Witaj na MagazynDomowy.pl!
Zabezpieczanie roślin zimujących w ogrodzie przed mrozem zaczynamy wtedy, gdy ustali się już ujemna temperatura, a ziemia lekko zamarznie.
Przede wszystkim należy ochronić przed mrozem rośliny, które zostały posadzone jesienią, nie zdążyły się jeszcze dobrze ukorzenić, a także gatunki o zimnozielonych liściach, wrażliwe na mróz, silne nasłonecznienie i wysuszający wiatr.
Do okrycia używamy gałązek drzew iglastych, siatek plastikowych, słomianych mat, okryć z trzciny i tkanin jutowych. Dokładnie należy zabezpieczyć zwłaszcza dolną część rośliny, jak również warstwę ziemi wokół.
Zabezpieczenia wymagają także byliny, które nie są w pełni odporne na mróz i rośliny dwuletnie. Okrywamy je warstwą torfu, kory, suchych liści, stroiszem lub słomą. Otulamy również donice i skrzynki, w których zimują rośliny i cebulki. Szczególną troską należy otoczyć rośliny pienne, którym owijamy materiałem izolacyjnym całe korony lub samo miejsce szczepienia.
Drogie ogrodniczki, czeka nas pracowity okres w ogrodzie. Już teraz musimy zadbać o to, jak będzie wyglądał nasz ogród w następnym roku. Czas na sadzenie, przesadzanie, rozmnażanie i wiele innych ... Czytaj dalej »
Hortensje to kwiaty bardzo urokliwe. Wystarczy jeden krzew obsypany ogromnymi kulami, aby nawet niepozorny ogródek nabrał niezwykłej elegancji. Jeśli poznasz zasady ich uprawy, odwdzięczą się ... Czytaj dalej »
Wiosna tuż, tuż. Mimo łagodnej zimy wszyscy z niecierpliwością wyczekujemy na pierwsze kwiaty i cieplejsze promyki słońca. A co za tym idzie na pracę w naszym ukochanym ogrodzie. Czytaj dalej »
Ranki i wieczory pachną już jesienią, ale w ciągu dnia króluje jeszcze lato. Kwitną astry i mieczyki, a to niestety kwiaty kończącego się lata. Taki właśnie jest sierpień. Jak spędzić ten ... Czytaj dalej »
Aby drewniana podłoga wyglądała jak nowa przez długie ...
Pyszne, wegetariańskie danie. Lazania z pomidorami, dynią i ...
To sałatka z cyklu "wymieszaj i gotowe!". Prawie wszystkie ...