Witaj na MagazynDomowy.pl!

Witaj na forum MagazynDomowy.pl!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Mieszkania Przy Kościelnej

Zgłoś nadużycie #1 12 kwietnia 2011, 20:43

fresh avatar Posty: 8 Podziękowania: 0
Wiele opinii przewija się o long bridge (deweloper) jednak o jego inwestycji Przy Kościelnej usytuowanej w Poznaniu nic nie mogę znaleźć. A jak już znajdę to jednostronna opinia, bez żadnej dyskusji, opozycji. Szukam wiarygodnych opinii w sieci o tej inwestycji.

Dodać należy że ogólnie informacje o inwestycjach deweloperów są ubogie w naszej sieci, prędzej szukać po ludziach na forach.

Zapraszam do dyskusji

Zgłoś nadużycie #2 13 kwietnia 2011, 16:43

lemon avatar Posty: 3 Podziękowania: 0
Słuchaj, wg. mnie prosta sprawa.
Udajesz się na interesujące Cię osiedle, patrzysz jak się trzymają budynki, jak są utrzymane, jak utrzymane jest całe osiedle, ewentualnie możesz popytać mieszkańców jak się im mieszka, czy nie mieli niemiłych przygód z deweloperem, z mieszkaniem.
O ile mieszkanie może byc wolne od wad w dniu oddania, to przez 3 lata obowiązuje okres rękojmi, deweloper odpowiada za budynek i jest zobowiązany usunąć wszelkie usterki które pojawią się podczas użytkowania mieszkania. Tak więc popytaj o takie sprawy jeszcze -> usterki, naprawienie ich, stosunek do klientów po oddaniu mieszkania do użytku.

Zgłoś nadużycie #3 15 kwietnia 2011, 0:07

fresh avatar Posty: 8 Podziękowania: 0
Łatwo powiedzieć, gorzej wykonać.
Wydaję mi się że ludzie nie są zbyt skorzy do rozmowy, tymbardziej jeśli ktoś ich oszukał/naciągnął.
Łatwiej jest im opisać to w sieci, gdzie są anonimowi i nie narażają się na bezpośrednie wyśmianie, kpinę, żarty.
Dlatego zacząłem poszukiwać opinii w sieci.

Zgłoś nadużycie #4 16 kwietnia 2011, 0:09

lemon avatar Posty: 3 Podziękowania: 0
A może faktycznie, jak to sam napisałeś, po prostu Ci się wydaję ?

Zgłoś nadużycie #5 17 kwietnia 2011, 1:34

world4 avatar Posty: 6 Podziękowania: 0
Uważam że oboje macie poniekąd rację.
O ile ludzie nie są skorzy do rozmowy, to jednak wiele mogą Ci powiedzieć. Sam widok osiedla na żywo wiele Ci da, tzn. wszelkie wizualizacje, zdjęcia na stronach deweloperów są cudne, cukierkowe, kolorowe, czyściutke i pachnące. Jednak to są jedynie albo wizualizacje, albo zdjęcia niezamieszkałego jeszcze osiedla, dopiero co wybudowanego. Dlatego nie ma co wierzyć tym idyllowym zdjęciom, trzeba zobaczyć jak trzyma się elewacja na budynkach po czasie, jak z czystością na osiedlu, i bardzo fajnie dowiedzieć się jak się ludziom tam mieszka.
Weź znajomego, żonę (najlepiej), idźcie pewnego niedzielnego południa na osiedle, i pozaczepiajcie grzecznie mieszkańców. Z żoną będziesz wyglądał bardziej wiarygodnie, i ludzie łatwiej mimo wszystko będą Ci się zwierzać - większa ufność.

Taka moja rada z kolei :)

No i powodzenia!

Zgłoś nadużycie #6 18 kwietnia 2011, 17:53

lemon avatar Posty: 3 Podziękowania: 0
Widzisz fresh, kolejna osoba potwierdza moje spostrzeżenia/rady. Więc posłuchaj nas :)

Zgłoś nadużycie #7 20 kwietnia 2011, 0:31

fresh avatar Posty: 8 Podziękowania: 0
Dzięki Wam za dobre rady!

Generalnie to nawet nie wchodziłem tutaj przed moim wypadem na osiedle, więc nie wiedziałem że world4 także popiera ten pomysł, ale od ostatniej niedzieli wszystkim również i JA będę polecał taki sposób wybadania gruntu.

Wybraliśmy się z Żoną na osiedle Przy Kościelnej dewelopera Long Bridge, za Waszą poradą i udało nam się spotkać 3 małżeństwa z którymi zamieniliśmy kilka zdań. Tzn. spotkaliśmy każde z osobna, jednak każde "zaczepiliśmy", przedstawiając po krótce cel naszej wizyty. Osoby z którymi mieliśmy okazję rozmawiać, sprawiały wrażenie osób wiarygodnych, nie mających raczej celu w "laniu" wody.

Opinie nie były podzielone, wszystkie małżeństwa jednogłośnie stawały za deweloperem, narzekając jedynie może na mały poranny korek na parkingu gdy wszyscy chcą wyjechać do pracy, jednak sytuacja jest rzadka, a jak już się zdarzy to i nic wielkiego się nie dzieje, chociaż czasem jak ktoś się spieszył, to ponoć się wkurzał. Generalnie mieszka się spokojnie, w fajnej atmosferze, budynki jak i osiedle zadbane, mieszkania bez wad, odbiór także bez zastrzeżeń, wszystko jest terminowo i zgodnie z ofertą.
Jedna Pani wspominała coś o mało ustawnym mieszkaniu, jednak mąż powiedział nam że jak kupowali mieszkanie to z przeznaczeniem X, jednak małżonka po roku postanowiła zmienić przeznaczenie jednego z pokoi w mieszkaniu na Y, gdzie X zupełnie inne i przeciwne do Y, więc nie ma się co dziwić że wydaje jej się nieustawne. Pozatym nikt nie narzekał. Zielonkawo, wiosennie, plac zabaw jest. Ponoć wszystko co trzeba jest dookoła "pod ręką".

Jesteśmy bardzo pozytywnie nastawieni do tego dewelopera jak i do samego osiedla, i teraz jestem pewny że przecież deweloper nie wysyła swoich ludzi na osiedle udających mieszkańców, tylko po to aby w razie gdyby ktoś wpadł na genialny pomysł przejścia się po jego osiedlu, usłyszał same pozytywy.

Dzięki, myślę że decyzja teraz jest jednoznaczna, nie pozostaje nic innego jak czekać na przyznanie kredytu.

Zgłoś nadużycie #8 6 maja 2011, 0:07

world4 avatar Posty: 6 Podziękowania: 0
I jak tam fresh postępy w sprawie ? Są w ogóle jakiekolwiek ?

Zgłoś nadużycie #9 9 maja 2011, 1:37

fresh avatar Posty: 8 Podziękowania: 0
Zmiany są takie, że otrzymaliśmy kredyt mieszkaniowy. Teraz nie pozostaje nam nic innego jak oczekiwanie do dogranie sprawy z deweloperem, tj. podpisanie umowy itp.

Zgłoś nadużycie #10 10 maja 2011, 1:27

world4 avatar Posty: 6 Podziękowania: 0
w takim razie gratuluję.
Negocjuj z deweloperem ile się da! Przyciśnij go do ściany, rozegraj to psychologicznie a wyjdziesz na tym najlepiej!