Witaj na MagazynDomowy.pl!

Witaj na forum MagazynDomowy.pl!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Ornamenty na podłodze

Zgłoś nadużycie #1 3 maja 2009, 7:45

Kaza avatar Posty: 2 Podziękowania: 0
Chciałbym namalować coś na podłodze. Myślę o kombinacji jednokolorowego ornamentu i naturalnego koloru drewna. Czy to jest możliwe?

Zgłoś nadużycie #2 3 maja 2009, 7:47

josev33 avatar Posty: 4 Podziękowania: 0
Jasne, że to możliwe. Zwłaszcza, że znów wracają do łask farby podłogowe, co oczywiście oznacza, że można takie farby kupić, a na szczęście nie mają one nic wspólnego z tymi z lat siedemdziesiątych.
Najpierw wytnij z gazet wzory i rozmieść je na podłodze nie przyklejając. Najlepiej narysować ołówkiem dwa milimetry od brzegu konturu kreskę – tak, żeby ołówkowa kreska została przykryta przez farbę. Jest to warunek konieczny, bo z niektórych gatunków drewna ołówek bardzo trudno usunąć! Teraz najgorsza sprawa, czyli wyklejenie taśmą malarską konturu na podłodze. Wyklejasz tak, żeby kontur został pod farbą i malujesz farbą podłogową. Gdy wyschnie malujesz lakierem do podług uprzednio wyklejając kontur w drugą stronę.

Zgłoś nadużycie #3 3 maja 2009, 7:51

Kaza avatar Posty: 2 Podziękowania: 0
Myślałam już o tym i byłam nawet nawet w sklepie. Polecono mi farbę do podłogi jakiejś spółdzielni z nie wiadomo skąd. Pachniała serialem Alternatywy 4 i głębokim komunizmem :)

Zgłoś nadużycie #4 3 maja 2009, 7:52

josev33 avatar Posty: 4 Podziękowania: 0
Zmień sklep. W dobrym sklepie, również internetowym, dostaniesz farbę do podłóg V33. Wspominałem przecież, że tu chodzi o farby do podłóg nowej generacji ;)