Witaj na MagazynDomowy.pl!

Witaj na forum MagazynDomowy.pl!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Problemy z hałasem

Zgłoś nadużycie #1 28 sierpnia 2017, 15:32

Takor avatar Posty: 281 Podziękowania: 0
Moiem zdaniem większy problem jest z hałasem od ulicy, szczególnie w centrum miast, jeśli chcemy otworzyć okna, to niestety musimy się liczyć z hałasem, są firmy które robią pomiary hałasu i drgań np. http://akusoft.pl/ , może dałoby się na podstawie takiej ekspertyzy ubiegać o ograniczenie ruchu w danym miejscu lub ekrany akustyczne, jak myślicie?

Zgłoś nadużycie #2 29 sierpnia 2017, 13:31

www.artbud.pl avatar Posty: 2 Podziękowania: 0
Nie ma na to szans,żeby zwykły Kowalski mieszkając w bloku czy kamienicy miał wpływ na to by ograniczyć ruch w centrum dużego miasta! Raczej walka z wiatrakami...

Zgłoś nadużycie #3 23 listopada 2017, 9:44

EkoPlast avatar Posty: 6 Podziękowania: 0
Można próbować wpłynąć na ograniczenie ruchu, jednak decydując się na mieszkanie w taki miejscu jak centrum miasta, musimy brać pod uwagę hałas. O ile w przypadku otwartych okien nie mamy za wiele metod walki z nim, to w przypadku zamkniętych, pomocne mogą się okazać okna o podwyższonym współczynniku izolacyjności akustycznej – http://eko-plast.com.pl/okna_pcv_szyby. Zdolność okna do tłumienia dźwięków z zewnątrz jest określana wskaźnikiem Rw, jednak należy się liczyć z tym, że jego wyższy stopień przekłada się znacząco na cenę.