Witaj na MagazynDomowy.pl!

Witaj na forum MagazynDomowy.pl!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Ogrzewanie domu

Zgłoś nadużycie #11 1 sierpnia 2017, 16:28

lucek avatar Posty: 75 Podziękowania: 0
Wniosek, że pompy ciepła są fajne bo dają dużo ciepła mnie powalił :) :) :) . A tak serio...
Oczywiście, że pompa ciepła to niezły pomysł, ale tylko dla tych, którzy mają na nie odpowiedni budżet (kilkadziesiąt tysięcy złotych) na inwestycję.
W Polsce nadal jednak najlepiej sprawdzają się do tej pory gazowe kotły kondensacyjne tego typu: https://buderus-inserw.pl/sklep/kotly-gazowe/kondensacyjne .
Bardzo ekonomiczne urządzenia.

Zgłoś nadużycie #12 3 września 2017, 0:45

martak avatar Posty: 407 Podziękowania: 0
Wydaje mi się, że jednym z lepszych na ogrzewanie domu pomysłów jest zbudowanie albo zmodernizowanie starej kotłowni przez doświadczonych ludzi http://www.ined.com.pl/ .Moja ciocia wymieniła stary kocioł i od kilku lat już nie narzeka na awarie.

Zgłoś nadużycie #13 12 grudnia 2017, 14:43

Takor avatar Posty: 345 Podziękowania: 0
Ogrzewanie domu nie jest łatwe ale jeszcze trudniejszy wybór to odpowiedni piec. Jeżeli zdecydujemy się na opał ekogroszkiem to poszukajmy odpowiedniego pieca. Z tego co widziałam tutaj https://dobry-ekogroszek.pl/jaki-piec-kociol-na-ekogroszek/ , można znaleźć kilka podpowiedzi jaki piec wybrac.

Zgłoś nadużycie #14 9 stycznia 2018, 21:38

Kirssteen avatar Posty: 139 Podziękowania: 0
Ja mam ogrzewanie gazowe i bardzo sobie chwale. Jest to mega wygodna opcja i dzięki badaniu jakim jest audyt energetyczny od firmy http://www.unicon-termo.pl wcale nie płace tak dużo za gaz. Mój dom jest przygotowany na zimę, nie ciepło nie ucieka więc nie muszę aż tak bardzo grzac

Zgłoś nadużycie #15 13 stycznia 2018, 20:25

MarekOgarek avatar Posty: 204 Podziękowania: 0
Moim zdaniem warto zrezygnować ze spalania węgla czy miału na rzecz oleju opałowego. Jest to wygodne i bezpieczne rozwiązanie dla każdego gospodarstwa domowego. Bardzo dobry olej oferuje firma Pader http://pader.pl/ekoterm.html . To olej Ekoterm, który ma dobre parametry, jest ekologiczny i bezpieczny w użytkowaniu.

Zgłoś nadużycie #16 16 stycznia 2018, 12:13

bili avatar Posty: 140 Podziękowania: 0
Przy ogrzewaniu gazowym można też coś zaoszczędzić przez zmianę sprzedawcy gazu. Jeśli oczywiście w Twoim regionie jest firma oferująca lepsze ceny. A samej zmiany można dokonać tak: http://www.rp.pl/Zmiana-dostawcy-gazu-jak-zrobic-to-najszybciej-i-najlepiej

Zgłoś nadużycie #17 4 marca 2018, 22:57

nellon avatar Posty: 356 Podziękowania: 2
Kominek w domu to ogólnie świetna sprawa, ale jak już coś robić, to porządnie, więc obudowa takiego komina powinna być też dobrze zrobiona, ze specjalnych płytek, które szerzej zostały tutaj opisane http://www.owo.pl/plyty-szamotowe-akumulacyjne/

Zgłoś nadużycie #18 18 marca 2018, 11:53

jaterok avatar Posty: 10 Podziękowania: 0
jeśli chcemy opanować koszty ogrzewania to warto przeczytać wskazówki w artykule http://eco-profi.pl/tani-ekogroszek-z-najlepszymi-parametrami/ Uzyskamy też odpowiedzi czy szukać tylko węgla krajowego, a może ten tańszy z eksportu będzie dobrym uzupełnieniem?

Zgłoś nadużycie #19 11 kwietnia 2018, 16:17

neska avatar Posty: 145 Podziękowania: 0
Coraz więcej osób decyduje się na kominki w domach i absolutnie mnie to nie dziwi, ponieważ sama planuję zainstalować w domu kominek zamiast pieca. Możecie polecić mi sterowniki, najlepiej z płaszczem wodnym? Ja znalazłam póki co tylko takie https://tatarek.com.pl/automatyka/sterowniki-do-kominkow-z-plaszczem-wodnym

Zgłoś nadużycie #20 18 kwietnia 2018, 12:05

martak avatar Posty: 407 Podziękowania: 0
Wiele osób pali gazem ziemnym i wydaje mi się, że to faktycznie może być całkiem dobre rozwiązanie. Taki wkład gazowy możecie zakupić na przykład tu: https://kratki.com/sklep/pl/produkt/2194/leo-100-na-gaz-ziemny .