Witaj na MagazynDomowy.pl!

Witaj na forum MagazynDomowy.pl!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Księgowość w nowej firmie

Zgłoś nadużycie #1 28 września 2016, 0:38

Dafni avatar Posty: 1 Podziękowania: 0
Witam, właśnie przymierzam się do otworzenia własnej firmy. Początkowo chciałbym skupić się na rozwoju firmy, na pozyskiwaniu klientów, reklamie itp. Zamierzam skorzystać z obsługi zewnętrznej firmy w kwestii księgowości i kadr, czy doradztwa. Przeszukując oferty i czytając opinie trafiłem na http://emprise.pl/uslugi/obsluga-ksiegowo-podatkowa/ Jakie macie zdanie? Ewentualnie co byście polecali?

Zgłoś nadużycie #2 7 października 2016, 14:44

mari1n31 mari1n31 awatar Posty: 5 Podziękowania: 0
Biura rachunkowe rządzą :D

Zgłoś nadużycie #3 14 października 2016, 14:43

wolly avatar Posty: 6 Podziękowania: 0
Powierzenie firmie zewnętrznej prowadzenie księgowości musi być dokładnie przemyślane. Przede wszystkim firma ta musi być wiarygodna. Zdradzamy przecież takiej firmie wszystkie tajniki naszego biznesu. Wiedzą gdzie i za ile kupujemy i sprzedajemy nasze produkty, surowiec, usługi. Wiedzą jaki mamy park maszynowy itp. Taka firma księgująca musi odpowiadać za straty jakie możemy ponieść gdyby ktoś te dane przekazał osobie trzeciej. Na przykład naszej konkurencji. Poza tym firma ta musi odpowiadać nie tylko za błędy w księgowaniu. Musi też mieć nie tylko zespół biegłych księgowych i specjalistów od spraw kadrowych. Tak firma musi współpracować z prawnikami którzy będą nas reprezentować podczas kontroli skarbowej, sporządzać zestawienia i bilanse w tym JPK. Dlatego polecam usługi księgowe w banku ING http://www.ingksiegowosc.pl/dla-kogo . To bezpieczne rozwiązanie w czasach gdy w przepisach prawnych i podatkowych panuje anarchia

Zgłoś nadużycie #4 19 października 2016, 11:34

misiek34 avatar Posty: 275 Podziękowania: 1
A ja mam dobrą księgową :)

Zgłoś nadużycie #5 28 października 2016, 11:36

Veka avatar Posty: 21 Podziękowania: 1
Jak szukasz programu dla księgowości to zobacz jeszcze ten artykuł http://www.oprogramowaniedlafirmy.pl/program-do-ksiegowosci to serwis prowadzony przez ludzi z branży, którzy mogą pomóc w wyborze systemu i jego wdrożeniu też.

Zgłoś nadużycie #6 30 października 2016, 21:23

karollccia2 avatar Posty: 6 Podziękowania: 0
mari1n31 napisał(a):
Biura rachunkowe rządzą :D


Z moich obserwacji również tak wynika.

Zgłoś nadużycie #7 24 listopada 2016, 18:05

Olga2 avatar Posty: 65 Podziękowania: 0
Bardzo przydatnym programem jest http://afaktura.pl/. Zrobisz w nim wszystko co łączy się z fakturami. Masz tam wiele opcji do wyboru. Wybierasz tylko te, które są dla Ciebie przydatne. To ważne, że nie płacisz za coś z czego nie korzystasz. Przez miesiąc możesz testować program za darmo. To daje wystarczająco dużo czasu by móc podjąć decyzję.

Zgłoś nadużycie #8 20 grudnia 2016, 19:24

milena avatar Posty: 221 Podziękowania: 0
Ja korzystam z biura rachunkowego, które znalazłam na stronie https://kuczawska.pl . Możesz sobie zajrzeć i porównać oferty. Ja czuje się pewniej mając księgową, która zawsze znajdzie dla mnie czas.

Zgłoś nadużycie #9 1 stycznia 2017, 19:14

Sylvia avatar Posty: 24 Podziękowania: 0
Można też wybrać platformę online gdzie prowadzimy sami nasze księgi i możemy skorzystać z pomocy księgowych. Takie rozwiązanie wychodzi dużo taniej i również dobrze. Nie każda firma i nie każda działalność potrzebuje 100% zaangażowania księgowej do tego celu.

Zgłoś nadużycie #10 4 stycznia 2017, 10:51

vitek12 avatar Posty: 142 Podziękowania: 0
A ja ze swoją księgową coś się dogadać nie mogę :/