Witaj na MagazynDomowy.pl!

Witaj na forum MagazynDomowy.pl!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

katar

Zgłoś nadużycie #1 31 grudnia 2016, 4:54

milena avatar Posty: 221 Podziękowania: 0
Od dłuższego czasu mam katar i kaszlę. Lekarz stwierdził, że słuchowo wszystko w porządku. Zaczęłam zastanawiać się, czy to czasem nie alergia.. Chyba kupię http://www.alergia-allegra.pl/
i spróbuję zastosować, może przejdzie.. Jak myślicie, warto spróbować?

Zgłoś nadużycie #2 24 maja 2017, 13:33

albrecht98 avatar Posty: 152 Podziękowania: 0
Pomyśl o wizycie u alergologa i testach - nie warto działać na własną rękę. Warto też rozważyć pozbycie się potencjalnego zagrożenia - likwidację dywanów i zmianę pościeli.

Zgłoś nadużycie #3 25 maja 2017, 9:08

Grzmot avatar Posty: 133 Podziękowania: 1
Racja. Warto zerknąć tutaj, aby kupić odpowiednią pościel dla alergików.

Zgłoś nadużycie #4 21 września 2017, 17:44

Olga2 avatar Posty: 65 Podziękowania: 0
U mnie na okrągło był katar i suchy kaszel. Ciągle stosowałam syrop na kaszel. A okazało się, że to alergia. Poczytaj na blogu: http://levopront.pl/blog/ , jak odróżnić kaszel alergiczny, od przeziębienia.

Zgłoś nadużycie #5 22 września 2017, 10:39

halszka avatar Posty: 20 Podziękowania: 0
Zrób testy na co jesteś uczulona

Zgłoś nadużycie #6 19 października 2017, 17:40

celia.celia84 avatar Posty: 126 Podziękowania: 0
Przede wszystkim najpierw poczytaj sobie merytoryczne artykuły na temat alergii: http://alergiko.pl/alergie-od-a-do-z/choroby-alergiczne/ Po drugie tabletki nie zawsze na każdego działają tak samo. Twoje objawy faktycznie wyglądają mi na alergię, więc warto wypróbować te tabletki, jeśli dostałaś na nie namiar. Ale nie ma gwarancji, że to właśnie one Ci pomogą, być może będzie trzeba szukać jeszcze czegoś innego.

Zgłoś nadużycie #7 6 listopada 2017, 21:52

cathy586 avatar Posty: 31 Podziękowania: 0
Skoro katar utrzymuje się od dłuższego czasu, a lekarz nie stwierdził żadnych nieprawidłowości to faktycznie być może masz alergię. Alergia może być nabyta, nie trzeba się z nią rodzić, więc jest to całkowicie możliwe. Ciężko jest zwykły katar odróżnić od alergicznego. To może być alergia na pyłki drzew, ale także na kurz czy roztocza. To co mogę doradzić, to spróbuj zneutralizować alergeny obecne w powietrzu w Twoim domu (np. za pomocą preparatu Allergoff spray - specjalny neutralizator alergenów w powietrzu) i sprawdź czy katar się nie zmniejsza. Z powietrzu mogą być obecne najróżniejsze alergeny - pyłki, sierść więc jest spora szansa, że to od niego utrzymuje Ci się ciągły katar.

Zgłoś nadużycie #8 11 stycznia 2018, 13:02

MarekOgarek avatar Posty: 204 Podziękowania: 0
Zgadzam się z tym, że rózne preparaty na alergię pomagają ale moim zdaniem warto zapobiegać więc jesli masz alergię na kurz to rozważ zakup oczyszczacza powietrza do domu. Wiem, że to jest spory wydatek ale naprawde warto w niego zainwestować. Zerknij sobie na oferte Haus&Luft http://www.haus-luft.com/katalog-produktow/oczyszczacze-powietrza/ . Oni mają oczyszczacze bardzo dobre i w przystępnych cenach.

Zgłoś nadużycie #9 21 lutego 2018, 18:33

tracik avatar Posty: 158 Podziękowania: 0
Też mam alergię na kurz i oczyszczacz bardzo dobrze się sprawdza, mam model http://ranking-oczyszczaczy.pl/recenzje/sharp-kc-a50euw/ który ma dodatkowo nawilżacz i jonizator, jeszcze lepiej wszystko usuwa co wisi w powietrzu. Dla alergików idealne rozwiązanie.

Zgłoś nadużycie #10 31 maja 2018, 21:35

kropa avatar Posty: 277 Podziękowania: 0
Nie zawsze katar jest powiązany z alergią, przyczyny mogą być różne. To nawet może być problem z zatokami więc na wszelki wypadek warto skonsultować się z laryngologiem https://ranking.abczdrowie.pl/s/laryngolog/katowice . Wszystko trzeba sprawdzić, żeby nie przeszło to w stan przewlekły bo potem jest ciężko się wyleczyć