Witaj na MagazynDomowy.pl!

Witaj na forum MagazynDomowy.pl!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Kolektory słoneczne?

Zgłoś nadużycie #1 28 września 2018, 9:05

Grzmot avatar Posty: 133 Podziękowania: 1
Ma ktoś może w domu? Jak to działa? Czy się opłaca?

Zgłoś nadużycie #2 28 września 2018, 11:27

vitek12 avatar Posty: 142 Podziękowania: 0
Wszystkich informacji na temat fotowoltaiki możesz zasięgnąć na http://www.fotowoltaika.edu.pl/ . Zobacz sobie koniecznie.

Zgłoś nadużycie #3 28 kwietnia 2019, 15:07

milena avatar Posty: 193 Podziękowania: 0
My mamy zestaw paneli słonecznych, ponieważ obiecaliśmy sobie z mężem, że inwestujemy w OZE. Mamy dość już ciągłych wzrostów rachunków za prąd i chcieliśmy wyjść temu na przeciw. Wybraliśmy 3 zestawy https://suntrack.pl/zestawy-baterie-sloneczne/1915-zestaw-300w12v120ah.html baterii słonecznych o mocy 160W akumulatorami. Niedawno zamontowaliśmy ale już się cieszymy, że tak szybko zdecydowaliśmy się na fotowoltaikę. Nie ma co czekać, za niedługo rachunki nie będą już nas tak boleć finansowo.

Zgłoś nadużycie #4 8 maja 2019, 18:01

jjusti18 avatar Posty: 134 Podziękowania: 0
Natomiast mnie ostatnio zainteresowała oferta Tesla Sun http://www.teslasun.eu dotycząca elastycznych paneli słonecznych. Zastanawiam się czy takie panele można też zastosować do domu do uzyskania takiej darmowej energii odnawialnej? Może mi doradzicie w tej kwestii?

Zgłoś nadużycie #5 28 lipca 2019, 21:00

tracik avatar Posty: 71 Podziękowania: 0
Ja mam u siebie panele fotowoltaiczne i mogę śmiało powiedzieć, że się opłacają. Rachunki za prąd wynoszą u mnie zero! a wcale nie oszczędzamy, nic a nic. Jak nie ma akurat słońca to mamy zmagazynowaną energię ze słonecznych dni, spokojnie wystarcza. Zakładała nam firma http://3sgroup.pl/ i oni doradzili jaką ilość paneli na nasze zużycie i wielkość domu powinniśmy założyć. Trzeba zainwestować ale jak liczyłem to za 5 lat powinno się u nas zwrócić. A wiem, że jak energii będą nadwyżki to jest jeszcze opcja, żeby ją dostawcy prądu sprzedawać. Żona wpadła na pomysł że może założymy po drugiej stronie dachu kiedyś tylko w celach inwestycyjnych właśnie. I w sumie nie myśli źle przecież.