Witaj na MagazynDomowy.pl!

Witaj na forum MagazynDomowy.pl!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

rzepak - czy to się opłaca?

Zgłoś nadużycie #1 17 kwietnia 2018, 13:11

Ramoneska avatar Posty: 208 Podziękowania: 0
hej, jak sądzicie czy opłaca się uprawiać rzepak?

Zgłoś nadużycie #2 18 kwietnia 2018, 13:26

MarekOgarek avatar Posty: 164 Podziękowania: 0
hej, jeśli masz trochę pojęcia o rolnictwie to warto zainwestowac w uprawe szpinaku. Obecnie dostępna jest technologia Clearfield
https://www.agro.basf.pl/agroportal/pl/pl/clearfield_1/clearfield_startpage.html , która zdecydowanie ułatwia uprawę rzepaku. Clearfield to skuteczny sposób zwalczania chwastów. Dzięki tej technologi możesz liczyć na zdrowe plony dobrej jakości.

Zgłoś nadużycie #3 19 kwietnia 2018, 13:21

lolli avatar Posty: 101 Podziękowania: 0
Pewnie, że się opłaca! Teraz wiele osób stawia właśnie na rzepak i w sumie się nie dziwię bo jego ceny są całkiem fajne. Jeżeli będziesz chciała postawić na rzepak pamiętaj o środkach ochrony roślin. Takie znajdziesz u nich https://www.syngenta.pl/ . Warto tam zaglądać bo mają ciekawe rozwiązania dla rolników :)

Zgłoś nadużycie #4 10 maja 2018, 14:05

jaterok avatar Posty: 10 Podziękowania: 0
dużo zależy od jakości gleby na jakiej chcesz posiać rzepak, ale radzę zobaczyć na ogłoszenia sprzedaży rzepaku lub dowolnego zboża na https://gielda-rolna.com/ Jest tam kilka firm które kupują zboża praktycznie przez cały rok. Pamiętaj, że najniższe ceny rzepaku są zaraz po zbiorach

Zgłoś nadużycie #5 30 października 2018, 16:35

neska avatar Posty: 94 Podziękowania: 0
Oczywiście, że warto inwestować w rolnictwo. Nie wyobrażam sobie prowadzić gospodarstwa rolnego bez zainwestowania w dobrej jakości systemy, sprzęt czy nawet nawozy. Prawdę mówiąc, to właśnie dobry nawóz stoi za sukcesem takiego biznesu. Ostatnio słyszałam, że wiele rolników wybiera produkty https://www.dr-green.pl/dolistny-nawoz . Ktoś z was już wcześniej spotkał się z tymi nawozami?

Zgłoś nadużycie #6 18 grudnia 2018, 2:15

gispi avatar Posty: 189 Podziękowania: 0
Jeżeli chcesz faktycznie wziąć się za tego typu biznes, to trzeba też trochę zainwestować. Myślę jednak, że nie będzie to dużym problemem, bo znajdziesz teraz dużo ofert kredytowych, które skierowane są do rolników np https://kredytdlarolnika.com/oferta/kredyt-gotowkowy/

Zgłoś nadużycie #7 18 grudnia 2018, 8:14

olkawwqa avatar Posty: 184 Podziękowania: 0
Zdecydowanie tak! Jeśli trafisz na dobrą odmianę rzepaku ozimego i jeśli będziesz wiedzieć, jak się nim zajmować, to śmiało możesz zaryzykować. Sprawdź sobie na stronie https://www.syngenta.pl/uprawy/rzepak/odmiany-nasion jakieś są odmiany i które najbardziej się poleca.

Zgłoś nadużycie #8 19 maja 2019, 22:07

carolka avatar Posty: 91 Podziękowania: 0
Również uważam, ze warto zająć się uprawą rzepaku. Mi po głowie chodzi też kukurydza i buraki cukrowe. Możliwości jest wiele w rolnictwie a zarobić można sporo. Na https://producencirolni.pl/ znajdziesz dużo artykułów dla rolników godnych uwagi. Sama czytam je w wolnej chwili.

Zgłoś nadużycie #9 21 maja 2019, 17:20

Benji Benji awatar Posty: 5 Podziękowania: 0
Takich ofert nie brakuje, można korzystać do woli. Wystarczy chwilkę poszukać.