Witaj na MagazynDomowy.pl!

Witaj na forum MagazynDomowy.pl!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Moje dziecko nie chce jeść :(

Zgłoś nadużycie #1 22 maja 2017, 9:27

kakao avatar Posty: 59 Podziękowania: 0
Proszę, podpowiedzcie mi jakiś skuteczny sposób, by nakłonić je do jedzenia mięsa, warzyw i owoców, a nie tylko słodyczy, chipsów, czekolady i coli :(

Zgłoś nadużycie #2 23 maja 2017, 11:26

Lamelka avatar Posty: 137 Podziękowania: 1
Nie wmuszaj nic na siłę , jak nie chce jeść to niech nie je. Ale słodzone napoje, Kubusie, słodkie przekąski, ciastka, chipsy czy fast foody - tego w diecie dziecka nie powinno być WCALE.
Ale nie ma co rozpaczać - możesz np nauczyć się piec zdrową, domową pizzę, robić hamburgery itp. Wbrew pozorom możesz tam wspaniale przemycić zarówno warzywa jak i mięso lub ryby. Nie zapomnij też o cieście - powinno być z takiej, pełnoziarnistej mąki gryczanej, w żadnym wypadku nie pszennej.
cytuj 1 użytkownik podziękował za tę wiadomość
Użytkownicy, którzy podziękowali: tigra

Zgłoś nadużycie #3 28 maja 2018, 12:25

emilka8767 avatar Posty: 221 Podziękowania: 0
Ważne jest też zdrowie i rozwój dziecka. O tym naprawdę nie można zapominać, bo jest to podstawa w wychowaniu. Można też np. zainteresować się takim tematem jak metoda krakowska w leczeniu zaburzeń. Potrzebne pomoce znajdziecie na stronie https://juniora.pl/

Zgłoś nadużycie #4 22 sierpnia 2018, 9:30

kariska avatar Posty: 87 Podziękowania: 0
moje dziecko przekonałam do owoców i warzyw dzięki musom owocowym, często kupuję te z kubusia, bo są z przecierem z marchewki, dziecko bardzo lubi, zabiermay ze sobą zawsze gdzieś na wyjścia

Zgłoś nadużycie #5 30 grudnia 2018, 11:21

serenada avatar Posty: 283 Podziękowania: 0
Ja staram się, żeby posiłki dla dziecka był kolorowe, ładnie podane i urozmaicone. To bardziej zachęca malucha do skosztowania. Nie zmuszam też do jedzenia czegoś, czego dziecko nie lubi. Na śniadanie mój syn upodobał sobie np. płatki Mlekołaki lubella, do których dodaję czasem jakiś owoców typu pokrojony banan. Wiem, że to lubi więc to stały element naszego jadłospisu.

Zgłoś nadużycie #6 1 kwietnia 2019, 11:55

kropa avatar Posty: 163 Podziękowania: 0
Moje dziecko też nie chciało pić mleka i okazało się po prostu że smak nie odpowiadał. Zmieniliśmy na https://www.bee.pl/bebilon-junior-3-z-pronutra-mleko-modyfikowane-powyzej-1-roku... i teraz zajada się tak że czasem chce nawet więcej :)

Zgłoś nadużycie #7 16 kwietnia 2019, 20:19

tigra avatar Posty: 65 Podziękowania: 0
Lamelka napisał(a):
Nie wmuszaj nic na siłę , jak nie chce jeść to niech nie je. Ale słodzone napoje, Kubusie, słodkie przekąski, ciastka, chipsy czy fast foody - tego w diecie dziecka nie powinno być WCALE.
Ale nie ma co rozpaczać - możesz np nauczyć się piec zdrową, domową pizzę, robić hamburgery itp. Wbrew pozorom możesz tam wspaniale przemycić zarówno warzywa jak i mięso lub ryby. Nie zapomnij też o cieście - powinno być z takiej, pełnoziarnistej mąki gryczanej, w żadnym wypadku nie pszennej.


Dokładnie tak uważam, nie powinno się zmuszać dzieci do jedzenia tak samo jak i przyzwyczajać do niezdrowej żywności od małego- a to niestety wielki błąd wielu rodziców. Zachęcające jest wg mnie przygotowywanie wspólnie z dzieckiem potraw z warzywami i owocami w roli głównej. Jeśli natomiast dziecko nie chce jeść tylko mięsa, nie przemycajmy go na siłę, a starajmy się zastąpić czymś co lubi- np. warzywami strączkowymi lub/i nabiałem.

Zgłoś nadużycie #8 17 kwietnia 2019, 15:38

mpire avatar Posty: 346 Podziękowania: 0
Jeśli Twoje dziecko jest w wieku niemowlęcym i jest karmione mlekiem modyfikowanym, proponowałabym zdecydować się na jego zamianę. Obecnie, firm wyspecjalizowanych w produkcji pokarmu modyfikowanego nie brakuje. Na samym początku warto byłoby jednak dowiedzieć się, czym pokarm modyfikowany jest. Tutaj: https://humana-baby.pl/blog/co-to-jest-mleko-modyfikowane/ można dowiedzieć się, czym jest...

Zgłoś nadużycie #9 18 kwietnia 2019, 18:32

mokasynka avatar Posty: 79 Podziękowania: 0
Podstawa urozmaicania posiłków dziecka jest nie dawanie mu wspomnianych chipsow czekolady itd przed głównym posiłkiem. Moje dzieci owszem dostana jakies paluszki czy czekolade ale dopiero po obiedzie. Nie ma zastepowania obiadu slodkosciami. Natomiast jesli chodzi o mieso stricte to tutaj masz fajny art https://www.smyk.com/porady/zdrowie/dziecko-nie-chce-jesc-miesa ja sie do niego stosuje, nie zmuszam dziecka i jest ok

Zgłoś nadużycie #10 23 maja 2019, 11:36

MniejszaNiz avatar Posty: 3 Podziękowania: 0
https://www.empik.com/moje-dziecko-nie-chce-jesc-gonzalez-carlos,p1072697316,ksi...