Witaj na MagazynDomowy.pl!

Witaj na forum MagazynDomowy.pl!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

O czym pamietac przy budowie

Zgłoś nadużycie #1 29 stycznia 2017, 19:03

Hyra avatar Posty: 321 Podziękowania: 1
Pod czas budowy trzeba pamiętać o tak wielu rzeczach, że czasem zastanawiam sie skąd tą wiedzę brać. Dlatego gdy teraz jestem jeszcze przed budowa staram sie swoją wiedze poszerzyć o artykuły na takich blogach http://www.mgprojekt.com.pl/blog/ . Tam przynajmniej wiele rzeczy bardzo jasną potrafią wytłumaczyć

Zgłoś nadużycie #2 19 kwietnia 2017, 12:57

Kinia23 avatar Posty: 163 Podziękowania: 0
A nie masz jakiejś fachowej firmy, która zajęłaby się taką kompleksową budową? Sytuacja jest o tyle skomplikowana, że działka, na której planujemy budowę strasznie się osuwa i już kilka firm nie podjęło się zadania.

Zgłoś nadużycie #3 19 kwietnia 2017, 15:31

Grzmot avatar Posty: 133 Podziękowania: 1
Kinia23 napisał(a):
A nie masz jakiejś fachowej firmy, która zajęłaby się taką kompleksową budową? Sytuacja jest o tyle skomplikowana, że działka, na której planujemy budowę strasznie się osuwa i już kilka firm nie podjęło się zadania.

No to nieciekawa sytuacja. Ale zapytaj i ekspertyzę w http://trans-ziem.pl/oferta/roboty-ziemne-i-stabilizacja-gruntu/ , myślę, że spokojnie pomogą Ci w problemie :)

Zgłoś nadużycie #4 20 kwietnia 2017, 15:03

misiek34 avatar Posty: 275 Podziękowania: 1
Podczas budowy na wiele spraw trzeba zwrócić uwagę. Można poczytać poradniki budowlane, żeby wiedzieć więcej o budownictwie. Ja teraz przeglądam tekst http://frappe.pl/nitownice-reczne-pneumatyczne-czy-akumulatorowe/ . Muszę kupić nitownicę i nie wiem którą wybrać.

Zgłoś nadużycie #5 28 lipca 2017, 12:40

Takor avatar Posty: 345 Podziękowania: 0
Projekt domu, jest jednym z bardziej kluczowych rzeczy jeżeli chodzi o samą budowę. My od dłuższego czasu przeglądamy projekty by w koncu zdecydować się na ten jeden konkretny. Chociaż zdecydowanie bardzo podobają mi się projekty MGProjekt http://www.mgprojekt.com.pl/ , dla nas sa idealnie dopasowane, nie wiem tylko na który się zdecydować bo wybór jest za duży.

Zgłoś nadużycie #6 28 lipca 2017, 18:11

martak avatar Posty: 372 Podziękowania: 0
Pamiętajcie też o elektronice. Takie elementy jak bezpieczniki czy gniazdka są wręcz niezbędne w każdym domu. Duży ich wybór znajdziecie w sklepie z elektroniką https://elkom-serwis.com.pl/114-bezpieczniki-gniazda .

Zgłoś nadużycie #7 31 lipca 2017, 21:53

Takor avatar Posty: 345 Podziękowania: 0
Mi znajomy powiedział, że warto kupić taki głośnik http://www.begli.pl/pl/c/Glosniki-syreny/113 . Chociaż znajdziesz tam jeszcze inne rzeczy związane z elektroniką.

Zgłoś nadużycie #8 27 września 2017, 18:39

Ramoneska avatar Posty: 270 Podziękowania: 0
Generalnie jeśli wynajmiecie firmę budowlaną to zrobi wszystko za Was. Jak już skończycie budowę to warto zadbać o teren wokół domu. Zanim położycie kostkę pomyślcie o systemach odwadniających. Taką instalację zamówicie od firmy Hauraton http://www.hauraton.com/pl/index.php . Oferują doskonałe rozwiązania w kwestii odprowadzania wody.

Zgłoś nadużycie #9 19 listopada 2017, 19:39

nosleep avatar Posty: 239 Podziękowania: 2
Trzeba pamiętać aby wszelakie konstrukcje były wykonane solidnie. W takich sprawach najlepiej zdac się na specjalistów. U mnie np konstrukcję dachu wykonywała firma WPW Invest http://wpwinvest.pl/oferta-wpw-invest/wiazary-w-technologii-plytek-kolczastych . Oferują nowoczesne wiazary wykonane w technologii płytek kolczastych. Taka więźba jest trwała i mozna kłaść na niej dowolne pokrycie dachowe.

Zgłoś nadużycie #10 22 listopada 2017, 9:36

abmer22 avatar Posty: 44 Podziękowania: 0
o wyborze dobrej firmy, jak takiej nie wybierzesz to non stop trzeba coś poprawiać.
Ja wybrałem ofertę firmy Bau-Mix kilka lat temu i jestem w 100% zadowolony. Firma oferuje kompleksowo usługi budowlane: tynki, docieplenia, wylewki maszynowe. Wszystko wykonali idealnie bez żadnych poprawek, wedle projektu, terminowo i w przystępnej cenie - POLECAM - http://www.bau-mix.rzeszow.pl/