Witaj na MagazynDomowy.pl!

Witaj na forum MagazynDomowy.pl!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Jak zaopiekować się na starość rodzicem?

Zgłoś nadużycie #11 25 czerwca 2018, 10:35

martak avatar Posty: 134 Podziękowania: 0
Taki dom seniora to naprawdę dobre rozwiązanie. Tam rodzic będzie miał bardzo dobrą, całodobową opiekę. Z reguły też tego typu domy zlokalizowane są w bardzo przyjaznym środowisku, jak na przykład ten dom Nad Strumykiem: http://www.domsenioraczestochowa.pl/ . Warto rzucić okiem.

Zgłoś nadużycie #12 29 czerwca 2018, 13:45

karolina_B avatar Posty: 2 Podziękowania: 0
DOm pogodnej starości wydaje mi się złym pomysłem, lecz wszystko zależy od zasobności portfela. Jeśli jesteś bogaty to wynajmij opiekunkę nie skazuj starszej osoby na samotność i oddalenie od rodziny, to jest najgorsze co może być. Samotność na starość jest przygnębiająca i paskudnie działa na człowieka.

Zgłoś nadużycie #13 13 lipca 2018, 12:19

Pokrzywa avatar Posty: 70 Podziękowania: 0
Oczywiście że dom pogodnej starości to zły pomysł, bo jaka ona wtedy pogodna. Juz starość sama w sobie jest do bani, a jeszcze daleko od bliskich to juz zupełnie zła opcja. Trzeba zrobić wszystko co tylko możemy, by rodzice byli z nami. Pamietajcie też, że jaki przykład dacie sami, tak i Wam kiedys odpłacą Wasze dzieci. Opiekę mozna ze spokojem rozłozyć na domowników, można również zorganizować by do domu przyjeżdżał lekarz, jak chocby geriatra z Warszawy http://www.lekarzdodomu.pl/wizyty-domowe.html Mozna też umówić wizyty domowe innych specjalistów, nie tylko geriatry z Warszawy, tak by bliscy mieli stały kontakt z lekarzem. Im częściej tym lepiej, tym dłużej będą w zdrowiu żyć wśród nas.

Zgłoś nadużycie #14 16 lipca 2018, 12:55

sersa avatar Posty: 165 Podziękowania: 0
To zależy od warunków mieszkaniowych, materialnych itp.

Zgłoś nadużycie #15 17 lipca 2018, 14:48

wysimirski avatar Posty: 28 Podziękowania: 0
Na szczescie sa wlasnie domy opieki, gdzie starsze schorowane osoby moga liczyc na profesjonalna opieke. Jak szukacie takiego domu w mazowieckim to pod Warszawa w Nowym Dworze Mazowieckim jest ZOL Dom Rodzinny. Miałem kontakt dość spory z tym domem i wiem, że seniorzy mają sie tam naprawde dobrze.

Zgłoś nadużycie #16 17 lipca 2018, 19:23

nellon avatar Posty: 175 Podziękowania: 1
W przypadku starszych osób nigdy nie wiadomo jak z ich zdrowiem, dlatego opieka medyczna to podstawa, firma http://s7partner.dbm.org.pl/ przygotowała specjalny pakiet medyczny dla seniorów, obecnie jest na niego niska cena.

Zgłoś nadużycie #17 27 lipca 2018, 10:59

emilka8767 avatar Posty: 166 Podziękowania: 0
Takiej osobie trzeba przede wszystkim poświęcić czas i nerwy, bo zdarza się tak, że rodzic może z czasem naprawdę już nas nie poznawać. Możecie też się rozejrzeć nad takim miejscem, jak to http://domseniora24.pl/ Jest to prywatny dom opieki, gdzie świetnie poradzą sobie z Waszymi rodzicami.