Witaj na MagazynDomowy.pl!

Witaj na forum MagazynDomowy.pl!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Ocieplenie domu

Zgłoś nadużycie #1 31 lipca 2019, 11:16

serenada avatar Posty: 308 Podziękowania: 0
Witajcie, na koniec lata chciałabym wykonać termomodernizację mojego domu. Chciałabym się do tego dobrze przygotować, bo koszty remontu duże, a zależy mi, by taka inwestycja się zwróciła w perspektywie 15-20 lat. Jak Wy się przygotowaliście do ocieplenia? Jakich materiałów warto użyć? Styropian to już chyba mocno przestarzałe ocieplenie. Myślałam bardziej o piance poliuretanowej i już zasięgnęłam trochę wiedzy o jej zaletach: https://piankaizolacyjna.pl/ . Będę wdzięczna za wszystkie Wasze porady :)

Zgłoś nadużycie #2 2 września 2019, 11:07

koniczyna avatar Posty: 80 Podziękowania: 0
Ja uważam, że pianka faktycznie jest najlepszym izolatorem. Wspominasz o IZOPLUS - u mnie ekipa ocieplała tym produktem poddasze. Jestem zadowolona - jak wchodzę na strych, to czuję że jest cieplej, nie ma żadnych szpar przez które uchodzi ciepłe powietrze. Uważam więc, że to świetny izolator. Myślę, że będzie to widać na rachunkach za ogrzewanie.

Zgłoś nadużycie #3 16 września 2019, 23:33

mosek avatar Posty: 200 Podziękowania: 0
Styropian to zdecydowanie nie jest przestarzałe ocieplenie. Wręcz przeciwnie - to jeden z najlepszych wyborów, zapewnia nie tylko niski współczynnik przewodzenia ciepła, ale również izolację akustyczną (dzięki temu m.in. sen jest wyższej jakości).
Duże znaczenie ma odpowiedni montaż styropianu, warto wykorzystać system ETICS, dzięki któremu styropian jest w dużym stopniu odporny na ogień.

Zgłoś nadużycie #4 18 września 2019, 12:37

Anastazja Anastazja awatar Posty: 20 Podziękowania: 0
Z tego co wiem, to pianka pur się świetnie sprawdza. Warto w to zainwestować :)