Witaj na MagazynDomowy.pl!

Witaj na forum MagazynDomowy.pl!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Ogrzewanie domu

Zgłoś nadużycie #41 5 marca 2019, 13:50

Niccola Niccola awatar Posty: 4 Podziękowania: 0
Przyznam szczerze, że ja również musiałam podjąć decyzję dotyczącą systemu grzewczego w moim nowym domu, który zaczął się budować dokładnie rok temu. Na ten moment zdecydowałam, że skorzystam z firmy dysponującej pompami ciepła z Zielonej Góry http://comfo.pl/. Coraz wyższe ceny za ogrzewanie, zmuszają nas do podjęcia odpowiedniej decyzji. W Comfo jedną z naszych specjalności są pompy ciepła, więc gdyby ktoś się zastanawiał to poczytajcie więcej na ich stronie. Jestem zadowolona z mojego wyboru.

Zgłoś nadużycie #42 5 marca 2019, 14:19

animala avatar Posty: 181 Podziękowania: 0
Najtaniej ogrzewać zdaje się gazem. Jednak nie wszędzie jest to możliwe.

Zgłoś nadużycie #43 10 marca 2019, 16:05

drewdom drewdom awatar Posty: 10 Podziękowania: 0
animala napisał(a):
Najtaniej ogrzewać zdaje się gazem. Jednak nie wszędzie jest to możliwe.

Tak, pracowałem trochę w technice grzewczej i wiem, że to fakt. Oszczędny kocioł na gaz może wychodzić taniej niż ogrzewanie domu kotłem na węgiel czy drewno. No i kotły na gaz nie przyczyniają się do powstawania smogu w przeciwieństwie do kotłów stałopalnych. Tutaj macie artykuł na ten temat:
http://in-serwis.pl/serwis-kotla-a-lubelski-smog/

Zgłoś nadużycie #44 20 marca 2019, 11:16

alok565 avatar Posty: 217 Podziękowania: 0
Słuchajcie, też niedawno miałem straszny problem z wyborem najlepszej instalacji ogrzewania do swojego domu. Znajomy podpowiedział mi abym skorzystał z usług tej firmy https://www.uponor.pl/pl-pl/instalacje i założył u siebie ogrzewanie ścienne. Muszę wam powiedzieć, że to był świetny wybór, a sama instalacja jest bardzo wydajna i oszczędna!

Zgłoś nadużycie #45 20 marca 2019, 23:23

mpire avatar Posty: 488 Podziękowania: 1
Często żeby dodatkowo ogrzać pomieszczenie potrzebny jest dobry grzejnik. Warto zerknąć co ma w ofercie sklep https://interblue.pl/grzejniki,c,42/ ; myślę, że w zależności od potrzeb, można wybrać ten najlepszy i najbardziej przydatny dla siebie.

Zgłoś nadużycie #46 22 marca 2019, 16:06

maksymilian avatar Posty: 191 Podziękowania: 0
Na stronie https://www.gazuno.pl/ jest dostępny kalkulator w którym można obliczyć kwotę oszczędności przy zdecydowaniu się na gazową pompę ciepła. Oszczędność to jedno, ale takie ogrzewanie jest ekologiczne a to w obecnej sytuacji jest ważne.

Zgłoś nadużycie #47 12 kwietnia 2019, 11:05

yanki avatar Posty: 182 Podziękowania: 0
Też właśnie jestem na etapie wyboru ogrzewania i jeśli mam być z wami szczera, to zastanawiam się nad opcją od Fortum a dokładnie na ogrzewaniu centralnym z ich oferty https://www.fortum.pl/dla-domu/cieplo/centralne-ogrzewanie . Jest to rozwiązanie ekologiczne, ponieważ pomaga walczyć ze smogiem w dużych miastach. Nie wspominając już o tych wszystkich oszczędnościach, które związane są z brakiem posiadania pieca. Co ważne - płacimy jedynie za realne zużycie ciepła.

Zgłoś nadużycie #48 23 maja 2019, 14:18

Majeczqa Majeczqa awatar Posty: 4 Podziękowania: 0
Jestem w trakcie budowy i zastanawiam się nad odpowiednim systemem ogrzewania. Co wybrać? Co posiadacie w swoich domach? Ważny jest również wybór profesjonalnej firmy, która dobrze założy nam np. ogrzewanie nadmuchowe. Zastanawiam się nad skorzystaniem z oferty związanej z ogrzewaniem z Bielska https://gthpolska.pl/ogrzewanie-bielsko-biala/

Zgłoś nadużycie #49 20 czerwca 2019, 12:30

mamina avatar Posty: 286 Podziękowania: 0
Ja zdecydowałam o tym, aby wybrać ogrzewanie podłogowe z oferty Uponor . To była kapitalna, a przede wszystkim nowoczesna decyzja - takie rozwiązania stają się coraz bardziej popularne w Polsce. Poza tym, firma zadbała również o to, aby całą instalację wykonał sprawdzony i doświadczony instalator. Co ciekawe, cena usług była bardzo konkurencyjna biorąc pod uwagę oferty innych firm.

Zgłoś nadużycie #50 11 lipca 2019, 22:52

Grardonyth avatar Posty: 584 Podziękowania: 1
Ja budowałam niewielki dom tylko dla siebie, bo jestem singlem, dlatego też ciężko było podjąć mi decyzję odnośnie ogrzewania... Raczej nie miał mi kto pomóc a wiadomo, że taką decyzję lepiej podejmuje się we dwoje :/ Natomiast jako kobieta samowystarczalna postanowiłam, że poradzę sobie z tym wszystkim sama! Najpierw zaznajomiłam się ze wszystkimi systemami ogrzewania i wypisałam sobie plusy i minusy. Rozmawiałam też z wieloma specjalistami, którzy dali mi naprawdę dobre rady odnośnie wyboru ogrzewania do takiego typu domu, jaki wybrałam. Po rozważeniu wszystkich opcji zdecydowałam się na kominek, no i musiałam jak najszybciej dostarczyć firmie budowlanej, która stawiała mój dom, wszystko co potrzebne do systemu kominowego. Z polecenia mojego wujka, który pracował w branży ogrzewania, zamówiłam system kominowy na https://www.systemykominowe.pl/systemy-kominowe.html . I to był świetny pomysł! Przesyłka została dostarczona bardzo szybko i pracownicy od razu mogli przystąpić do montażu. A ja mogłam po prostu obserwować efekty :D