Witaj na MagazynDomowy.pl!

Witaj na forum MagazynDomowy.pl!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Remont - na co zwrócić uwagę?

Zgłoś nadużycie #1 23 stycznia 2019, 12:09

aidaa avatar Posty: 82 Podziękowania: 0
Jak zabrać się za wykończenie mieszkania? Czym kierować się przy wyborze ekipy remontowej? - o profesjonalnych fachowców bowiem niełatwo.

Zgłoś nadużycie #2 25 stycznia 2019, 17:30

cchloe avatar Posty: 58 Podziękowania: 0
Myślę, że warto zacząć od wstępnego planu, kosztorysu i zgromadzenia funduszy. Co do ekipy remontowej, to rzeczywiście trudno kogoś znaleźć, w Warszawie dobrą renomę ma BFC Home, powinni sobie poradzić z remontem mieszkania, zresztą wystarczy przejrzeć ich realizacje, tu http://bfchome.pl są niektóre.

Zgłoś nadużycie #3 28 stycznia 2019, 11:30

dromil123 avatar Posty: 47 Podziękowania: 0
Dobrzy fachowcy niestety mają zajęte terminy na wiele miesięcy naprzód, także warto zaplanować remont odpowiednio wcześnie. Co do ekipy remontowej, to po realizacjach łatwo sprawdzić, czy jest kompetentna, BFC Home ma świetne realizacje, warto więc się skontaktować.

Zgłoś nadużycie #4 21 lutego 2019, 17:04

Grardonyth avatar Posty: 584 Podziękowania: 1
Z doświadczenia powiem Ci, że na pewno warto zwrócić uwagę na to, jakich narzędzi się używa. U mnie był problem z wycięciem otworów na kable... A wystarczyło kupić w Castoramie bruzdownice Erbauer, którą znalazłam na https://www.castorama.pl/produkty/narzedzia-i-artykuly/elektronarzedzia-przenosn... . Dzięki niej remont poszedł o wiele sprawniej :D

Zgłoś nadużycie #5 10 kwietnia 2019, 7:23

alok565 avatar Posty: 217 Podziękowania: 0
Słuchajcie, moim zdaniem jeśli chodzi o takie działania jak remontowanie domów najważniejszą rzeczą jest to aby zatrudnić do tego rzetelną i solidną firmę. Wtedy możecie być spokojni o postęp oraz jakość wykonywanych prac!

Zgłoś nadużycie #6 18 kwietnia 2019, 12:50

Ramoneska avatar Posty: 270 Podziękowania: 0
Zgadzam się, że najlepiej zdać się na solidną firmę. Samodzielne wykonywanie remontów nie jest najlepsza opcją, szczególnie, jeśli nie najlepiej się na tym znamy. Bardzo dobre i szybkie remonty wykonuje firma Malhaus https://malhaus.pl/ . Im można powierzyć remont generalny a także wykończenie wnętrza pod klucz.

Zgłoś nadużycie #7 19 maja 2019, 17:33

carolka avatar Posty: 201 Podziękowania: 0
Nas czeka remont w lipcu i powoli się do niego przygotowujemy. Sporo pracy przed nami ale liczę na to, że efekt końcowy nas zachwyci. Ktoś z was używa nitów zrywalnych takich jak tu http://norsteel.pl/ podczas remontu? Jak się sprawdziły podczas łączenia m.in ścianek działowych i podwieszanych sufitów? Zastanawiam się nad wykorzystaniem ich.

Zgłoś nadużycie #8 27 maja 2019, 20:28

TakaSobie avatar Posty: 103 Podziękowania: 0
Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na materiały, które będziecie wykorzystywać do remontu. Jeśli chcecie cieszyć sie eleganckim wnętrzem warto postawić na materiały wykończeniowe wysokiej jakości. W żadnym pomieszczeniu nie powinno zabraknąc listew podłogowych, które maskują przestrzeń pomiędzy ściana i podłogą. Bardzo estetyczne i solidne listwy znajdziecie w ofercie firmy Baltic Wood https://www.balticwood.pl/oferta/listwy . Baltic Wood oferuje listwy z drewna wyposażone w specjalne zaczepy, dzięki czemu montaż ich jest bardzo prosty.

Zgłoś nadużycie #9 12 czerwca 2019, 18:02

Miko avatar Posty: 52 Podziękowania: 0
Zgadzam się, że przy remoncie, tak samo jak przy budowie, najwazniejsza jest jakość wybranych materiałów. Jeśli chodzi natomiast o podłogę, to uważam, że najlepsze podłogi to podłogi drewniane. Przy czym trzeba pamiętać, że podłoga to nie tylko jej wierzchnia warstwa. Bardzo ważne jest także to co położymy pod deskę, czyli podkład. U mnie świetnie się sprawdza taki podkład http://www.pianomat.pl/pianowood/ , stworzony specjalnie pod połogi pływające. Ma on kilka bardzo istotnych cech, które odróżniają go od zwykłych podkładów. Przede wszystkim wytłumia odgłosy chodzenia i wszelkie dźwięki uderzeniowe. Druga sprawa to to, że super dociepla podłogę. Przy grubości zaledwie 4 mm, ma współczynnik przewodzenia ciepła 0,041W/mK, co się po prostu czuje.

Zgłoś nadużycie #10 11 lipca 2019, 8:47

Artetas avatar Posty: 100 Podziękowania: 0
Z wieloma rzeczami dacie sobie radę sami, prace remontowe wcale nie są takie straszne jak wam się może wydawać. Tu może warto będzie pożyczyć od kogoś narzędzia do remontów, pewnie wszystkiego co nie macie na swoim wyposażeniu. Na pewno też solidna drabina nieraz się przyda. Zobaczcie sobie tu ofertę od https://www.dramix.pl/ Proponują tu zarówno drabiny jak i rusztowania, podesty, także na wynajem.