Witaj na MagazynDomowy.pl!

Witaj na forum MagazynDomowy.pl!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Ogrzewanie magazynu - czym?

Zgłoś nadużycie #1 5 kwietnia 2015, 14:01

emtec4 emtec4 awatar Posty: 2 Podziękowania: 0
Hej wszystkim forumowiczom.

Mam do ogrzania duży magazyn firmowy i niestety nie bardzo wiem jaką technologię mógłbym wykorzystać. Ostatnimi czasy poczytałem trochę o ogrzewaniu promieniowaniem. Czy Waszym zdaniem taka metoda byłaby skuteczna? Tutaj jest oferta tego typu http://promienniki.boren.pl/ i zastanawiam się, czy z niej skorzystać...

Zgłoś nadużycie #2 7 maja 2015, 10:50

sersa avatar Posty: 194 Podziękowania: 0
Myślę, że warto byłoby zacząć od samej posadzki, bo jak wiesz zawsze zimno ciągnie od podłogi. W ogóle dobra posadzka to jest połowa sukcesu - w zależności też do czego wykorzystujesz magazyn. Zobacz sobie informacje o posadzkach na stronie http://zarembaposadzki.pl/posadzki może Ci się to akurat przyda.

Zgłoś nadużycie #3 19 lipca 2015, 21:11

milena avatar Posty: 221 Podziękowania: 0
To już sobie powinnaś ustalić przy stawianiu magazynu i przy wybieraniu materiału. Zobacz sobie ofertę firmy http://www.rbt.com.pl/o-nas oni siedzą w takich tematach od dawna, więc powinni pomóc.

Zgłoś nadużycie #4 27 lipca 2015, 2:06

sylwiaa avatar Posty: 91 Podziękowania: 0
Do ogrzewania dużych powierzchni odpowiednie będą kotły nadmuchowe, tzw. nagrzewnice powietrza tego typu: http://www.piecbud.net.pl/produkty1/kotly-nadmuchowe/kj-d Takie urządzenia zbudowane są ze stalowego wymiennika powietrza, w którym wbudowany jest wentylator, który je zasysa. Z drugiej strony wymiennika znajduje się wyrzutnia ciepłego powietrza. A kosz na paliwo z podajnikiem tłokowym zlokalizowany jest z boku kotła.

Zgłoś nadużycie #5 31 sierpnia 2015, 15:01

Dopler Dopler awatar Posty: 10 Podziękowania: 0
Myśląc o ogrzewaniu należy również pomyśleć co zrobić żeby straty ciepła były mniejsze, a przez to ogrzewanie tańsze. Wybór samej metody ogrzewania zależy trochę od wielkości magazynu i jego przeznaczenia. Co innego jeśli jest to murowany magazyn większość czasu zamknięty, a co innego blaszak, a którym jest np. stacja diagnostyczna i duża brama garażowa jest otwierana co kilkanaście minut. W takim przypadku warto zainwestować w przemysłową bramę segmentową z drzwiami: http://www.dopler.pl/i12,BRAMY-PRZEMYSLOWE

Zgłoś nadużycie #6 31 sierpnia 2015, 15:30

Vuko90 avatar Posty: 3 Podziękowania: 0
Fajnie, przyda mi się ;) Dzięki wielkie :)

Zgłoś nadużycie #7 9 listopada 2016, 11:09

misiek34 avatar Posty: 275 Podziękowania: 1
Magazyn trudno ogrzać, bo to duża powierzchnia. Trzeba też pomyśleć o tym, że takiej miejsce trzeba dobrze oznaczyć, żeby uniknąć wypadków itp. Warto sprawdzić takie oznakowania na http://unistop.pl . Poziome jak najbardziej przydadzą się w magazynie.

Zgłoś nadużycie #8 18 listopada 2016, 19:48

nosleep avatar Posty: 239 Podziękowania: 2
Polecam kontakt z firma Heban - posiadaja Centrum Docieplen: http://www.heban.net/centrum-docieplen-budynkow
Wieloletnie doświadczenie w tematyce dociepleń pozwoli dostarczyć najlepszych na rynku rozwiązań dopasowanych do wszystkich potrzeb.
Dzialaja na terenie malopolski, wiec moze akurat podpasuja?

Zgłoś nadużycie #9 3 kwietnia 2017, 10:27

Goga avatar Posty: 3 Podziękowania: 0
Jeśli chodzi o ogrzewanie magazynów, wszelkich budynków przemysłowych, to najlepszym rozwiązaniem jest montaż nagrzewnic gazowych https://www.immergas.pl/Produkty,2703/NAGRZEWNICE_GAZOWE . Z tego, co wiem, to ta firma ma w ofercie nagrzewnicę kondensacyjną. Pozwala to na spore oszczędności w zużyciu gazu, a więc i zmniejszenie kosztów.

Zgłoś nadużycie #10 27 czerwca 2017, 8:58

Pilkon avatar Posty: 1 Podziękowania: 0
Dobrym rozwiązaniem do takich dużych pomieszczeń będą piece CO 5 klasa bo to jednak dobre rozwiązania na takie metraże jak magazyny czy hale grzeją bardzo wydajnie i są w stanie przy dobrej instalacji świetnie ogrzać takie pomieszczenie.