Witaj na MagazynDomowy.pl!

Witaj na forum MagazynDomowy.pl!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

wygrałam walkę o zdrowe detergenty w Polsce

Zgłoś nadużycie #1 17 maja 2014, 22:53

ewar avatar Posty: 3 Podziękowania: 0
Ważna INFORMACJA – PROBLEM ZAGROŻEŃ ZDROWIA I ŻYCIA PRZEZ ZŁE DETERGENTY ZOSTAŁ ROZWIĄZANY !
Pisałam wiele o tym, że od złych detergentów w Polsce używanych przez kobiety ciężarne rodzą się masowo dzieci alergiczne zdrowym rodzicom. I że złe detergenty są zagrożeniem życia osób uczulonych na detergenty, gdy znajdą się w miejscu publicznym z innymi osobami, np. w szpitalu.
A dziś dzielę się moją radością z tego, co mi zakomunikowano w załączonym piśmie z Biura do spraw Substancji Chemicznych, a co jest wygraną moją 12-letnia walkę o dobre detergenty w Polsce. Bo złe detergenty powodują, ze się masowo rodzą alergiczne dzieci zdrowym rodzicom. A oprócz tego jeszcze ja i inni alergicy możemy dostać wstrząsu anafilaktycznego i umrzeć od tego, że jesteśmy w szpitalu na Sali z innymi pacjentami i ktoś będzie trzymał w szafce przy łóżku trochę proszku do prania lub szorowania, który jest silnym alergenem i rozpyli się w powietrzu Sali szpitalnej i jest wdychany przez osobę uczuloną na detergenty, mimo że robi ona wszystko, żeby go uniknąć, i nie uniknie w takiej sytuacji.
Ja wiele lat pisałam do wszystkich urzędów w Polsce i nawet pozywałam ich do sądu i zbierałam tysiące odmów i uzasadnień, typu: to nie moja sprawa, albo: Unia Europejska uniemożliwia zrobienie czegokolwiek, bo nakazuje wolny handel, albo: przepisy Unii pozwalają na wykluczenie tylko 1 proszku, a nie prawie wszystkich, albo: przepisy Unii stwarzają tak skomplikowana procedurę tego, ze nikt Pani nie podejmie się tego zrobić, albo: to może zrobić tylko Minister Zdrowia, podczas gdy Minister Zdrowia nawet w sądzie opierał się zrobić cokolwiek, twierdził, ze nie ma problemu, albo tez odsyłano mnie gdzie indziej lub do wszystkich diabłów.
I potem jak po wielu latach wysyłania listów w Polskę i żądania wyjaśnień, dlaczego mi odmawiają w walce o dobro naszego własnego społeczeństwa, zebrałam m że w Polsce nie mam możliwości wywalczyć zakazu handlu złych detergentów, że to może zrobić tylko Unia – wysłałam te dokumenty do Europejskiego Rzecznika Praw Obywatelskich, który odesłał mnie do 1) polskiego Rzecznika Praw Obywatelskich (który stwierdził, że to nie jego sprawa), oraz 2) do polskiego Rzecznika Praw Konsumentów (który stwierdził to samo), oraz 3) do Parlamentu Europejskiego, który pół roku badał dopuszczalność mojej skargi, a jak ją uznał, to przedstawił problem odpowiedniej komisji Parlamentu i ta komisja skargę rozpatrzyła.
I nic.
I po prostu dowiedziałam się teraz, że Parlament Europejski po prostu zrobił to, o co go prosiłam, uchwalił ustawę zabraniającą od czerwca 2013 handlu złymi detergentami w całej Unii Europejskiej, i nawet mnie o tym bezpośrednio nie zawiadomił, dowiedziałam się tego tu w Polsce. Z czego się cieszę i dzielę się swoja radością z tymi, którzy czytali moje rozpaczliwe artykuły o szkodliwości złych detergentów.
Dzięki mojej walce od najbliższego urzędu, poprzez sąd, który nic nie robił, aż do Parlamentu Unii Europejskiej – dzięki takiej mojej walce mamy od czerwca w Polsce tylko zdrowe detergenty. Dzieci rodzą się zdrowe tam gdzie mogą być zdrowe, tj. gdzie rodzice nie są alergikami, i do tego alergicy są bezpieczni w miejscach publicznych, o co walczyłam wiele lat. Cieszę się i zachęcam innych do usilnej walki o inne, znane Wam drodzy czytelnicy, sprawy. Walka może dać cel, tylko musi być usilna, długa i do skutku, do końca. Tj. do końca w Polsce a potem złożyć wszystkie papiery do odpowiedniej instytucji w Unii, i będzie prawdopodobnie sukces i waszych problemach. Walczcie, a wygracie, tak jak ja.
EWA RYDZYŃSKA

Zgłoś nadużycie #2 26 kwietnia 2015, 22:20

soniorso soniorso awatar Posty: 5 Podziękowania: 0
:)