Witaj na MagazynDomowy.pl!

Witaj na forum MagazynDomowy.pl!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Ogrzewanie domu

Zgłoś nadużycie #1 29 stycznia 2017, 19:06

Hyra avatar Posty: 321 Podziękowania: 1
To na pewno nie będzie łatwa decyzja. Jest bardzo wiele materiałow i trudno podjąć decyzjie.Dlatego też szukałam informacji na takich blogach jak ten http://www.mgprojekt.com.pl/blog/ , tam dość często pojawiają sie nowe artykuły, które mogą wiele wnieść,

Zgłoś nadużycie #2 3 kwietnia 2017, 10:23

Goga avatar Posty: 3 Podziękowania: 0
Teraz jest spory wybór, jeśli chodzi o sposoby na ogrzewanie domu. Wg mnie najbardziej ekologicznym i opłacalnym jest ogrzewanie gazem. Też dobrym pomysłem jest ogrzewanie domu pompą ciepła typu powietrze-woda https://www.immergas.pl/Produkty,2311/POWIETRZE_WODA . Najlepiej skontaktować się z firmą i dopytać o szczegóły.

Zgłoś nadużycie #3 6 kwietnia 2017, 10:13

Jo_Ni avatar Posty: 57 Podziękowania: 0
Ja natomiast słyszałam, że istnieje coś takiego jak dofinansowanie (?) do wymiany pieca czy ogrzewania... Ciekawe kto z tego może korzystać, bo gdyby istniała taka możliwość warto byłoby się zdecydować.

Zgłoś nadużycie #4 6 kwietnia 2017, 15:21

kakao avatar Posty: 59 Podziękowania: 0
tak, ale podobno funkcjonuje to nie we wszystkich miastach.

Zgłoś nadużycie #5 6 kwietnia 2017, 15:31

Grzmot avatar Posty: 133 Podziękowania: 1
Macie rację. Jeżeli temat Was interesuje, zapytajcie na http://machaczka.pl/uslugi/dofinansowanie-do-wymiany-pieca/ - myślę, że warto :)

Zgłoś nadużycie #6 30 maja 2017, 10:45

Thefa avatar Posty: 2 Podziękowania: 0
Wg mnie najtańszym sposobem na ogrzanie domu są kotły żeliwne z podajnikiem. Zakup i montaż instalacji wcale nie jest tak drogi jak się niektórym wydaje, na pewno wypada korzystniej niż pompy ciepła czy panele słoneczne. Po za tym koszty eksploatacji są niewielkie. Podajnik dodatkowo daje nam przysłowiowy święty spokój, raz zasypiemy i nie musimy się o nic martwić, bo komputer steruje pracą pieca. Tego na blogach wam nie powiedzą :)

Zgłoś nadużycie #7 27 czerwca 2017, 10:42

Tebigers avatar Posty: 1 Podziękowania: 0
Ja mam kominek i do tego klimatyzacja Warszawa klimą sobie mozna wyrównać temperaturę w bardzo łatwy sposób dzięki temu mam stałą temperaturę w domu cały czas. Takie rozwiązanie mnie satysfakcjonuje.

Zgłoś nadużycie #8 6 lipca 2017, 16:19

kulik86 avatar Posty: 104 Podziękowania: 0
Cześć,
patrząc całościowo na ogrzewanie. Zainteresowałem się nim od podstaw. Polecam wam ciekawy artykuł odnoszący się do ociepleń zewnętrznych domu : http://budownictwoportal.pl/ocieplenie-przy-zroznicowanych-scianach-zewnetrznych... Po przeczytaniu postanowiłem ocieplić swój dom i teraz mam praktycznie dwa razy mniejsze rachunki za ogrzewanie niż dotychczas :) Polecam

Zgłoś nadużycie #9 16 lipca 2017, 20:45

misia avatar Posty: 100 Podziękowania: 1
W moim domu rodzinnym opalaliśmy węglem. Cały ten proces palenia, składowania opału czy pilnowania ognia itp. jest żmudny i pracochłonny. Dlatego u siebie w domu postawiłam na ogrzewanie bezobsługowe, a mianowicie ogrzewanie na podczerwień http://www.najtanszeogrzewanie.pl/. Prosta instalacje, łatwy montaż paneli, panele jako element dekoracyjny i co najważniejsze polski produkt. Komfortowe ciepło zimą. Rachunki zdroworozsądkowych wysokościach.

Zgłoś nadużycie #10 28 lipca 2017, 0:02

martak avatar Posty: 407 Podziękowania: 0
Też słyszałam że takie pompy cieplne są dobre. Dużo oddają ciepła. Znajomi ostatnio wspominali że będą zakładać pompy ciepła powietrze/woda. Upatrzyli sobie na http://solarx.pl. No ja nie jestem ekspertem ale z tego co czytałam o takich pompach to się opłacają..