itp.

Zgłoś nadużycie #15 17 lipca 2018, 14:48

wysimirski avatar Posty: 109 Podziękowania: 0
Na szczescie sa wlasnie domy opieki, gdzie starsze schorowane osoby moga liczyc na profesjonalna opieke. Jak szukacie takiego domu w mazowieckim to pod Warszawa w Nowym Dworze Mazowieckim jest ZOL Dom Rodzinny. Miałem kontakt dość spory z tym domem i wiem, że seniorzy mają sie tam naprawde dobrze.

Zgłoś nadużycie #16 17 lipca 2018, 19:23

nellon avatar Posty: 356 Podziękowania: 2
W przypadku starszych osób nigdy nie wiadomo jak z ich zdrowiem, dlatego opieka medyczna to podstawa, firma http://s7partner.dbm.org.pl/ przygotowała specjalny pakiet medyczny dla seniorów, obecnie jest na niego niska cena.

Zgłoś nadużycie #17 27 lipca 2018, 10:59

emilka8767 avatar Posty: 367 Podziękowania: 0
Takiej osobie trzeba przede wszystkim poświęcić czas i nerwy, bo zdarza się tak, że rodzic może z czasem naprawdę już nas nie poznawać. Możecie też się rozejrzeć nad takim miejscem, jak to http://domseniora24.pl/ Jest to prywatny dom opieki, gdzie świetnie poradzą sobie z Waszymi rodzicami.

Zgłoś nadużycie #18 3 października 2018, 22:35

Grardonyth avatar Posty: 584 Podziękowania: 1
Sama opiekuje się moją mamą, która osiągnęła już sędziwy wiek, więc co nieco wiem na ten temat. Na pewno ważne jest to, by zapewnić starszej osobie odpowiedni sprzęt rehabilitacyjny. Ja mamie zamówiłam ostatnio balkonik rehabilitacyjny z https://www.sklepmedicus.pl/pl/c/Balkoniki/86 i to znacznie ułatwiło jej codzienne życie :)

Zgłoś nadużycie #19 15 października 2018, 9:04

qtere avatar Posty: 256 Podziękowania: 0
Wiadomo, że czasami najzwyczajniej ma się zbyt dużo na głowie i nie ma się wystarczająco czasu, aby zająć się rodzicami pod względem medycznym, tym bardziej, jeżeli chodzi o kilku godzinowe wypady do lekarzy. W niektórych przypadkach przydatne mogą okazać się kroplówki witaminowe Gdańsk, gdzie pielęgniarki z kliniki https://pogotowie-pielegniarskie.pl/uslugi-pielegniarskie-w-domu/kroplowki-witam... dojeżdżają do domu i tam zajmują się pacjentem.

Zgłoś nadużycie #20 15 października 2018, 23:58

sabrene avatar Posty: 230 Podziękowania: 0
W kwestii serca nie znam lepszego bloga od https://www.serce.info.pl/czestoskurcz-komorowy-diagnoza-i-leczenie/ są tam szeroko opisane wszystkie choroby, które mogą dotknąć serce oraz podane informacje jak się ich wystrzegać.