Witaj na MagazynDomowy.pl!

Witaj na forum MagazynDomowy.pl!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

przyswajanie witamin

Zgłoś nadużycie #1 8 czerwca 2019, 20:56

fado avatar Posty: 46 Podziękowania: 0
To to wiem, że jedne witaminy są rozpuszczalne w tłuszczach, a inne w wodzie. Ma to związek z ich wchłanianiem. Czy wiecie może które są które? Mi się to zawsze myli.

Zgłoś nadużycie #2 10 czerwca 2019, 11:23

tracik avatar Posty: 158 Podziękowania: 0
Witaminy z grupy B i witamina C w wodzie, reszta w tłuszczach. Na https://visolvit.pl/blog/witaminy-rozpuszczalne-w-wodzie-i-tluszczach/ masz wszystko wyjaśnione. Ja to nawet nie wiedziałem takich rzeczy jakie jakiś czas temu miałem niedobór D i mi lekarz wytłumaczył jak ją trzeba brać prawidłowo. Bo musi mieć jakąś pomoc by się dobrze wchłonąć.

Zgłoś nadużycie #3 11 czerwca 2019, 10:37

TakaSobie avatar Posty: 103 Podziękowania: 0
Niestety z przyswajaniem witamin jest bardzo różnie. Aby mieć 100% pewności, że do organizmu trafiał odpowiednia ilość witamin to najlepiej zdecydować się na kroplówki witaminowe. Takie terapie z witamin można wykonać w Alter Klinik https://alterklinik.pl/wlewy-dozylne/ w Krakowie. Kuracje sa bezpieczne i nie powodują żadnych skutków ubocznych. Przed kuracją przeprowadzana jest specjalistyczna konsultacja, dzięki czemu terapia jest bardzo dobrze dobrana do potrzeb organizmu.

Zgłoś nadużycie #4 13 czerwca 2019, 0:39

alinka.pol alinka.pol awatar Posty: 4 Podziękowania: 0
Ja właśnie zastanawiam się nad tymi kroplówkami, bo wszystkie gwiazdy to robią i niby to jest takie świetne.. ale nie wiem czy to jest na moją kieszeń chodzić tak regularnie...

Zgłoś nadużycie #5 10 lipca 2019, 9:37

Ramoneska avatar Posty: 270 Podziękowania: 0
no ja tez słyszałam o tych kroplówkach z witamin ale chyba bym się nie zdecydowała. Moim zdaniem wystarczy brac dobry suplement i bez problem uzupełni się brakujące witaminy. Sama biorę geriamoc bo ma bogaty skład i jedna tabletka uzupełnia dzienne zapotrzebowanie na witaminy i minerały u dorosłego człowieka. Robiłam sobie badania po miesiacu przyjmowania geriamocy i mam poziom witamin w normie więc faktycznie skutecznie uzupełnia potrzebne organizmowi składniki.

Zgłoś nadużycie #6 11 lipca 2019, 18:11

celia.celia84 avatar Posty: 126 Podziękowania: 0
Witaminy oraz pozostałe mikro i makroelementy oraz składniki odżywcze są niezbędne dla naszego zdrowia i rozwoju organizmu. Dlatego trzebba je przyjmować albo w postaci naturalnej z pokarmami, albo wspomagać się suplementami - https://musclepump.pl/ Ważne, żeby wiedzieć czego nam brakuje i racjonalnie to uzupełniać. Oczywiście ważne, żeby kupować tylko produkty zaufanych firm, które oferują produkty w pełni bezpieczne i wartościowe.

Zgłoś nadużycie #7 8 sierpnia 2019, 20:55

kariska avatar Posty: 130 Podziękowania: 0
w ciązy też zmniejsza się wchłanianie witamin dlatego tak bardzo zalecana jst dodatkowa suplementacja, po protu nawet przy najzdrowszej diecie kobieta nie jest w stanie wzystkich witamin w odpowiedniej ilości przyjąć, czytalam że żeby zalecane 0,4mg kwasu foliowego wziąć to trzeba jeść koło 7 kg szpinaku dziennie, dla mnie to niewykonalne, ale dzięki mamadha premium niedoborów tego składnika nie miałam

Zgłoś nadużycie #8 21 sierpnia 2019, 15:31

lemoniada avatar Posty: 73 Podziękowania: 1
też słyszałam że witaminy rozpuszczone w tłuszczach się lepiej przyswajają, w ciązy to ważne są oprócz kwasu foliowego też kwasy omega, te sa bardzo dobre https://www.naturell.pl/produkty/naturell-omega-3-1000-60-kaps i mają dużą dawkę DHA

Zgłoś nadużycie #9 24 sierpnia 2019, 20:14

magra avatar Posty: 88 Podziękowania: 0
A słyszałyście, że nawet połowa z nas może w ogóle nie przyswajac kwasu foliowego? Chodzi o mutacje genu, który za to odpowiada. Dlatego w ciązy lepiej brać aktywną formę kwasu foliowego, np. naturell folian

Zgłoś nadużycie #10 27 sierpnia 2019, 14:02

Aliki avatar Posty: 69 Podziękowania: 0
Tu masz w składzie 100% aktywnej, więc idealnie. :)