Witaj na MagazynDomowy.pl!

Witaj na forum MagazynDomowy.pl!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

mała firma mały ZUS

Zgłoś nadużycie #1 14 lutego 2018, 14:20

wolly avatar Posty: 6 Podziękowania: 0
Problem opłacania składek ZUS pojawia się, gdy nasze dochody są niewystarczające by utrzymać firmę i jeszcze płacić ten podatek. Tak bo ZUS jest bardzo wysokim podatkiem które państwo przeznacza w dużej mierze na zaspokajanie obietnic wyborczych rządzących. Już sama wysokość składki i oderwanie jej od osiąganych, rzeczywistych dochodów jest co najmniej dziwne. Jej wysokość jest liczona według średniej płacy w najlepszych firmach zatrudniających kilkaset osób. A nalicza się je w dużej mierze osobom na samozatrudnieniu. To po prostu kradzież. Bo inaczej jak nazwać wzrost składki zdrowotnej gdy nasze dochody ciągle maleją? Więcej o systemie niesprawiedliwości społecznej można przeczytać na blogu o podatkach "Zasady Ogólne" - http://www.zasadyogolne.info/2017/09/may-zus-zmiany-2017.html .

Zgłoś nadużycie #2 16 października 2019, 18:27

fhagenes avatar Posty: 4 Podziękowania: 0
Czy mały ZUS jest tylko na określony okres czasu?

Zgłoś nadużycie #3 18 października 2019, 10:37

Natalia_BoaVista avatar Posty: 310 Podziękowania: 1
To nie zawsze tak działa. ZUS wszystko dokładnie sprawdza i oblicza. Wszystko musi się zgadzać, jeśli tak nie jest to człowiek ma bardzo poważne problemy. Możecie o tym przeczytać na https://fretuslegis.pl/usluga/zwrot-nienaleznie-pobranych-swiadczen-chorobowych/ skąd dowiecie się, jakich sytuacji należy unikać aby ZUS nie żądał od Was zwrotu wypłaconych świadczeń bądź ich Wam nie odebrał.

Zgłoś nadużycie #4 19 października 2019, 18:35

neska avatar Posty: 144 Podziękowania: 0
Mam dla was super rozwiązanie Sprawdźcie sobie jakie ciekawe rozwiązania mają w https://wfirma.pl/zarzadzanie-sprzedaza , dzięki temu można zarządzać magazynie, bazą klientów czy fakturami. W takim systemie masz nie ograniczoną liczbę osób do dopisania, dlatego Twoi pracownicy mogą mieć również do tego dostęp :)

Zgłoś nadużycie #5 21 lutego 2020, 10:54

Ewciak78 avatar Posty: 123 Podziękowania: 0
Tematyka rozliczeń jest ciągle aktualna. Świetnie, że również na tym forum można pozyskać takie informacje. Zdecydowałam, że i ja dorzucę coś od siebie. Otóż tutaj: https://www.nowiny.pl/160279-nowa-praca-jak-i-kiedy-rozliczyc-sie-z-urzedem-skar... udało mi się znaleźć bardzo pomocny wpis. Przede wszystkim dla osób, które chcą dowiedzieć się kiedy i jak rozliczyć się z urzędem skarbowym. Może akurat komuś się to przyda ;)

Zgłoś nadużycie #6 21 lutego 2020, 18:28

Abnormallgg avatar Posty: 1 Podziękowania: 0
Siemka wam wszystkim