Witaj na MagazynDomowy.pl!

Witaj na forum MagazynDomowy.pl!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Jak zaopiekować się na starość rodzicem?

Zgłoś nadużycie #31 2 listopada 2019, 21:41

milena avatar Posty: 221 Podziękowania: 0
Ważne by starsza osoba czy rodzic czy dziadkowie czy podopieczny nie leżeli ciągl ei ich życie nie było monotonne. Jeśli są sprawni powinno się ich aktywizować. Czytałam na https://careofyou.pl/czy-seniorzy-powinni-byc-aktywni-fizycznie/ o tym, jak ważna jest aktywność fizyczna w życiu seniora. Dlatego im więcej spacerów, sportu tym lepiej.

Zgłoś nadużycie #32 6 listopada 2019, 13:32

Molka avatar Posty: 19 Podziękowania: 0
Ja po prostu oddam matke do jakiegos dobrego domu starosci. Wiem, ze bedzie miala dobra opieke a my zwyczajnie nie moglibysmy jej zaoferowac i wytrzymac psychicznie.

Zgłoś nadużycie #33 14 listopada 2019, 21:08

weronika97 avatar Posty: 227 Podziękowania: 0
A znacie jakiś warty uwagi dom seniora w Trójmieście? Zależy mi na iście domowych warunkach i atmosferze, plus rehabilitacja jak taka jest możliwość.

Zgłoś nadużycie #34 15 listopada 2019, 20:53

martusiann avatar Posty: 169 Podziękowania: 0
Znajdź sobie stronę Goldental, maja tez profil na Facebooku - moim zdaniem jedno z bardziej rodzinnych miejsc dla seniora w okolicy. Poza dobrymi warunkami lokalowymi zapewniają stała opiekę medyczna, rehabilitację, mnóstwo zajęć dodatkowych i ciekawych wydarzeń.

Zgłoś nadużycie #35 21 listopada 2019, 8:06

Suwka avatar Posty: 16 Podziękowania: 0
Uwazam, że oddawanie osob starszych nie mogacych funkcjonowac samodzielnie do domu opieki nie jest niczym zlym. Zyjemy w czasach kiedy malo kiedy mamy czas dla siebie i dzieci, a co dopiero na opieke nad starsza osoba.

Zgłoś nadużycie #36 9 grudnia 2019, 20:51

Szrutka avatar Posty: 236 Podziękowania: 0
Ktoś to musi zrobić, a kto jak nie własne dzieci? To wasi rodzice wami się opiekowali, więc później to na was spadnie ten obowiązek. Sporo tu zależy od tego jak się będą rodzice trzymać, wiele osób starszych jest praktycznie samodzielna, czasem zdarzają się też jednak przypadki, gdzie trzeba bardzo się poświęcić dla takiej osoby... Być może przydadzą się wam specjalistyczne urządzenia medyczne od https://www.brandvital.eu/ W tym miejscu możecie je kupić, także i wynająć.

Zgłoś nadużycie #37 10 grudnia 2019, 9:27

Natalia_BoaVista avatar Posty: 310 Podziękowania: 1
Dom spokojnej starości to czasem jedyne racjonalne rozwiązanie, zwłaszcza kiedy potrzebna jest opieka 24/h.

Zgłoś nadużycie #38 12 stycznia 2020, 22:53

anila avatar Posty: 81 Podziękowania: 0
U nas dziadkiem niestety już nie daliśmy rady zająć się w domu, więc jest w domu opieki SANUS http://www.zposanus.pl/ w Radlinie. Tam ma opiekę 24/dobę, której my niestety sami nie mogliśmy mu zapewnić, poza tym super się nim zajmują, je dobrze, czuje się dobrze, ma przyjaciół, z którymi sobie rozmawia, mu się podoba. A my odwiedzamy go jak tylko możemy, polecam.

Zgłoś nadużycie #39 19 stycznia 2020, 20:32

biok avatar Posty: 102 Podziękowania: 1
U mnie dziadkiem zajmują się opiekunowie z firmy Nestor http://www.opiekadomowanestor.pl/oferta/. Opiekunowie są naprawdę mili, dobrze przeszkoleni i skrupulatni. Na początku bałam się jak będzie się z nimi czuł dziadek, ale dogadują się super i bardzo dobrze się nim zajmują, polecam.

Zgłoś nadużycie #40 24 stycznia 2020, 10:45

lalanka avatar Posty: 25 Podziękowania: 0
Według mnie najlepszą drogą do wzmocnienia odporności jest jest budowanie ale nie przez tydzień czy dwa. My przez cały okres jesienno zimowy zażywamy https://superflavon.eu/pl/mega-flavon.html i dzieki temu żadne infekcje się na nie czepiają :)