Witaj na MagazynDomowy.pl!

Witaj na forum MagazynDomowy.pl!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Księgowość w nowej firmie

Zgłoś nadużycie #21 3 listopada 2017, 9:19

weronika97 avatar Posty: 227 Podziękowania: 0
aidaa napisał(a):
Radzę zlecić ją biuru rachunkowemu.


Biuro rachunkowe to dobry pomysł, ale warto rozważyć samodzielne prowadzenie księgowości swojej firmy, najlepiej przez internet - jest to proste, nie zajmuje wiele czasu, a koszty są znikome. Tutaj https://wfirma.pl mają jedne z bardziej rozbudowanych narzędzi do samodzielnej księgowości - wraz ze wsparciem różnych ekspertów.

Zgłoś nadużycie #22 14 grudnia 2017, 13:59

serenada avatar Posty: 368 Podziękowania: 0
Jeśli zaś chcecie się dowiedzieć, jak poprawnie wystawić fakturę, to polecam przeczytać ten artykuł: https://faktura.pl/prawo-dla-przedsiebiorcy/jak-legalnie-wystawic-fakture . Można to zrobić ręcznie albo wykorzystać do tego specjalny program do faktur. Ja wolę program, bo to szybsze i wygodniejsze. Co sądzicie?

Zgłoś nadużycie #23 22 grudnia 2017, 16:39

cchloe avatar Posty: 58 Podziękowania: 0
Do prowadzenia księgowości potrzebne jest odpowiednie oprogramowanie. W przypadku zwykłej firmy wystarczy prostsze, do biura rachunkowego potrzebne będzie jednak bardziej rozbudowane. Oprogramowanie od Sage będzie w sam raz, zwłaszcza dla księgowej, czy biura rachunkowego - to jedno z lepszych narzędzi rachunkowo-księgowych, tu http://sage.com.pl/rozwiazania-dla-firm/biura-rachunkowe można pobrać demo.

Zgłoś nadużycie #24 27 grudnia 2017, 20:22

misia avatar Posty: 100 Podziękowania: 1
W nowej firmie warto postawić na dobrą księgową i wesprzeć ją dobrym oprogramowaniem, które ułatwi jej pracę. Mój tato właśnie w swej firmie wdraża program Invoice Digitizer http://elementia.pl/, który ma usprawnić pracę wprowadzania faktur i paragonów do systemu księgowego. Dokumenty te po zeskanowaniu są automatycznie do niego wprowadzane. Dzięki temu systemowi idzie to sprawniej i jest mniej pomyłek niż przy wklepywaniu ręcznym.

Zgłoś nadużycie #25 16 stycznia 2018, 19:27

Brayank9 avatar Posty: 73 Podziękowania: 0
Myśle ze takie sprawy mozna zalatwic za pomoca odpowiednich programow do ksiegowosci. Pozwalaja one na prowadzenie spraw ksiegowych na wlasna reke. Są również inne bardzo fajne rozwiązania programowe dla firm. Konsultanci technologiczni http://sidgroup.pl doradzą wam co będzie najlepsze dla waszych firm

Zgłoś nadużycie #26 14 lutego 2018, 18:12

MarekOgarek avatar Posty: 204 Podziękowania: 0
Prowadzenie księgowości jest skomplikowane. Moim zdaniem nawet przy jednoosobowej DG opłaca się wziąć księgowego (nie na etat ale np skorzystac z biura). Są firmy takie jak https://yourtax.pl/ , które zajmują się kompleksową obsługą księgową. Wystarczy wysłac dokumenty a biuro nalicza należne opłaty.

Zgłoś nadużycie #27 27 lutego 2018, 16:05

mpire avatar Posty: 485 Podziękowania: 1
Uważam, że księgowością nie warto zajmować się samodzielnie, gdyż można napytać sobie biedy. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług profesjonalnej kancelarii, na przykład http://jezak.pl/en/services/ - wtedy można mieć pewność, że wszystko będzie prawidłowo wykonane.

Zgłoś nadużycie #28 11 lipca 2018, 14:07

nosleep avatar Posty: 239 Podziękowania: 2
W każdej firmie małej czy dużej co jakiś czas warto zrobić audyt podatkowy. Takie usługi oferuje firma ISP Audyt http://isp-audyt.pl/audyt-podatkowy/ . Audyt podatkowy dostarcza informacji o ewentualnych nieprawidłowościach w księgach podatkowych firmy, a w konsekwencji umożliwia ich szybkie skorygowanie.

Zgłoś nadużycie #29 12 lipca 2018, 13:28

lucek avatar Posty: 75 Podziękowania: 0
W nowej firmie często robi się tak, że prowadzi się księgowość samemu. Dopiero później gdy dochodzi więcej kwitów i robi się to bardziej skomplikowane, to wynajmuje się księgową.
Jeśli potrzebujecie jakiegoś sprawdzonego biura rachunkowego w Lublinie to zajrzyjcie sobie tutaj na stronę http://biuroeverte.pl/

Zgłoś nadużycie #30 24 lipca 2018, 20:06

jjusti18 avatar Posty: 356 Podziękowania: 0
A wiecie jak możecie ulepszyć działanie waszej firmy? Uruchomiając u was system DMS http://www.primesoft.pl/pl/zarzadzanie-dokumentami/system-DMS . Nie wiem czy już spotkaliście się z tym systemem i czy wiecie jakie są zalety jego, ale wszystko możecie wyczytać sobie powyżej. Na pewno warto bliżej zapoznać się z tym tematem.