Witaj na MagazynDomowy.pl!

Witaj na forum MagazynDomowy.pl!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Ogrzewanie domu

Zgłoś nadużycie #51 12 lipca 2019, 14:13

kotlarski avatar Posty: 3 Podziękowania: 0
Decydując się na instalacje nowego kotła grzewczego lub pompy ciepła, warto zastanowić się nad dostosowaniem kupowanych urządzeń do wymagań programów wsparcia tworzonych przez państwo. Przykładem mogą być na przykład dotacje lub pożyczki Czyste Powietrze. Sporo ciekawych informacji jakie kwoty można uzyskać znalazłem tutaj: http://kotly-klasy-5.pl/dotacje-pozyczki-kwoty-wsparcia-program-czyste-powietrze.... Ciekawa lektura na chwilę wolnego czasu.

Zgłoś nadużycie #52 26 lipca 2019, 23:02

mage212 avatar Posty: 4 Podziękowania: 0
Witam was. Odziedziczyłem dom ze starą instalacją gazową i szukam firm, które zajmują się badaniami ndt, żeby sprawdzić jej szczelność. Swoją droga to trochę przeszukałem internet i chciałbym się zapytać, co sądzicie o firmie http://ndtgorka.com.pl/ ? Czy ktoś korzystał z ich usług? Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam

Zgłoś nadużycie #53 31 lipca 2019, 11:20

serenada avatar Posty: 368 Podziękowania: 1
U mnie cyklicznym problemem były duże rachunki za prąd. Z mężem doszliśmy do wniosku, że wszystko przez fatalny stan ocieplenia domu... Długo debatowaliśmy i w te wakacje postanowiliśmy wkońcu wynająć ekipę, która zajmie się własnie ociepleniem. Zdecydowaliśmy się, zachęceni pozytywnymi opiniami, na położenie pianki poliuretanowej (ekipa zarekomendowała nam markę Izoplus: https://piankaizolacyjna.pl/ ). To świetnie sprawdza się zarówno latem, jak i zimą – z jednej strony pianka poliuretanowa nie pozwala na wyciek ciepłego powietrza, z drugiej nie dopuszcza do przenikania gorącego powietrza do klimatyzowanego domu. To właśnie sprawia, że rachunki za prąd czy opał będą o wiele mniejsze, więc ogrzewanie domu stanie się mniej kosztowne.

Zgłoś nadużycie #54 19 sierpnia 2019, 21:03

AleksandraWW avatar Posty: 183 Podziękowania: 0
Oprócz odpowiedniego kotła warto również zwrócić uwagę na dopasowanie odpowiednich grzejników. Dlatego podczas poszukiwań warto odwiedzić sklep https://kociolcenowy.pl/7-grzejniki-aluminiowe gdzie kupowaliśmy zarówno kocioł gazowy, jak i grzejniki Purmo do całego domu. Dobre wykonanie, wysoka wydajność i do tego profesjonalna pomoc obsługi, która podpowiedziała nam co do wymiarów, ale również dobór odpowiedniego modelu. Mam nadzieję, że będziecie również zadowoleni i oby koszty ogrzewania były tez dużo niższe niż poprzednio.

Zgłoś nadużycie #55 12 września 2019, 22:31

Grardonyth avatar Posty: 584 Podziękowania: 1
Bardzo fajnym ogrzewaniem jest gaz LNG ;) Ja od dawien dawna korzystałam z ogrzewania gazowego, ale zdarzyło się raz u sąsiadki, że ktoś się zatruł właśnie gazem :/ Wtedy zarządca naszego budynku zaproponował zmianę dostawcy na https://www.cryogas.pl/sprzedaz_i_dostawa_gazu_ziemnego , którzy mają gaz LNG - bardzo dokładny oczyszczony, lekki, bezbarwny, bezwonny, bezpieczny... Bardzo szybko odparowuje i dzięki temu wszyscy mogą spać spokojnie :) Oczywiście przystaliśmy na jego propozycję i to była świetna decyzja.

Zgłoś nadużycie #56 20 września 2019, 10:53

nosleep avatar Posty: 239 Podziękowania: 2
Jednym z bardziej popularnych rodzajów ogrzewania jest ogrzewanie gazowe. Jeśli budujecie dom i zamierzacie zdecydować się własnie na gaz to pamiętajcie, że konieczne będzie wykonanie projektu instalacji oraz przyłącza gazu. Taki projekt możecie zamówić od firmy https://gp.waw.pl/ . Ponadto firma zajmuje się także wykonywaniem instalacji więc możecie skorzystać z kompleksowej usługi.

Zgłoś nadużycie #57 25 września 2019, 21:11

earnest57 avatar Posty: 4 Podziękowania: 0
Co sądzicie o grzejnikach elektrycznych Nogen?

Zgłoś nadużycie #58 2 października 2019, 21:20

asiek avatar Posty: 214 Podziękowania: 0
Może zainwestuj w klimatyzacje lg- https://strefaklimatyzacji.pl/ ? Widziałam, ze powstał model LG Therma V R32 Split dla osób dla których ochrona środowiska jest bardzo ważna przy czym chcą mieć w domu urządzenie które zapewni chłód w upalne dni i ciepło nawet przy -20 stopniowym mrozie.

Zgłoś nadużycie #59 17 października 2019, 12:51

ariana avatar Posty: 483 Podziękowania: 0
Koniecznie poczytajcie o tym, jak działa ogrzewanie nadmuchowe. Na stronie http://problast.com.pl/ znajdziecie wszystkie informacje na ten temat. Moim zdaniem jest to świetna alternatywa dla zwyczajnego ogrzewania czy też ogrzewania podłogowego.

Zgłoś nadużycie #60 21 października 2019, 18:23

strong avatar Posty: 36 Podziękowania: 0
Będąc w temacie ogrzewania, co powiecie na temat ogrzewania elektrycznego? Tutaj : https://econovli.pl/content/7-energooszczedne-ogrzewanie-elektryczne-grzejniki-h... możecie dowiedzieć się na ten temat trochę więcej. Myślę, że zainteresuje was ten temat, jeżeli lubi oszczędzać.