Witaj na MagazynDomowy.pl!

Witaj na forum MagazynDomowy.pl!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Oszczędzamy na budowie

Zgłoś nadużycie #1 7 lutego 2017, 12:58

jaro83 avatar Posty: 6 Podziękowania: 0
Dzięki systemowi BIM możemy zaoszczędzić na budowie sporo gotówki. O co tutaj chodzi? Otóż nasz model oblicza ilość potrzebnego materiału do budowy, jest doskonałym narzędziem kontrolującym prawidłowość wykonywanych prac, oblicza koszty energetyczne, przedstawia model 3d budowanego obiektu oraz sporo więcej ciekawych rozwiązań. Więcej o modelowaniu informacji o budynku znajdziesz na stronie: http://www.bimventor.pl/

Zgłoś nadużycie #2 25 kwietnia 2017, 11:07

kakao avatar Posty: 59 Podziękowania: 0
Dzięki za info, zastanawia mnie jeszcze czy firmy budowlane dysponują tego typu narzędziem, czy należy się w nie zaopatrzyć indywidualnie...

Zgłoś nadużycie #3 25 kwietnia 2017, 12:26

Kinia23 avatar Posty: 163 Podziękowania: 0
W sumie ciekawe pytanie, również się nad nim zastanawiam przygotowując się do budowy. Zastanawiam się czy w firmie http://trans-ziem.pl/ , którą najprawdopodobniej zatrudnię coś takiego mają.

Zgłoś nadużycie #4 9 czerwca 2017, 13:47

misiek34 avatar Posty: 275 Podziękowania: 1
Co do oszczędności... To może warto pomyśleć o domu niskoenergetycznym? W przyszłości budowa takiego domu szybko się zwróci. O takich inwestycjach można poczytać na http://finaldom.pl/ . Decydując się na takie usługi dostajemy indywidualny projekt domu i fachowców, którzy postawią dom w kilka miesięcy.

Zgłoś nadużycie #5 12 czerwca 2017, 13:54

Glija avatar Posty: 3 Podziękowania: 0
Jak o domu energooszczędnym? Co masz na myśli?

Zgłoś nadużycie #6 20 czerwca 2017, 12:14

Hyra avatar Posty: 321 Podziękowania: 1
Na początku zanim zabierzesz się za budowę domu to chyba pierwszym kosztem jest zakup odpowiedniego projektu domu. Szukałeś już jakiegoś? Od tego jaki projekt domu wybierzesz zależy też to ile na niego wydasz. Wiem że ciekawe projekty domów ma MG Projekt http://www.mgprojekt.com.pl/ . Przy każdym projekcie mają też opisane ile mniej więcej będzie kosztowała budowa danego projektu. To bardzo pomaga przy planowaniu.

Zgłoś nadużycie #7 1 sierpnia 2017, 18:40

Domek avatar Posty: 83 Podziękowania: 0
Przy projekcie powinniście wziąć pod uwagę instalację rekuperatora. Rekuperator to połączenie wentylacji i odzysku ciepła. Odzysk ciepła pozwala na spore oszczędności na ogrzewaniu. Zobaczcie: http://thesslagreen.com

Zgłoś nadużycie #8 11 grudnia 2017, 17:15

Takor avatar Posty: 345 Podziękowania: 0
Ja nie zaczęłam jeszcze budowy, bo narzazie jestem na etapie szukania odpwiedniego projektu,ale właśnie te od MG Projekt, bardzo mi się podobają.Sprawdz sobie Adres MG Projekt tam na pewno znajdziesz wiele zdjęć z realizacji projektów.

Zgłoś nadużycie #9 12 grudnia 2017, 20:03

sylwiaa avatar Posty: 91 Podziękowania: 0
W sumie dużo rzeczy można zrobić samodzielnie, jak posiada się jako takie pojęcie o budowlance, poza tym teraz można znaleźć sporo porad w sieci. Jeżeli chodzi o zakupy materiałów to również można kupić takie rzeczy w sklepach internetowych, tam będzie taniej. Jakbyście szukali takich rzeczy, jak kominy, systemy kominowe, wkłady itp. to sprawdźcie sobie http://tani-komin.pl/68-wklady-kominowe-kwasoodporne - szybko realizują zamówienia, potrafią doradzić.

Zgłoś nadużycie #10 14 grudnia 2017, 10:21

nosleep avatar Posty: 239 Podziękowania: 2
Na budowie można zaoszczędzić sporo jeśli zastosuje się nowoczesne rozwiązania. U nas sporo oszczędności zyskaliśmy przy wyborze konstrukcji dachu. Zamiast tradycyjnej więźby zdecydowaliśmy się na wiązary wykonane w technologii płytek kolczastych http://wpwinvest.pl/oferta-wpw-invest/wiazary-w-technologii-plytek-kolczastych . To tanie i solidne rozwiązanie do każdego domu.