Witaj na MagazynDomowy.pl!

Witaj na forum MagazynDomowy.pl!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Rodzinny biznes

Zgłoś nadużycie #1 10 kwietnia 2019, 11:30

messinian avatar Posty: 3 Podziękowania: 0
Co sądzicie o takiej formie zarobkowania: zamiast każde wychodzić do osobnej pracy i mijać się w domu, to założyć rodzinny biznes ?? ?
My mamy tak zamiar zrobić - wymyśliliśmy sobie, żeby w naszych Gliwicach założyć zakład krawiecki. Zapotrzebowanie na takie usługi raczej jest - niektórzy mają problem z przyszyciem guzika, o zaawansowanych poprawkach już nie wspominając ;)
Powoli ogarniamy niezbędne tematy - życzcie nam powodzenia!

Zgłoś nadużycie #2 11 kwietnia 2019, 13:31

Maugotka Maugotka awatar Posty: 9 Podziękowania: 0
Hmmm, biznes jak biznes, różnie może być, mogą się pojawiać się problemy, co za tym idzie konflikty. Ja lubię mieć mocno oddzielone życie prywatne od pracy (też po to, żeby w domu po prostu odpocząć, ale życzę powodzenia.

Zgłoś nadużycie #3 23 kwietnia 2019, 14:21

monikabert90 avatar Posty: 136 Podziękowania: 0
Tylko nie zapomnijcie o ochronie danych osobowych. Jeśli już zaczęliście prowadzić taki biznes, to polecam przeprowadzić w Waszej firmie specjalny audyt zgodności z przepisami RODO. Na stronie https://mwinspektorzy.pl/oferta-dla-firm/audyt-zgodnosci-z-rodo/ możecie zapoznać się z ofertą firmy, która właśnie takie audyty przeprowadza, polecam :) U nas nie tylko zrobili oni audyt, ale też przeprowadzili profesjonalne szkolenia dla naszych pracowników :)

Zgłoś nadużycie #4 23 kwietnia 2019, 16:06

Halszkaa Halszkaa awatar Posty: 3 Podziękowania: 0
Szukałem ostatnio takiej okazji. Dzięki za propozycję!

Zgłoś nadużycie #5 23 kwietnia 2019, 21:06

jjusti18 avatar Posty: 133 Podziękowania: 0
Wiecie mając swój biznes też trzeba zadbać o jego wydajność. Można przykładowo wprowadzić u siebie systemy sap erp http://hicron.com/pl/hicron-know-how/system-sap-erp-ile-korzysci-z-wdrozenia/ który przykładowo pozwala zwiększyć kontrolę wykorzystania zasobów firmy.

Zgłoś nadużycie #6 25 kwietnia 2019, 18:08

KowalskaKasia KowalskaKasia awatar Posty: 4 Podziękowania: 0
Większość takich biznesów kończy się klęską. Wolałabym zrobić coś na własną rękę.

Zgłoś nadużycie #7 26 kwietnia 2019, 9:26

messinian avatar Posty: 3 Podziękowania: 0
Dzięki za wszystkie przydatne porady!
Chciałbym jeszcze wrócić do tematu, żeby wspomnieć o jednej kwestii - promocji. Wiadomo, reklama jest dźwignią handlu. Sami byśmy tego nie ogarnęli, ale znaleźliśmy prawdziwych speców.
Mowa o firmie Afterweb, która będzie odpowiedzialna za naszą obecność w internecie. Po lekturze https://afterweb.pl/pozycjonowanie-stron/gliwice/ mamy duże oczekiwania - mam nadzieję, że nas nie zawiodą i krawiectwo okaże się zyskowne ;)

Zgłoś nadużycie #8 26 kwietnia 2019, 20:50

aszka avatar Posty: 183 Podziękowania: 0
Tutaj http://www.spolka-w-organizacji.pl/spolka-z-o-o-malzonkow/ można sobie poczytać na temat spółki z ograniczoną odpowiedzialnością małżonków. Niewątpliwie można się tam wiele dowiedzieć i zdecydować czy chcemy prowadzić biznes w tej formie. Na tym blogu jest też wiele innych praktycznych artykułów na temat spółek.

Zgłoś nadużycie #9 29 kwietnia 2019, 14:05

Magda.K avatar Posty: 3 Podziękowania: 0
Miałam problem na początku mojej działalności żeby rozkręcić biznes. To nie jest takie proste kiedy konkurencja jest bardzo duża. W końcu postawiłam na pozycjonowanie mojej strony w internecie i to była dobra decyzja. Współpracuję z https://www.granker.pl/ i jestem bardzo zadowolona z efektów pracy. Moja strona wskoczyła na pierwsze miejsce w wyszukiwarce Google i mam sporo nowych klientów. Polecam wszystkim :)

Zgłoś nadużycie #10 9 maja 2019, 16:10

Artetas avatar Posty: 93 Podziękowania: 0
Z pewnościa przejmowanie biznesu po rodzinie jest bardzo wygodne, ale z tym trzeba też uważać. Często lepiej założyć cos od zera, być zupełnie niezależnym :) Jeśli będziecie myśleć o własnym biznesie to zajrzyjcie sobie na stronkę http://workingclub.pl Proponują tu wynajem biur na dowolny okres, także i przestrzeń do co-workingu