Witaj na MagazynDomowy.pl!

Witaj na forum MagazynDomowy.pl!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Kamica nerkowa

Zgłoś nadużycie #11 29 listopada 2019, 11:43

tracik avatar Posty: 158 Podziękowania: 0
Krowiomocz może mieć wiele przyczyn tak naprawdę. Mogą to być problemy z nerkami (kamica nerkowa) bądź z samym pęcherzem czy cewką moczową. Konieczna w takiej sytuacji jest wizyta lekarska i dokładna diagnostyka. Stan nerek pozwala ocenić badanie moczu i usg brzucha. Co do pęcherza i cewki moczowej, jest już nieco trudniej. Wykonywana jest w celu oceny ich stanu tak zwana cystoskopia. Na czym zabieg polega można się więcej na https://gaboscm.pl/cystoskopia-badanie/ dowiedzieć. Zabieg polega na wprowadzeniu do pęcherza rurki endoskopowej - cystoskopu. Badanie nie jest przyjemne ale bardzo bardzo ważne w razie pojawienia się takich problemów. Takie badanie można wykonać w poradni Gabos w Piekarach Śląskich.

Zgłoś nadużycie #12 22 kwietnia 2020, 16:07

Ewciak78 avatar Posty: 123 Podziękowania: 0
Widzę tutaj naprawdę wiele konkretnych porad i wskazówek. Ja niestety także musiałam zmagać się z kamicą nerkową. Priorytetem okazała się być odpowiednia dieta dzięki, której mój ogranizm łatwiej wrócił do normalności. Jeżeli interesuje Was ten temat to polecam Wam przede wszystkim zapoznać się z tym artykułem: https://www.dbajonerki.pl/przepisy-dietetyczne/kamica-szczawianowo-wapniowa/dozw... Znajdziecie w nim wypisane produkty, na które warto stawiać.