Witaj na MagazynDomowy.pl!

Garnki i ich właściwości

Garnki powinny nie tylko estetycznie wyglądać, ale też być funkcjonalne i solidnie wykonane. To, z jakiego materiału są zrobione wpływa na jakość i smak naszych potraw. Zobacz, które są najlepsze.

Garnki ze stali i teflonu

Są doskonałe do każdego rodzaju kuchenek. Z zewnątrz pokrywa je stal nierdzewna, w roku wyścieła teflon, który zapobiega przywieraniu potraw. Najlepiej myc je ręcznie, nie w zmywarce.

Z parownikiem

Te garnki umożliwiają uchodzenie pary podczas gotowania, a więc nie trzeba zdejmować pokrywki, gdy temperatura wewnątrz garnka wzrośnie. Tym samym oszczędzamy energię. Wykonane są najczęściej z wysokiej jakości stali nierdzewnej i hartowanego szkła. Można je myć w zmywarce.

Do gotowania na parze

Taki garnek najczęściej składa się z dwóch lub trzech części. Dolna, która dotyka palnika ma potrójne dno z miedzią, które dobrze utrzymuje ciepło. Kolejne garnka nakłada się na siebie. Mają one dziurki w dnie, przez które para przedostaje się do ich wnętrza i umożliwia gotowanie. Pasują do wszystkich typów kuchenek i można je myc w zmywarce.

Z wygodnym uchwytem

Takie garnki ma w swojej ofercie np. Tefal. Sa one z zewnątrz pokryte trwałą emalią, a w środku powłoką z teflonu. Mają odłączane rączki, które można dopasować do każdego garnka lub patelni. Przez to zajmują mniej miejsca w szafkach. Pasują do każdej kuchenki i można je zmywać w zmywarce.

Solidne

Żeliwne garnki w środku emaliowane można myć tylko ręcznie. Na ogół mają ciekawe kolory i są bardzo wytrzymałe.

Do gotowania mleka

Są to specjalne garnki z podwójnymi ściankami na wodę, potrójnym dnem i wkładką ceramiczną, która dobrze przewodzi i utrzymuje ciepło. Niektóre garnki dodatkowo wyposażone są w termometr. Wykonane są ze stali, można je myć w zmywarkach.

Dodaj komentarz Komentarze (2)

  • Zgłoś nadużycie GoniaBeska awatar
    GoniaBeska, 27 grudnia 2009, 12:28

    Gdybym zabierała się do takiego tematu, przygotowałabym się lepiej. Przede wszystkim proponowałabym więcej zdjęć - jedno, to trochę kuso :) Chciałabym też zamieścić info odnośnie producentów, cen. Czytelnicy spodziewają się przecież czegoś więcej, niż tylko wiązki lakonicznych informacji. To tak, na pierwszy rzut oka. Pozdrawiam autorkę.

  • Zgłoś nadużycie
    atena (Gość), 7 kwietnia 2010, 11:37

    Rzeczywiście mało tu informacji. Jednak sądzę, że najzdrowsze garnki to szklane garnki. Nie wchodzą w reakcje z potrawami, są antybakteryjne, antyalergiczne i nie zmieniają smaku potraw. Samo zdrowie i sama przyjemność obserwowania gotowania. Używam od roku i bardzo jestem zadowolona.

Dodaj komentarz
Zadaj pytanie

Pytania

Eksperci i użytkownicy czekają aby odpowiedzieć.

Najpopularniejsze w Praktyczne porady

Ostatnio na MagazynDomowy.pl