Witaj na MagazynDomowy.pl!

Witaj na forum MagazynDomowy.pl!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Pogrzeb

Zgłoś nadużycie #1 14 grudnia 2017, 20:25

nosleep avatar Posty: 193 Podziękowania: 1
Witam! Poruszam dość trudny temat ale niestety mamy w rodzinie poważny problem. Siostra mojej mamy zmarła w Niemczech (mieszkała tam kilkanaście lat) i chcemy ją pochować w Polsce w naszym rodzinnym mieście. Jak załatwia się formalności związane ze sprowadzeniem zwłok?

Zgłoś nadużycie #2 16 grudnia 2017, 16:21

Ramoneska avatar Posty: 188 Podziękowania: 0
Hejka,
wg mnie nie ma co sie tym samodzielnie zajmowac - utoniesz w papierkach polskiej i miedzynarodowej biurokracji. Lepiej znalezc zaklad pogrzebowy, ktory ma to takze w swojej ofercie. W Wawie? - Elizjum - spojrz: http://www.elizjum-warszawa.pl/uslugi/miedzynarodowy-transport-zwlok - zalatwiaja wszystkie niezbedne formalnosci od A do Z.

Zgłoś nadużycie #3 16 maja 2018, 11:42

Kinia23 avatar Posty: 163 Podziękowania: 0
Ja myślę, że warto, byś zapytała np w takim miejscu jak ten dom pogrzebowy. Na pewno takie informacje mają i udzielą CI precyzyjnych instrukcji.

Zgłoś nadużycie #4 18 maja 2018, 12:29

dar_ek dar_ek awatar Posty: 5 Podziękowania: 0
Jeśli chodzi o Lublin, to warta uwagi jest z całą pewnością ta oferta http://www.styks.com.pl/ :) Mają wiele lat doświadczenia, więc śmiało można im zaufać.

Zgłoś nadużycie #5 4 czerwca 2018, 13:59

nosleep avatar Posty: 193 Podziękowania: 1
Ciężki temat

Zgłoś nadużycie #6 4 czerwca 2018, 14:00

MarekOgarek avatar Posty: 131 Podziękowania: 0
Jesli chodzi o organizację pogrzebu to najlepiej aby zajęła się tym jedna firma. Wiadomo jak to jest, człowiek jest zdenerwowany i skołowany to nie ma głowy myśleć o formalnościach. My niedawno mieliśmy pogrzeb takiej dalszej ciotki - całością zajmował się zakład http://memorial.pl/uslugi-pogrzebowe/kremacja-zwlok/ .

Zgłoś nadużycie #7 21 czerwca 2018, 22:00

Grardonyth avatar Posty: 339 Podziękowania: 1
Macie rację, cała ceremonia pogrzebowa jest bardzo ważna jednak na najbliższych spoczywa również obowiązek zabezpieczenia miejsca spoczynku i wykonanie tam nagrobku, najlepiej granitowego. Znam jedną firmę, która tym tematem zajmuje się naprawdę w profesjonalny sposób zresztą zobaczcie sobie sami na zdjęciach - https://krakgranit.pl/realizacje/ . Z doświadczenia również wiem, ze pracują tam naprawdę osoby znające się na swojej pracy, dlatego z czystym sumieniem mogę polecić

Zgłoś nadużycie #8 15 sierpnia 2018, 15:45

emilka8767 avatar Posty: 170 Podziękowania: 0
Pogrzeb jest bardzo kosztowny. Aby zorganizować go za niewielką cenę należy rozejrzeć się za tanim zakładem pogrzebowym. Na stronie: http://www.elizjum-warszawa.pl/ oferuje się dom pogrzebowy, świadczący tanie usługi pogrzebowe. Warto więc skorzystać z jego usług w tak ciężkim czasie.

Zgłoś nadużycie #9 2 listopada 2018, 19:21

Ewciak78 avatar Posty: 28 Podziękowania: 0
Jeśli o mnie chodzi to ze swojej strony mogę Wam polecić zakład pogrzebowy z Sosnowca. Chodzi mi o firmę Eden, która jak dla mnie jest bardzo profesjonalną grupą ludzi, którzy godnie są w stanie zorganizować uroczystość pogrzebową. Zerknijcie sobie również na ich stronę https://eden.sosnowiec.pl/ . Wiadomo, jest to ciężki temat, jednak dobrze wiemy, że każdego z nas kiedyś czekają takie chwile i wtedy trzeba wiedzieć co i gdzie dobrze zorganizować

Zgłoś nadużycie #10 4 lutego 2019, 17:47

Grardonyth avatar Posty: 339 Podziękowania: 1
Nam w pochowaniu naszego dziadka bardzo pomógł zakład pogrzebowy sosnowiec https://eden.sosnowiec.pl/ . Zgłosiłam się do nich z potrzebą kremacji zwłok mojego dziadka i pomogli mi w całym tym procesie. Udało się pochować dziadka zgodnie z jego ostatnią wolą. Teraz chodzimy na cmentarz, by uczcić pamięć po nim...