Witaj na MagazynDomowy.pl!

Witaj na forum MagazynDomowy.pl!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Oszczędzamy na budowie

Zgłoś nadużycie #21 18 stycznia 2019, 15:21

Hyra avatar Posty: 321 Podziękowania: 1
Ja przede wszystkim chcę mały domek więc to z założenia jest oszczędność. Trochę nie rozumiem ludzi, którzy budują sobie ogromne domy, a potem ponoszą ogromne koszty, także związane z ich eksploatacją. Dlatego dla mnie najlepszą opcją są takie domki: https://www.domywstylu.pl/projekty-malych-domow/ .

Zgłoś nadużycie #22 18 stycznia 2019, 15:57

Odine avatar Posty: 48 Podziękowania: 0
Faktycznie, jak się buduje dom systemem gospodarczym to można sporo zaoszczędzić, jednak nie na wszystkim.
Przykładem tego, na czym nie warto oszczędzać są na przykład ubrania ochronne czy okulary, kiedy wykonujemy określone prace w niebezpiecznych warunkach. To nie są w końcu aż takie drogie rzeczy, sami zerknijcie: http://aciro.pl/polmaska-3m-serii-6000.html , a przecież zdrowie jest najważniejsze! Bez niego żadna budowa, z oszczędnościami, czy bez nich, nie ma sensu!

Zgłoś nadużycie #23 24 stycznia 2019, 17:02

Grardonyth avatar Posty: 584 Podziękowania: 1
No ja na pewno nie polecam oszczędzać na dodatkowych kluczach do domu! My tak z mężem zrobiliśmy i ja swój komplet zgubiłam... Mąż jest teraz a granicą i nie mogłam się dostać do domu :/ Na szczęście znalazłam na https://www.pogotowie-zamkowe-warszawa-24h.pl/ pogotowie zamkowe Warszawa i dzięki nim udało mi się wejść do domu! :)

Zgłoś nadużycie #24 30 stycznia 2019, 18:58

Pokrzywa avatar Posty: 217 Podziękowania: 0
Budowa domu to duży koszt, jakby na to nie spojrzeć. Na pewno jednak można je częściowo ograniczyć. Należy znaleźć firmę, która świadczy tańsze usługi, tak jak usługi dźwigowe w Grudziądzu http://www.technostal-grudziadz.pl/oferta/uslugi-dzwigowe świadczone przez firmę Technostal. Posiadają pracowników, którzy mają uprawnienia na maszyny przez siebie wynajmowane, tak że dostaniemy od nich pomoc. Umawiajcie się jednak dość szybko, bo terminy mają pozajmowane.

Zgłoś nadużycie #25 27 marca 2019, 22:07

hloncisfs avatar Posty: 3 Podziękowania: 0
Najtaniej można kupić online np. w sklepie https://tanisklad.pl/

Zgłoś nadużycie #26 7 maja 2019, 15:00

weronika97 avatar Posty: 227 Podziękowania: 0
Ciężko troche mówic o oszczędzaniu na budowie. Na pewno nie warto oszczędzac kosztem jakości budowy. Jeżeli chodzi o same koszta to na pewno trzeba wliczyc do tego koszt wynajęcia ekipy budowlanej. Słyszałam, że http://rycerz-budowlany.pl spisują się świetnie.

Zgłoś nadużycie #27 8 maja 2019, 17:59

mpire avatar Posty: 485 Podziękowania: 1
Dużą oszczędnością będzie wybór domu drewnianego w technologii szkieletowej zamiast domu murowanego. Mi pozwoliło to zaoszczędzić kilkanaście tysięcy złotych, nie musiałam brać kredytu hipotecznego. No i szybko mi go postawiła firma https://mawit.com.pl/ którę wynajęłam do tego celu. Także polecam wam wszystkim taki wybór.

Zgłoś nadużycie #28 8 maja 2019, 21:42

Grardonyth avatar Posty: 584 Podziękowania: 1
No dobra, ale co to w sumie konkretnie znaczy, że oszczędzacie na budowie... ? Kupujecie jakieś tańsze materiały budowlane czy jak ? My jak budowaliśmy naszą nową halę magazynową to staraliśmy się na niczym nie oszczędzać, a w szczególności nie oszczędzać na narzędziach. Dlatego w momencie kiedy musieliśmy prowadzić precyzyjne i dosyć skomplikowane operacje w betonie to postanowiliśmy znaleźć w internecie takie narzędzia, które umożliwią nam wykonanie precyzyjnej roboty w jak najkrótszym czasie. Ostatecznie, jeden z moich kontrahentów powiedział mi, że najlepiej będzie w takim przypadku skorzystać z oferty dostępnej na stronie https://www.husqvarnacp.com/pl/narzedzia-diamentowe/lancuchy-diamentowe/ i muszę stwierdzić, że Krzysztof miał stuprocentową rację. Narzędzia diamentowe marki Husqvarna pozwoliły nam wykonać w cztery dni tyle pracy, na ile przy pomocy innego sprzętu musielibyśmy poświęcić co najmniej dwa robocze tygodnie. A chyba wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę, że czas to pieniądz.

Zgłoś nadużycie #29 14 maja 2019, 15:53

lowicz avatar Posty: 16 Podziękowania: 1
Oszczędzanie podczas budowy domu nie zawsze jest dobrym pomysłem, ale jeżeli chodzi o sprzęt budowlany który jest niezwykle istotny to polecam firmę https://www.dzwigmasko.pl/ , wynajem dźwigu w Nowym Sączu i okolicach to nie tylko wydzierżawienie sprzętu, ale również wsparcie certyfikowanych operatorów, wykwalifikowani fachowcy dbają i czuwają nad przebiegiem prac zapewniając należyte bezpieczeństwo ;)

Zgłoś nadużycie #30 4 czerwca 2019, 22:01

dwarazydwa avatar Posty: 88 Podziękowania: 0
Można również pomyśleć o studni. To duża oszczędność, jeśli chodzi o wodę i jej użytkowanie. W obecnych czasach pobieranie wody z miasta jest niezwykle kosztowne, dlatego warto się nad tym zastanowić. Jeśli mieszkasz w Małopolsce, skontaktuj się z https://naterm.pl/ :)