Witaj na MagazynDomowy.pl!

Witaj na forum MagazynDomowy.pl!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Jak zaopiekować się na starość rodzicem?

Zgłoś nadużycie #41 24 stycznia 2020, 18:11

manieczka avatar Posty: 88 Podziękowania: 0
Jeśli chodzi o opiekę nad przewlekle chorymi rodzicami to dobrze sprawdzi się pomoc pielęgniarki z Caritas https://cdwp.caritas.pl/dlugoterminowa-opieka-domowa-nzoz-zielonka/ Chorym w hospicjum domowym Caritas umożliwia też bezpłatne wypożyczenie sprzętu i aparatury medycznej. Nam bardzo to pomogło.

Zgłoś nadużycie #42 31 stycznia 2020, 14:34

Natalia_BoaVista avatar Posty: 310 Podziękowania: 1
Nie zawsze jest to możliwe. W zależności od choroby, jaka dotyka starszą osobę może być potrzebny specjalistyczny sprzęt lub opieka 24h.

Zgłoś nadużycie #43 8 lutego 2020, 10:07

Zenia avatar Posty: 32 Podziękowania: 0
Prawda jest taka ze pomimo najwiekszych checi nie da sie. Kazdy ma jakies zycie prywatne, chce zalozyc rodzinę - to nie jest taki proste w kazdym przypadku. Jednak sa takie miejsca jak dom seniora Pod Topolami w Piotrkowie Kujawskim https://podtopolami.eu gdzie dba sie o seniora tak jak nalezy. Obecnie przebywa tam moja mama i widze ze stan jej zdrowia znacznie sie poprawil bo tez nabrala apetytu wiec to dobre miejsce.

Zgłoś nadużycie #44 10 lutego 2020, 9:51

lemoniada avatar Posty: 73 Podziękowania: 1
Dobrym wsparciem dla seniora są drinki odżywcze https://www.doz.pl/apteka/p130170-Fresubin_Renal_plyn_o_smaku_waniliowym_4_x_200... mogą zastąpić posiłek, składy są fajne, dużo białka i witamin zawierają

Zgłoś nadużycie #45 11 lutego 2020, 21:44

aszka avatar Posty: 467 Podziękowania: 0
Bardzo pomocna może się okazać pielęgniarka środowiskowa, która odciąży nas choć trochę. Trzeba jednak wiedzieć kiedy się o nią starać i jak to zrobić. Tutaj https://zycieseniora.com/zdrowie-seniora/1567/ sobie zerknijcie. Jest tam bowiem naprawdę ciekawy artykuł na ten temat, który może okazać się niezwykle pomocny. Jest tam sporo cennych informacji.

Zgłoś nadużycie #46 23 lutego 2020, 0:32

eurydyka avatar Posty: 102 Podziękowania: 0
Wiecie, że jest coś takiego jak dom opieki dziennej? To wspaniałe rozwiązanie dla tych, którym zależy na opiece nad ich bliskimi w godzinach dziennych. My korzystamy z Domu Dziennego Pobytu Seniorek w Rudzie Śląskiej. Namiary: http://ddp-seniorek.pl/ Bardzo dobrze się sprawdzają, to bardzo dobra placówka, dobrze się tam opiekują naszą mamą.

Zgłoś nadużycie #47 18 marca 2020, 20:26

rossa_pp avatar Posty: 215 Podziękowania: 0
Nie każdy jest w stanie sam siedzieć ze starszą osobą, która wymaga np. całodziennej opieki, albo zapewnić tej osobie opiekę prywatnej pielęgniarki. Wówczas wiele osób decyduje się na wysłanie starszego rodzica do domu seniora. I nie ma w tym nic złego. Warto jednak dobrze wybrać taką placówkę, aby mieć pewość,że niczego naszemu rodzicowi tam nie zabraknie. Takim miejscem jest na pewno https://www.jadwinin.pl/udogodnienia - spójrzcie sami jakie udogodnienia oferują.

Zgłoś nadużycie #48 14 kwietnia 2020, 9:57

biok avatar Posty: 102 Podziękowania: 1
My opiekujemy się nasza babcia u siebie. Wcześniej mieszkała sama, ale upadła i połamała biodro, więc musieliśmy wziąć na siebie odpowiedzialność za nią. Pomaga nam opiekunka, ale wiadomo, że trzeba było kupić sprzęt medyczny, pieluchy, wózek, itp. We wszystko zaopatrzyliśmy się w sklepie medycznym ZAWMED https://www.zawmedsklepmedyczny.pl/ w Nowym Tomyślu. Mają tam dobrą ofertę, także pod względem cenowym, polecam serdecznie.

Zgłoś nadużycie #49 16 maja 2020, 17:40

Szrutka avatar Posty: 269 Podziękowania: 0
Taka jest już kolej rzeczy, rodzice się wami opiekowali, teraz ktoś musi nimi się zająć i doskonale wiem, że to może być bardzo uciążliwe, także i kosztowne. Nie raz osoby starsze wymagają odpowiedniego sprzętu medycznego. Mi udało się znaleźć w dobrej cenie aparat słuchowy na https://esklep.brandvital.eu/ także dostać dofinansowanie. Proponują tu także łóżka pielęgnacyjne, podnośniki pacjentów, specjalistyczne urządzenia oddechowe, koncentratory tlenu. Może to wam też się kiedyś przydać.

Zgłoś nadużycie #50 7 lipca 2020, 11:55

Natalia_BoaVista avatar Posty: 310 Podziękowania: 1
To zależy od sytuacji. Nie każdemu można zapewnić taką opiekę, na jaką zasługuje.