Witaj na MagazynDomowy.pl!

Witaj na forum MagazynDomowy.pl!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Psycholog, czy psychiatra?

Zgłoś nadużycie #21 29 lipca 2019, 23:35

carolka avatar Posty: 201 Podziękowania: 0
Może skorzystaj z oferty imc wellness https://imc.wroc.pl/ ? Z tego co wiem stosują tam metodę leczenia integracyjnego. Dzieki niej udało się odkryć i wyleczyć wiele chorób u pacjentów. Sama myślę o skorzystaniu z tego leczenia.

Zgłoś nadużycie #22 5 sierpnia 2019, 15:14

ariana avatar Posty: 425 Podziękowania: 0
Wszystko zależy od tego, jaki jest problem. Można wybrać się nawet do psychologa, który specjalizuje się w kwestiach związanych z orientacją psychoseksualną czy tożsamością płciową. Polecam zapoznać się z ofertą pana Dominika Haaka: https://dominikhaak.pl/oferta/ .

Zgłoś nadużycie #23 12 września 2019, 15:26

olkawwqa avatar Posty: 290 Podziękowania: 0
Kwestia wyboru pomiędzy psychologiem a psychiatrą zależy od tego, jaki problem się pojawia i co jest nie tak. Są schorzenia i problemy, które może leczyć tylko i wyłącznie psychiatra. Sprawdźcie sobie wszystko korzystając z numeru telefonu 42 644 44 44. Tam dostaniecie się do świetnej kliniki i znajdzie się dla Was miejsce na wizytę u psychiatry.

Zgłoś nadużycie #24 19 września 2019, 20:22

NataliaPL avatar Posty: 1 Podziękowania: 0
Psychiatra jest lekarzem (po studiach medycznych) specjalizującym się w psychiatrii. Oznacza to, że poza wiedzą na temat psychiki ludzkiej, ma też szeroką wiedzą medyczną z zakresu działania całego organizmu.

Psycholog to magister studiów na kierunku psychologia (obecnie, w Polsce kształci się na tym kierunku jedynie w formie 5-letnich, jednolitych studiów magisterskich).

Psychoterapeuta, to psycholog, psychiatra lub przedstawiciel pokrewnych profesji, który poza pełnymi studiami akademickimi ukończył studia/kurs z zakresu psychoterapii.

Więcej o różnicach pomiędzy psychologiem a psychiatrą: https://www.pokonajlek.pl/psycholog-a-psychiatra/

pozdrawiam

Zgłoś nadużycie #25 11 listopada 2019, 13:26

jared84 jared84 awatar Posty: 4 Podziękowania: 0
Moja córka ma problemy z zaburzeniami komunikacji językowej. Nie jestem wstanie pomóc jej na własną rękę dlatego szukam pomocy w sieci. Na ten moment znalazłam poradnie we Wrocławiu https://poradniahomine.com/aktualnosci/zaburzenia-komunikacji/ Jedną z kategorii zaburzeń mowy jest dysfluencja czyli zakłócenie płynności mowy poprzez powtarzanie dźwięków lub słów, przedłużanie dźwięków lub zamilknięcie.

Zgłoś nadużycie #26 29 listopada 2019, 9:48

martak avatar Posty: 392 Podziękowania: 0
Twój psycholog zadecyduje o tym, czy potrzebna Ci pomoc psychiatryczna czy wystarcza terapia psychologiczna. U mnie zdecydowanie wystarczyło wsparcie psychologiczne w poradni Empatio we Wrocławiu: https://psycholog-ms.pl/wsparcie/ . Jestem bardzo zadowolona z efektów tych spotkań.

Zgłoś nadużycie #27 7 lutego 2020, 9:42

olkawwqa avatar Posty: 290 Podziękowania: 0
Na stronie https://psychomedic.pl/ możesz znaleźć informacje na temat psychologów, jak i psychiatrów i znaleźć u nich odpowiednią pomoc. Jest to klinika w Warszawie, więc na pewno większość z Was będzie miała do niej dostęp. Polecam sprawdzić, dowiedzieć się i korzystać z najlepszych możliwości swojego leczenia.